Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 227    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:36.014  
2 (2) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:36.730  
RACE: 228    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:25.351  
2 (2) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:25.637  
3 (1) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:27.547  
4 (4) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:28.277  
5 (6) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:30.964  
6 (5) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 1:43.832  
RACE: 229    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 78.  GÁLL Sarolta ROU ROU 1:21.411  
2 (2) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:22.636  
3 (1) 118.  HAN Aybüke TUR TUR 1:22.758  
4 (5) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:23.091  
5 (6) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:23.338  
6 (4) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:25.845  
RACE: 230    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:19.203  
2 (3) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:20.450  
3 (4) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:20.581  
4 (5) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:21.750  
5 (1) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:22.652  
6 (6) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:23.723  
- (7) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 231    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:16.611  
2 (4) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:16.700  
3 (5) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:16.963  
4 (2) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:17.184  
5 (6) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:20.765  
6 (1) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:22.897  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 232    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:15.324  
2 (2) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:15.597  
3 (3) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:24.510  
RACE: 233    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 1:20.855  
2 (2) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:22.468  
3 (3) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:23.432  
4 (4) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 1:24.980  
5 (5) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 1:26.845  
6 (6) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:30.137  
RACE: 234    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:21.968  
2 (2) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:22.996  
3 (3) 40.  POPL Matěj CZE CZE 1:23.041  
4 (4) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:23.308  
5 (6) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:23.921  
6 (5) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:24.197  
RACE: 235    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:17.379  
2 (4) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:17.785  
3 (5) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:18.911  
4 (3) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:19.158  
5 (6) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:19.480  
- (1) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 236    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 82.  BELOSLUDTSEVA Sofia RUS-PET RUS 1:51.771  
2 (1) 117.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:53.919  
3 (2) 87.  PETROVA Alla RUS-PET RUS 1:58.912  
4 (3) 5.  DIMITROVA Anna BUL BUL 2:08.285  
RACE: 237    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 75.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:42.684  
2 (5) 43.  OZSVÁTH Lili HUN HUN 1:42.742  
3 (1) 64.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:43.320  
4 (2) 85.  KOVALEVA Alina RUS-PET RUS 1:45.763  
5 (6) 88.  SOLIANKINA Ksenia RUS-PET RUS 1:47.970  
6 (3) 76.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU ROU 1:48.865  
RACE: 238    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:51.407  
2 (2) 109.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:52.025  
3 (3) 86.  KOVZALOVA Ekaterina RUS-PET RUS 1:52.210  
RACE: 239    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  TIAN Rixin HUN HUN 1:34.725  
2 (5) 112.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:34.745  
3 (2) 44.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:38.323  
4 (8) 69.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:39.755  
5 (6) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:40.615  
6 (7) 84.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:42.357  
7 (4) 42.  DOBRÁN Fanni HUN HUN NO TIME
- (3) 70.  ZYCH Magdalena POL POL PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 240    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  FENUS Jakub SVK-ELBA SVK 1:42.749  
2 (2) 16.  DAPCHEV Petko BUL BUL 1:43.150  
3 (3) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:44.589  
4 (4) 106.  SAFKO Jakub SVK-ELBA SVK 1:53.164  
RACE: 241    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 95.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:37.518  
2 (3) 97.  KORSAKOV Ilia RUS-PET RUS 1:37.593  
3 (6) 122.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:37.898  
4 (1) 96.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:38.665  
5 (2) 99.  TUROVEROV Mikhail RUS-PET RUS 1:38.802  
6 (5) 80.  VOLMER Sebastian ROU ROU 1:44.378  
RACE: 242    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:39.747  
2 (2) 123.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:40.163  
3 (3) 50.  ZSIGÓ Bence HUN HUN 1:43.075  
4 (4) 49.  SIRÁLY Benő HUN HUN 1:43.124  
5 (5) 98.  SINILNIKOV Mikhail RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 243    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 72.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:28.902  
2 (4) 71.  BIELECKI Jakub POL POL 1:32.471  
3 (2) 51.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:33.247  
4 (6) 17.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:33.636  
5 (3) 121.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:36.856  
6 (5) 73.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:39.079