ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:49.751  
2 (1) 7.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:50.221  
3 (7) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:53.816  
4 (5) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 2:03.549  
5 (2) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 2:09.474  
6 (4) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 2:16.366  
7 (6) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 2:16.684  
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:55.936  
2 (1) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:56.064  
3 (3) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:56.192  
4 (6) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:56.287  
5 (4) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:59.348  
6 (5) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:12.894  
RACE: 15    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:47.696  
2 (1) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:47.758  
3 (2) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:49.349  
4 (6) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:59.556  
5 (3) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 2:10.385  
6 (5) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 2:17.200  
RACE: 16    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:54.402  
2 (3) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:55.606  
3 (5) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:58.894  
4 (4) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 1:59.004  
5 (1) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:01.621  
6 (6) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 2:10.207  
RACE: 17    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:52.398  
2 (3) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:54.661  
3 (5) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 1:55.190  
4 (1) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 1:55.310  
5 (6) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 2:12.083  
6 (2) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 2:12.797  
RACE: 18    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 1:50.797  
2 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 1:50.876  
3 (2) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:50.926  
4 (5) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:53.911  
5 (3) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:55.066  
6 (1) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:55.435  
7 (7) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:59.310  
RACE: 19    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:50.867  
2 (4) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:51.218  
3 (6) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:53.007  
4 (2) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:55.804  
5 (5) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:59.044  
6 (1) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 2:08.781  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 33    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:59.033  
2 (1) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:59.903  
3 (2) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 2:04.555  
4 (3) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 2:08.130  
5 (4) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 2:09.241  
6 (6) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 2:15.790  
RACE: 34    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:55.163  
2 (5) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:55.467  
3 (1) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:59.843  
4 (3) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 2:01.240  
5 (2) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 2:03.458  
6 (4) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:03.566  
RACE: 35    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:56.981  
2 (2) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:58.517  
3 (1) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 1:58.931  
4 (3) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:59.150  
5 (4) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 2:02.818  
6 (6) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 2:19.847  
RACE: 36    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:58.128   addTo.->to C
2 (1) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:58.608  
3 (4) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 2:13.160  
4 (3) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT NO TIME finished
- (5) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL PEN. false start->to F
RACE: 37    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:50.114  
2 (5) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 1:50.635  
3 (3) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 1:50.637  
4 (1) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:50.706  
5 (6) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:50.764  
6 (7) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 2:00.891  
- (4) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE PEN. yellow card
RACE: 38    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:50.807  
2 (2) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:51.145  
3 (3) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:52.007  
4 (4) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:53.443  
5 (5) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:54.212  
6 (6) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:54.277  
7 (7) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:56.682  
RACE: 39    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:52.111  
2 (3) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:52.471  
3 (7) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:54.056  
4 (6) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:54.762  
5 (5) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 1:58.760  
6 (4) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:59.266  
7 (2) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:02.535  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 2:00.810  
2 (1) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 2:01.588  
3 (4) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 2:10.873  
4 (7) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 2:12.997  
5 (6) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 2:17.715  
6 (5) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 2:18.190  
7 (3) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:19.118  
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 1:57.094  
2 (3) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:57.117  
3 (5) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 1:57.237  
4 (8) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:58.466  
5 (4) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:58.592  
6 (2) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:58.598  
7 (6) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 2:08.273  
8 (7) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 2:08.533  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:47.152  
2 (2) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:49.611  
3 (3) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:52.699  
4 (6) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:53.286  
5 (7) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:55.586  
6 (5) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:56.177  
7 (4) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 2:00.929  
RACE: 53    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:53.136  
2 (2) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:53.184  
3 (6) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:53.429  
4 (4) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:54.492  
5 (5) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:56.469  
6 (3) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 1:57.023  
7 (7) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 2:02.902  
RACE: 54    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:49.299  
2 (1) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:50.134  
3 (5) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:50.294  
4 (4) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:50.854  
5 (2) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:51.438  
6 (7) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:54.930  
7 (6) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:56.780  
RACE: 55    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:47.897  
2 (3) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 1:48.235  
3 (2) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 1:48.435  
4 (1) 7.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:48.444  
5 (5) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:48.559  
6 (7) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:55.448  
7 (6) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 100    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 53.003
2 (4) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 53.099
3 (2) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 54.366
4 (3) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 55.004
RACE: 101    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 51.478
2 (4) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 51.562
3 (3) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 55.228
4 (5) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:01.783  
- (2) 7.  POPLOVA Michaela CZE CZE PEN. no finish
RACE: 102    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 52.245
2 (5) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.788
3 (4) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 55.492
4 (2) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 57.462
5 (3) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT NO TIME finished
RACE: 103    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 52.108
2 (5) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 52.246
3 (3) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 55.370
4 (1) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 55.759
5 (2) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 1:02.033  
RACE: 104    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.515
2 (3) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 51.701
3 (1) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 54.211
4 (4) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 56.001
5 (5) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 1:08.306  
RACE: 105    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 50.605
2 (2) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 56.184
3 (3) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 56.250
4 (4) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 56.682
5 (1) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 106    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 51.821
2 (5) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.917
3 (4) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 51.995
4 (3) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 56.084
5 (2) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 107    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 51.231
2 (1) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 53.024
3 (5) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 53.921
4 (3) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 57.792
5 (2) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:03.669  
RACE: 108    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.337
2 (4) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.795
3 (3) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 54.308
4 (5) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 55.599
5 (1) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 56.973
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 55.464
2 (2) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 55.948
3 (3) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 57.867
4 (4) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:03.048  
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 56.272
2 (3) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 56.510
3 (1) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 56.758
4 (4) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 57.433
RACE: 128    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 53.981 addTo.->to B
2 (3) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 56.546
3 (5) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:00.042  
4 (4) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 1:00.722  
5 (2) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 129    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 54.721 addTo.->to B
2 (2) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 54.819
3 (3) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 55.264
4 (4) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:04.046  
5 (5) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 130    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 56.996
2 (4) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 1:06.659  
3 (1) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:08.034   advanced->to C
4 (3) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT NO TIME finished
- (5) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL PEN. off track->to D
RACE: 131    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 51.527
2 (2) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.601
3 (4) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 51.714
4 (5) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:13.247  
- (3) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE PEN. impeding->to C
RACE: 132    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.438
2 (2) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 53.178
3 (3) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 53.332 advanced->to A
4 (5) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 53.746
- (4) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU PEN. impeding->to C
RACE: 133    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 50.429
2 (2) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 50.497
3 (3) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 51.131
4 (4) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 52.310
5 (5) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 57.268
RACE: 134    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 51.416
2 (2) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 51.939
3 (3) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.084
4 (4) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 52.449
5 (5) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.097
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 148    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 57.577
2 (4) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 58.603
3 (2) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:01.117  
4 (3) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:04.966  
RACE: 149    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 1:02.859  
2 (4) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:07.247  
3 (3) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL NO TIME finished adv.->to G
- (1) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL PEN. impeding->to H
RACE: 150    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 55.621
2 (1) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 55.896
3 (2) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 57.710
4 (3) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:01.246  
RACE: 151    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 52.027
2 (5) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 54.224
3 (2) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 54.946
4 (1) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 56.113
5 (3) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 56.172
6 (4) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 1:07.531  
RACE: 152    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 53.032
2 (3) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 55.905
3 (4) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 56.454
4 (2) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 56.521
5 (1) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 56.897
RACE: 153    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 52.485
2 (1) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 52.495
3 (3) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.382
4 (4) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.072
RACE: 154    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.855
2 (2) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 53.329
3 (3) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 53.537
4 (4) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 53.786
5 (5) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:09.466  
RACE: 155    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 50.039
2 (1) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 50.175
3 (3) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 50.458
4 (4) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 50.893
5 (5) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 50.983
6 (6) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:16.137  
RACE: 156    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 50.686
2 (4) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.089
3 (2) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 51.481
4 (3) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 51.574
5 (5) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:12.350  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 173    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 56.821
2 (5) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 57.139
3 (1) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 58.105
4 (2) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:00.505  
5 (3) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:01.702  
6 (4) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:03.742  
RACE: 174    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 55.198
2 (4) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 55.564
3 (6) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 55.733
4 (2) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 56.944
5 (3) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 58.093
6 (5) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 1:03.664  
RACE: 175    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 55.190
2 (3) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 55.477
3 (5) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 55.510
4 (2) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 55.916
5 (4) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 56.469
6 (6) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 1:07.699  
RACE: 176    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 51.710
2 (2) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.076
3 (4) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 55.446
4 (3) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 55.561
5 (5) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 55.896
RACE: 177    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.602
2 (3) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.686
3 (1) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:06.100  
- (4) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT PEN. impeding
RACE: 178    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 52.319
2 (3) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.434
3 (1) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 52.466
4 (4) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 52.741
5 (5) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 53.518
RACE: 179    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 51.907
2 (1) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 52.280
3 (3) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 52.322
4 (6) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 52.516
5 (4) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 53.669
6 (5) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:14.470  
RACE: 180    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 49.956
2 (1) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 50.028
3 (4) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 50.366
4 (5) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 50.536
- (2) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK PEN. no finish
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 200    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 1:26.755  
2 (4) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:26.879  
3 (2) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:29.573  
4 (5) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:29.714  
5 (1) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:37.783  
RACE: 201    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:24.356  
2 (4) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:25.541  
3 (3) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:26.093  
4 (1) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:27.865  
RACE: 202    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.172  
2 (4) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:26.297  
3 (2) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:27.190  
4 (3) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 1:29.809  
5 (5) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:40.404  
RACE: 203    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 1:23.889  
2 (5) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:25.435  
3 (2) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:29.563  
4 (4) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:30.336  
5 (1) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:31.294  
RACE: 204    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:28.302  
2 (5) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:30.401  
3 (3) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:31.974  
4 (4) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:35.271  
5 (1) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 1:42.654  
RACE: 205    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:26.519  
2 (2) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:27.376  
3 (3) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:29.554  
4 (5) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:33.224  
5 (1) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:37.508  
RACE: 206    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:27.457  
2 (1) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:27.687  
3 (4) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 1:32.494  
4 (5) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:34.883  
5 (3) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:40.608  
RACE: 207    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:27.994  
2 (2) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:31.393  
3 (1) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:38.845  
4 (5) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 1:47.267  
5 (3) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:51.023  
RACE: 208    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:24.564  
2 (2) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:27.057  
3 (3) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 1:29.011  
4 (1) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:30.258  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 242    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 1:31.455  
2 (1) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:31.645  
3 (3) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:32.077  
4 (4) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 1:44.284  
RACE: 243    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:29.053   addTo.->to B
2 (2) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:29.732  
3 (3) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:29.847  
4 (4) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:36.050  
RACE: 244    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:25.173  
2 (2) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:26.638  
3 (1) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:26.681  
4 (3) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:29.541  
5 (4) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:30.732  
RACE: 245    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:26.098   addTo.->to B
2 (2) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:26.172  
3 (3) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:26.985  
4 (5) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 1:35.664  
5 (4) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:35.880  
RACE: 246    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:28.091  
2 (2) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 1:28.910  
3 (1) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 1:29.390  
4 (4) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:38.643  
5 (5) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:38.950  
RACE: 247    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:22.384  
2 (1) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:22.557  
3 (4) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:23.459  
4 (5) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:24.037  
5 (2) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:24.808  
RACE: 248    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:22.680  
2 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 1:22.770  
3 (5) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:23.748  
4 (2) 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:24.290  
5 (3) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:25.120  
RACE: 249    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:25.993  
2 (5) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:30.541  
3 (1) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:36.819   advanced->to A
- (2) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL PEN. impeding->to C
- (4) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK PEN. impeding->to C
RACE: 250    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:20.060  
2 (4) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:20.194  
3 (1) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 1:20.336  
4 (2) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:21.403  
5 (5) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:27.904  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 257    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:28.854  
2 (2) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:32.198  
3 (3) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 1:36.273  
4 (4) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:36.747  
RACE: 258    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:28.182  
2 (3) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:28.949  
3 (2) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 1:29.287  
4 (4) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 1:45.878  
RACE: 259    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:28.503  
2 (1) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 1:28.754  
3 (4) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:33.533  
4 (3) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:35.353  
5 (5) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:37.393  
RACE: 260    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:23.527  
2 (1) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:26.241  
3 (4) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:28.018  
4 (2) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:30.862  
5 (3) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL NO TIME finished
RACE: 261    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:24.196  
2 (1) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:25.258  
3 (3) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:25.500  
4 (4) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 1:25.740  
5 (2) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:26.152  
RACE: 262    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:25.685  
2 (4) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:25.898  
3 (2) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:26.095  
4 (3) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:26.655  
RACE: 263    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:26.116   addTo.->to B
2 (2) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:26.565  
3 (3) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:26.579  
4 (4) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:27.030  
RACE: 264    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:20.871  
2 (2) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:21.067  
3 (6) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:22.235  
4 (3) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:22.349  
5 (4) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 1:22.787  
6 (5) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:34.460  
RACE: 265    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:21.234  
2 (2) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:21.399  
3 (5) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:28.542  
4 (3) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 1:41.325  
- (4) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE PEN. impeding->to C
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 277    HEAT: 1    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 1:38.155  
2 (2) 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 1:38.334  
3 (3) 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 1:44.138  
RACE: 278    HEAT: 2    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 1:34.021  
2 (5) 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 1:35.192  
3 (4) 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 1:37.681  
4 (3) 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 1:51.003  
- (1) 104.  GOSK Olga POL-JUV POL PEN. false start
RACE: 279    HEAT: 3    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 1:29.296  
2 (4) 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 1:29.404  
3 (1) 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:29.544  
4 (2) 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:29.812  
5 (5) 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 1:29.998  
RACE: 280    HEAT: 4    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:29.176  
2 (1) 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 1:31.005  
3 (4) 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 1:31.239  
4 (5) 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 1:31.347  
5 (3) 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:44.768  
RACE: 281    HEAT: 5    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:21.240  
2 (1) 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:21.479  
3 (5) 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 1:26.976  
4 (4) 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 1:30.125  
5 (3) 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 1:56.144  
RACE: 282    HEAT: 6    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 1:28.532  
2 (1) 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 1:28.562  
3 (3) 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 1:28.738  
RACE: 283    HEAT: 7    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:23.796  
2 (3) 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:24.233  
3 (5) 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:41.716  
- (2) 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO PEN. impeding
- (4) 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL PEN. no start
RACE: 284    HEAT: 8    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 1:21.629  
2 (1) 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:21.690  
3 (2) 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 1:21.811  
4 (6) 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 1:22.193  
5 (4) 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:23.201  
6 (3) 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:29.152  
RACE: 285    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:19.095  
2 (2) 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:19.167  
3 (5) 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:19.639  
4 (4) 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:19.882  
- (3) 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN PEN. impeding



ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1. 2. 4. 63 7
2. 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 6. 3. 1. 50 10
3. 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 7. 1. 5. 39 13
4. 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 5. 4. 2. 34 11
5. 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 2. 6. 6. 27 14
6. 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 3. 8. 8. 15 19
7. 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 8. 21. 3. 14 32
8. 7.  POPLOVA Michaela CZE CZE 4. 44. 44. 8 92
9. 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 22. 5. 20. 3 47
10. 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 9. 13. 7. 2 29
11. 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 16. 7. 9. 2 32
12. 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 10. 12. 12. 34
13. 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 12. 14. 10. 36
14. 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 15. 10. 16. 41
15. 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 13. 15. 15. 43
16. 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 17. 17. 11. 45
17. 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 23. 11. 21. 55
18. 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 14. 24. 18. 56
19. 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 27. 20. 13. 60
20. 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 11. 9. 43. 63
21. 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 21. 23. 19. 63
22. 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 24. 16. 24. 64
23. 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 18. 18. 29. 65
24. 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 25. 19. 22. 66
25. 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 26. 32. 17. 75
26. 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 19. 25. 33. 77
27. 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 20. 29. 28. 77
28. 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 44. 22. 14. 80
29. 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 28. 33. 23. 84
30. 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 29. 26. 30. 85
31. 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 31. 34. 26. 91
32. 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 30. 38. 25. 93
33. 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 34. 27. 32. 93
34. 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 33. 35. 31. 99
35. 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 43. 30. 27. 100
36. 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 37. 28. 35. 100
37. 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 32. 39. 34. 105
38. 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 36. 36. 38. 110
39. 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 39. 37. 36. 112
40. 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 35. 41. 37. 113
41. 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 41. 31. 42. 114
42. 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 38. 40. 39. 117
43. 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 40. 42. 40. 122
44. 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 42. 43. 41. 126