ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 3:11.269  
2 (3) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 3:12.185  
3 (5) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 3:14.084  
4 (4) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 3:14.269  
5 (1) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:27.867  
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:46.189  
2 (5) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:49.075  
3 (1) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 2:52.470  
4 (3) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 2:55.233  
5 (6) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 3:00.387  
- (4) 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL PEN. no finish->to B
RACE: 27    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:42.155  
2 (1) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:42.346  
3 (5) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 2:48.653  
4 (4) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 2:53.075  
5 (2) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 2:59.288  
- (3) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL PEN. off track->to B
RACE: 28    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 2:44.061  
2 (2) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:44.251  
3 (5) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:47.222  
4 (1) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 2:50.832  
5 (6) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 2:51.225  
- (4) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. off track->to B
RACE: 29    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:42.273  
2 (3) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 2:49.673  
3 (4) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 2:51.042  
4 (2) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 2:52.768  
5 (5) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 2:55.275  
6 (6) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 2:56.101  
2 (5) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 2:58.285  
3 (3) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 3:03.323  
4 (1) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 3:04.612  
5 (4) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 3:05.400  
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:57.414  
2 (1) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 2:57.945  
3 (2) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 3:03.847  
4 (3) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 3:04.328  
5 (4) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:14.635  
RACE: 47    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 3:01.778   addTo.->to B
2 (3) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 3:02.006  
3 (5) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 3:02.416  
4 (1) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 3:02.834  
- (4) 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 48    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:41.962  
2 (3) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 2:42.042  
3 (2) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:42.243  
4 (7) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:44.931  
5 (5) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:45.609  
6 (4) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:55.698  
7 (6) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 49    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:45.438  
2 (2) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:45.566  
3 (4) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:46.274  
4 (7) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 2:46.431  
5 (3) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 2:51.406  
6 (5) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 2:58.752  
- (6) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE PEN. impeding->to C
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 60    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 3:06.158  
2 (5) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 3:07.183  
3 (4) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 3:07.261  
4 (3) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 3:07.834  
5 (2) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 3:08.674  
6 (7) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:14.173  
- (6) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE PEN. no finish
RACE: 61    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 2:44.143  
2 (6) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 2:51.866  
3 (5) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 2:56.674  
4 (7) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 3:01.174  
5 (3) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 3:14.264  
- (2) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. off track
- (4) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 62    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 2:43.310  
2 (1) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 2:45.497  
3 (4) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:45.977  
4 (3) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 2:54.662  
5 (7) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 2:59.193  
6 (5) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS NO TIME finished
- (6) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 63    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:39.060  
2 (1) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:39.478  
3 (2) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 2:39.765  
4 (6) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:41.933  
5 (3) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 2:42.672  
6 (4) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:46.561  
7 (7) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 2:48.385  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 115    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.254
2 (4) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 51.308
3 (5) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.046
4 (1) 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 57.133
- (2) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS PEN. impeding->to C
RACE: 116    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 49.344
2 (4) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 50.335
3 (2) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 50.435
4 (3) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 52.187
5 (5) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 52.400
RACE: 117    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.567
2 (1) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 50.323
3 (4) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 50.976
4 (5) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 52.839
5 (2) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 53.366
RACE: 118    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 50.342
2 (5) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.541
3 (4) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 51.242
4 (1) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 52.120
5 (2) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 54.308
RACE: 119    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 52.650
2 (1) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 56.254
3 (3) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 59.460
4 (2) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:04.712   advanced->to A
- (4) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL PEN. impeding->to C
RACE: 120    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 50.081
2 (1) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.692
3 (4) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 50.818
4 (3) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 53.195
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 50.129
2 (2) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 50.263
3 (4) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 57.209
4 (3) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:02.580  
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 51.773
2 (3) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 52.014
3 (2) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 52.742
4 (4) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 53.229
RACE: 141    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 49.567
2 (2) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 50.212
3 (3) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50.374
4 (4) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 50.472
RACE: 142    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.754
2 (3) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.913
3 (2) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 49.093
4 (5) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 50.544
5 (4) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 50.930
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 164    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.991 addTo.->to D
2 (1) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 52.537
3 (4) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 54.983
4 (3) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 1:03.342  
RACE: 165    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 50.036
2 (3) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.549
3 (1) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 51.944
4 (2) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 54.286
RACE: 166    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 52.399
2 (1) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 53.182
3 (2) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.430
4 (3) 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 56.121
RACE: 167    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 51.247
2 (2) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 51.310
3 (3) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 51.748
4 (4) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 55.179
RACE: 168    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 51.150
2 (2) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 51.349
3 (4) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 53.183
4 (3) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:08.423  
- (5) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. impeding->to E
RACE: 169    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 50.273
2 (2) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 50.477
3 (1) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 50.540
4 (4) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 50.816
RACE: 170    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.842
2 (1) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.929
3 (3) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 49.016
4 (4) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 50.118
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 188    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 54.327
2 (1) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 54.496
3 (2) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 54.584
4 (3) 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 54.753
RACE: 189    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 52.988
2 (1) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 53.186
3 (3) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 53.217
4 (4) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 53.608
RACE: 190    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 49.744
2 (2) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.958
3 (3) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 50.027
4 (4) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 50.365
RACE: 191    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 51.417
2 (2) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 51.489
3 (4) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 51.619
4 (5) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.680
5 (3) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 55.803
RACE: 192    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 51.094
2 (4) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 51.393
3 (1) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 51.399
4 (3) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 52.599
RACE: 193    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 49.631
2 (1) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 49.959
3 (4) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 50.096
4 (2) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 50.190
RACE: 194    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 48.431
2 (1) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 48.987
3 (3) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 49.041
4 (4) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 50.504
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:47.952  
2 (3) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:48.054  
3 (1) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:51.748  
4 (5) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 1:52.130  
5 (4) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:52.546  
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:49.202  
2 (2) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:50.520  
3 (3) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:51.931  
4 (1) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 1:57.596  
5 (5) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 1:59.117  
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 1:46.745  
2 (1) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:48.459  
3 (2) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:52.146  
4 (4) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:54.983  
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 1:43.784  
2 (1) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:46.106  
3 (4) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 1:50.340  
4 (2) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:50.613  
5 (5) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:05.875  
RACE: 219    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:43.532  
2 (2) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:45.575  
3 (1) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:46.051  
4 (3) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:52.569  
5 (4) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 1:52.716  
RACE: 220    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:48.003  
2 (1) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:48.055  
3 (3) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 1:50.652  
4 (5) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:53.649  
5 (2) 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 1:56.746  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 266    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 2:01.634  
2 (2) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 2:01.641  
3 (1) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 2:02.607  
4 (4) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 2:03.236  
RACE: 267    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:50.389  
2 (3) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:50.841  
3 (2) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:52.513  
4 (4) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 1:52.752  
5 (5) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:00.164  
RACE: 268    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:47.691  
2 (4) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:48.883  
3 (3) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 1:52.184  
4 (5) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 1:55.402  
5 (2) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:01.664  
RACE: 269    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:45.265   addTo.->to B
2 (3) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:47.633  
3 (4) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 1:51.923  
4 (2) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:52.887  
- (5) 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL PEN. no start
RACE: 270    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:42.398  
2 (3) 122.  DOBOSZ Maria POL POL 1:42.531  
3 (1) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 1:42.803  
4 (4) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:44.839  
- (2) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL PEN. impeding->to C
RACE: 271    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:44.046  
2 (4) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:45.367  
3 (5) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:46.182  
4 (3) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 1:46.335  
5 (2) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:46.742  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 292    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:49.388  
2 (3) 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 1:51.869  
3 (1) 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:59.521  
RACE: 293    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 1:50.648  
2 (2) 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 1:51.039  
3 (4) 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 1:54.121  
- (1) 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE PEN. impeding
- (5) 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 294    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 1:49.092  
2 (2) 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1:50.205  
3 (4) 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 1:51.030  
4 (3) 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 1:51.046  
5 (1) 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:51.320  
RACE: 295    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 1:49.190  
2 (3) 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:49.624  
3 (1) 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:50.303  
4 (4) 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 1:50.580  
5 (2) 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 1:56.674  
RACE: 296    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:43.756  
2 (2) 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:43.845  
3 (4) 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:43.984  
4 (1) 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:44.108  
- (3) 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 297    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:41.889  
2 (5) 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:41.990  
3 (3) 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 1:42.136  
4 (4) 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:01.019  
- (2) 122.  DOBOSZ Maria POL POL PEN. yellow card



ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2. 2. 1. 76 5
2. 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1. 1. 4. 76 6
3. 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 8. 3. 3. 27 14
4. 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 5. 20. 2. 26 27
5. 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 3. 11. 6. 15 20
6. 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 4. 9. 8. 8 21
7. 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 13. 4. 12. 8 29
8. 122.  DOBOSZ Maria POL POL 15. 5. 29. 5 49
9. 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 6. 19. 7. 4 32
10. 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 14. 6. 9. 3 29
11. 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 20. 21. 5. 3 46
12. 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 7. 10. 11. 2 28
13. 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 9. 7. 14. 2 30
14. 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 21. 8. 10. 1 39
15. 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 17. 13. 13. 43
16. 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 11. 15. 19. 45
17. 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 12. 12. 23. 47
18. 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 10. 16. 25. 51
19. 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 19. 18. 15. 52
20. 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 16. 14. 26. 56
21. 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 22. 24. 16. 62
22. 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 23. 22. 21. 66
23. 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 18. 25. 24. 67
24. 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 24. 27. 17. 68
25. 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 25. 26. 18. 69
26. 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 26. 23. 20. 69
27. 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 27. 17. 27. 71
28. 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 28. 28. 22. 78
29. 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 29. 29. 28. 86