ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 60.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 2. 1. 2. 76 5
2. 85.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1. 5. 1. 73 7
3. 61.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 4. 2. 3. 42 9
4. 140.  MIERZEJEWSKA Julia POL-WMKS POL 3. 3. 6. 29 12
5. 62.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 5. 6. 4. 16 15
6. 64.  ZELENKEVICA Angelina LAT-SPARS LAT 7. 7. 5. 9 19
7. 59.  PAROLE Marina LAT-SPARS LAT 9. 4. 9. 8 22
8. 63.  ZARIŅA Una LAT-SPARS LAT 6. 9. 8. 4 23
9. 141.  TYBORSKA Amelia POL-WMKS POL 8. 8. 7. 4 23



ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 77.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 37.  SAUDINS Rodrigo LAT-JLSS LAT 7. 2. 3. 36 12
3. 40.  VIKSNA Raiens LAT-JLSS LAT 2. 4. 5. 34 11
4. 87.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 13. 3. 2. 34 18
5. 38.  STERNMANIS Rudolfs LAT-JLSS LAT 3. 5. 4. 26 12
6. 39.  VĀCIETIS Gustavs LAT-JLSS LAT 4. 9. 6. 11 19
7. 75.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 5. 6. 10. 8 21
8. 142.  GÓRNICKI Piotr POL-WMKS POL 8. 7. 7. 5 22
9. 78.  VINNIŅŠ Toms Matīss LAT-SPARS LAT 6. 14. 15. 3 35
10. 70.  BERZINS Alekss LAT-SPARS LAT 9. 10. 8. 1 27
11. 36.  RUDZITIS Ricards Miks LAT-JLSS LAT 11. 8. 11. 1 30
12. 73.  IŠKOVS Antons LAT-SPARS LAT 10. 11. 9. 30
13. 46.  ZEBRIS Eliass LAT-KSS LAT 14. 12. 12. 38
14. 72.  GINKO Ņikita LAT-SPARS LAT 12. 15. 14. 41
15. 76.  MARCENKOVS Aleksandrs LAT-SPARS LAT 15. 13. 13. 41
16. 74.  JUSUPOVS Artūrs LAT-SPARS LAT 16. 16. 17. 49
17. 71.  ČIMA Emils LAT-SPARS LAT 17. 17. 16. 50



ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 149.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1. 2. 4. 63 7
2. 158.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 6. 3. 1. 50 10
3. 12.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 7. 1. 5. 39 13
4. 56.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 5. 4. 2. 34 11
5. 150.  METELKINA Mariia RUS-PET RUS 2. 6. 6. 27 14
6. 124.  ORZEPOWSKA Hanna POL POL 3. 8. 8. 15 19
7. 83.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 8. 21. 3. 14 32
8. 7.  POPLOVA Michaela CZE CZE 4. 44. 44. 8 92
9. 159.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 22. 5. 20. 3 47
10. 55.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 9. 13. 7. 2 29
11. 105.  SUHAK Karolina POL-JUV POL 16. 7. 9. 2 32
12. 81.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 10. 12. 12. 34
13. 10.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 12. 14. 10. 36
14. 123.  ORCIUCH Magdalena POL POL 15. 10. 16. 41
15. 2.  SMOGAR Patricia CRO CRO 13. 15. 15. 43
16. 82.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 17. 17. 11. 45
17. 103.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 23. 11. 21. 55
18. 6.  HROMASOVÁ Magdalena CZE CZE 14. 24. 18. 56
19. 24.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 27. 20. 13. 60
20. 157.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 11. 9. 43. 63
21. 57.  SUHANENKOVA Betija Dafne LAT-SPARS LAT 21. 23. 19. 63
22. 20.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 24. 16. 24. 64
23. 53.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 18. 18. 29. 65
24. 130.  GRYGORUK Magda POL-UKSJB POL 25. 19. 22. 66
25. 131.  ŁOKIĆ Pola POL-UKSJB POL 26. 32. 17. 75
26. 23.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 19. 25. 33. 77
27. 133.  ŚWISŁOCKA Maja POL-UKSJB POL 20. 29. 28. 77
28. 11.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 44. 22. 14. 80
29. 129.  FALKOWSKA Anna POL-UKSJB POL 28. 33. 23. 84
30. 84.  VALKAUSKAITE Kamile LTU LTU 29. 26. 30. 85
31. 132.  ŚWISŁOCKA Ewa POL-UKSJB POL 31. 34. 26. 91
32. 88.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 30. 38. 25. 93
33. 25.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 34. 27. 32. 93
34. 21.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 33. 35. 31. 99
35. 54.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 43. 30. 27. 100
36. 115.  OZIEMKIEWICZ Magdalena POL-ORZEL POL 37. 28. 35. 100
37. 22.  GELVERE Paula LAT-JLSS LAT 32. 39. 34. 105
38. 58.  TAMBERGA Rebeka Betija LAT-SPARS LAT 36. 36. 38. 110
39. 42.  SMALCA Klaudija LAT-KSS LAT 39. 37. 36. 112
40. 26.  MILUNA Daniela LAT-JLSS LAT 35. 41. 37. 113
41. 41.  BIRZNIECE Anna LAT-KSS LAT 41. 31. 42. 114
42. 104.  GOSK Olga POL-JUV POL 38. 40. 39. 117
43. 138.  GAJDAMOWICZ Julia POL-WMKS POL 40. 42. 40. 122
44. 139.  GĄTARSKA Aleksandra POL-WMKS POL 42. 43. 41. 126



ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 153.  FESENKO Kirill RUS-PET RUS 1. 3. 4. 55 8
2. 68.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 3. 4. 1. 52 8
3. 154.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 5. 1. 11. 39 17
4. 127.  GRODZKI Wojciech POL POL 4. 2. 7. 31 13
5. 128.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 2. 9. 6. 24 17
6. 143.  ALESHNIKOV Pavel RUS-KLIN RUS 9. 16. 2. 21 27
7. 65.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 8. 8. 3. 14 19
8. 8.  POPL Matěj CZE CZE 7. 5. 12. 7 24
9. 108.  BIELAWIEC Bartosz POL-JUV POL 6. 6. 10. 6 22
10. 112.  KUROWSKI Oskar POL-JUV POL 15. 10. 5. 5 30
11. 33.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 16. 7. 16. 2 39
12. 111.  KRAWCZYKOWICZ Bartosz POL-JUV POL 11. 30. 8. 1 49
13. 155.  KRAMER Vasilii RUS-PET RUS 10. 11. 9. 30
14. 66.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 12. 15. 17. 44
15. 110.  KARWOWSKI Kornel POL-JUV POL 14. 19. 15. 48
16. 137.  PALENCEUSZ Dominik POL-UKSSB POL 17. 12. 21. 50
17. 67.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 18. 22. 14. 54
18. 136.  SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej POL-UKSJB POL 20. 13. 22. 55
19. 109.  HAMANOWICZ Bartosz POL-JUV POL 21. 14. 20. 55
20. 31.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 22. 21. 13. 56
21. 113.  POPŁAWSKI Oskar POL-JUV POL 19. 20. 18. 57
22. 32.  BERZINS Roberts LAT-JLSS LAT 13. 29. 19. 61
23. 35.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 24. 18. 23. 65
24. 86.  CECH Ernestas LTU LTU 23. 17. 26. 66
25. 134.  MĄDRY Krzysztof POL-UKSJB POL 27. 23. 24. 74
26. 34.  MURASKO Roberts LAT-JLSS LAT 25. 24. 25. 74
27. 117.  OLAK Jakub POL-ORZEL POL 26. 25. 27. 78
28. 45.  SPURA Kristaps LAT-KSS LAT 28. 28. 28. 84
29. 135.  MĄDRY Wojciech POL-UKSJB POL 30. 26. 29. 85
30. 44.  MAGAZEINS Patriks LAT-KSS LAT 29. 27. 30. 86



ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 52.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2. 2. 1. 76 5
2. 51.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1. 1. 4. 76 6
3. 167.  POPKOVA Arina RUS-PET RUS 8. 3. 3. 27 14
4. 148.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 5. 20. 2. 26 27
5. 144.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 3. 11. 6. 15 20
6. 48.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 4. 9. 8. 8 21
7. 146.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 13. 4. 12. 8 29
8. 122.  DOBOSZ Maria POL POL 15. 5. 29. 5 49
9. 156.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 6. 19. 7. 4 32
10. 100.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 14. 6. 9. 3 29
11. 49.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 20. 21. 5. 3 46
12. 145.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 7. 10. 11. 2 28
13. 96.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 9. 7. 14. 2 30
14. 97.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 21. 8. 10. 1 39
15. 95.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 17. 13. 13. 43
16. 114.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 11. 15. 19. 45
17. 92.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 12. 12. 23. 47
18. 9.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 10. 16. 25. 51
19. 121.  CZABAN Aleksandra POL POL 19. 18. 15. 52
20. 98.  SZPUDA Maja POL-JUV POL 16. 14. 26. 56
21. 93.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 22. 24. 16. 62
22. 94.  DĄBROWSKA Maja POL-JUV POL 23. 22. 21. 66
23. 5.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 18. 25. 24. 67
24. 99.  SZUMSKA Sara POL-JUV POL 24. 27. 17. 68
25. 19.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 25. 26. 18. 69
26. 102.  ŻEMIEROWSKA Gabriela POL-JUV POL 26. 23. 20. 69
27. 50.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 27. 17. 27. 71
28. 4.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 28. 28. 22. 78
29. 101.  ZALESKA Dominika POL-JUV POL 29. 29. 28. 86



ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 126.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1. 1. 1. 102 3
2. 152.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 3. 2. 2. 55 7
3. 1.  WOLF Tobias AUT AUT 2. 4. 3. 42 9
4. 125.  GŁOWACKI Kacper POL POL 5. 3. 6. 21 14
5. 151.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 6. 5. 4. 16 15
6. 13.  CSIZMADIA Márk HUN-MTK HUN 4. 6. 11. 11 21
7. 16.  ZÓLYOMI László HUN-MTK HUN 7. 8. 5. 8 20
8. 89.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 8. 7. 12. 3 27
9. 106.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 12. 13. 7. 2 32
10. 30.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 9. 11. 8. 1 28
11. 15.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 10. 9. 10. 29
12. 14.  GYŐRY Márkó HUN-MTK HUN 11. 10. 9. 30
13. 3.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 13. 12. 14. 39
14. 107.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 19. 14. 13. 46
15. 27.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 16. 17. 15. 48
16. 116.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 17. 16. 18. 51
17. 90.  FLIGIEL Jakub POL-GIZ POL 21. 15. 16. 52
18. 91.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 15. 21. 17. 53
19. 28.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 14. 20. 21. 55
20. 29.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 18. 18. 19. 55
21. 43.  SETS Nils LAT-KSS LAT 20. 19. 20. 59



ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 79.  KRŪZBERGS Roberts LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 80.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 3. 2. 3. 47 8
3. 47.  BERZINS Reinis LAT LAT 2. 5. 2. 47 9
4. 118.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 4. 3. 4. 29 11
5. 120.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 5. 4. 6. 16 15
6. 119.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 6. 6. 5. 11 17