Season
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/2010
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020/2021
2021/2022
2022/2023
2023/2024
Home
Program
Live Mode
DOMTEL Channel
Participants
Overall Classification
Distance Classification
Time Analysis
Officials
Categories
JUNIOR E GIRLS
JUNIOR E BOYS
JUNIOR D GIRLS
JUNIOR D BOYS
JUNIOR C GIRLS
JUNIOR C BOYS
MEN
RELAY C-D GIRLS
2000 m
RELAY C-D BOYS
Non-Commercial Website
ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Distance Classification
RELAY C-D GIRLS 2000 m
Qualif.-Round
Rank
Heat
No.
Name
Member
FP
CDR
Time
FINAL
1.
1.
3.
SPARS-VENTSPILS RELAY
LAT-SPARS
1
3:10.676
.
BORODOVSKA Marija
LAT-SPARS
.
JANSONE Anna
LAT-SPARS
.
USATOVA Alina
LAT-SPARS
2.
2.
5.
SAINT-PETERBURG RELAY
RUS
2
3:13.195
.
BAKHIIA Arina
RUS
.
ROSHCHEKTAEVA Zhanneta
RUS
.
POPKOVA Arina
RUS
3.
3.
6.
SAINT-PETERBURG RELAY
RUS
3
3:14.325
.
KOVALEVA Alina
RUS
.
LLEDOBIRYUKOVA Claudia
RUS
.
BRIKACH Anastasiia
RUS
4.
4.
17.
POLAND RELAY
POL
4
3:15.637
.
CZABAN Aleksandra
POL
.
DOBOSZ Maria
POL
.
ORZEPOWSKA Hanna
POL
5.
5.
14.
JUVENIA BIALYSTOK RELAY
POL-JUV
5
3:16.753
.
MAJEWSKA Ada
POL-JUV
.
PARCZEWSKA Karolina
POL-JUV
.
BOBIER Oliwia
POL-JUV
6.
6.
11.
JUVENIA BIALYSTOK RELAY
POL-JUV
6
3:18.390
.
KRUPIŃSKA (1) Zuzanna
POL-JUV
.
SZPUDA Maja
POL-JUV
.
TYLMAN Kamila
POL-JUV
7.
7.
2.
SPARS-VENTSPILS RELAY
LAT-SPARS
7
3:18.475
.
ANIKEVICA Daniela
LAT-SPARS
.
KICIGINA Elina
LAT-SPARS
.
PETROVICA Laura
LAT-SPARS
8.
8.
7.
SKMA PRESOV RELAY
SVK-SKMA
8
3:19.724
.
HYMPANOVA Emma
SVK-SKMA
.
LESKOVA Radovana
SVK-SKMA
.
TOKAROVA Tamara
SVK-SKMA
9.
9.
10.
CZECH REPUBLIC RELAY
CZE
9
3:22.386
.
POPLOVA Michaela
CZE
.
STRNADOVA Klara
CZE
.
KUDLÁČKOVÁ Eliška
CZE
10.
10.
4.
LITHUANIA RELAY
LTU
10
3:22.477
.
ASTRAUSKAITE Gabija
LTU
.
MILAKNYTE Indre
LTU
.
SOKOLOVSKYTE Kotryna
LTU
11.
11.
13.
JUVENIA BIALYSTOK RELAY
POL-JUV
11
3:26.842
.
BOGDANOWICZ Agnieszka
POL-JUV
.
SUHAK Karolina
POL-JUV
.
ORCIUCH Magdalena
POL-JUV
12.
12.
12.
JUVENIA BIALYSTOK RELAY
POL-JUV
12
3:27.208
.
CHILIMONIUK Kinga
POL-JUV
.
DĄBROWSKA Maja
POL-JUV
.
SZUMSKA Sara
POL-JUV
13.
13.
1.
SPARS-VENTSPILS RELAY
LAT-SPARS
13
3:37.509
.
GALINA Luiza Marta
LAT-SPARS
.
IGOSINA Veronika
LAT-SPARS
.
SUHANENKOVA Betija Dafne
LAT-SPARS
14.
14.
15.
UKS JUVENIA BIALYSTOK RELAY
POL-UKSJB
14
3:39.800
.
ŻEMIEROWSKA Gabriela
POL-JUV
.
FALKOWSKA Anna
POL-UKSJB
.
ŚWISŁOCKA Ewa
POL-UKSJB
15.
15.
9.
JLSS - JELGAVA RELAY
LAT-JLSS
15
3:41.521
.
EKERTE Paula
LAT-JLSS
.
GELVERE Paula
LAT-JLSS
.
GROSBERGA Ance
LAT-JLSS
16.
16.
16.
UKS JUVENIA BIALYSTOK RELAY
POL-UKSJB
16
3:41.894
.
GRYGORUK Magda
POL-UKSJB
.
ŁOKIĆ Pola
POL-UKSJB
.
ŚWISŁOCKA Maja
POL-UKSJB
-
8.
JLSS - JELGAVA RELAY
LAT-JLSS
17
-----
.
SNIKERE Patricija
LAT-JLSS
.
BAKAJA Valerija
LAT-JLSS
.
JANKOVSKA Laura
LAT-JLSS