Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:54.031  
2 (2) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:55.706  
3 (3) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:56.587  
4 (4) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 2:04.609  
5 (5) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 2:08.979  
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:48.502  
2 (2) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:48.716  
3 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:48.911  
4 (1) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:55.031  
5 (3) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 2:04.104  
RACE: 21    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:45.958  
2 (3) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 1:47.173  
3 (1) 40.  POPL Matěj CZE CZE 1:47.602  
4 (5) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:52.019  
5 (4) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 2:03.486  
6 (6) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR NO TIME finished
RACE: 22    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:54.374  
2 (2) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:54.695  
3 (3) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:55.656  
4 (4) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:56.534  
5 (5) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:57.111  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 37    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:57.229  
2 (1) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:59.300  
3 (4) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 2:03.140  
4 (3) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 2:05.711  
RACE: 38    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:58.419  
2 (5) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:58.908  
3 (3) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 2:03.594  
4 (4) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 2:08.896  
5 (2) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 2:11.103  
RACE: 39    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:46.352  
2 (4) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:46.549  
3 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:46.631  
4 (5) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:49.168  
5 (6) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:53.283  
- (2) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL seeded finished
RACE: 40    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:42.234  
2 (2) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 1:43.028  
3 (4) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:44.485  
4 (3) 40.  POPL Matěj CZE CZE 1:46.568  
5 (6) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:47.079  
6 (5) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:48.519  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 53    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 1:53.186  
2 (3) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:57.200  
3 (2) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 2:08.138  
RACE: 54    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:55.625  
2 (2) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:56.864  
3 (3) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:57.486  
4 (4) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:59.069  
5 (6) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 2:00.290  
6 (5) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 2:01.303  
RACE: 55    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:57.157  
2 (4) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:57.301  
3 (1) 40.  POPL Matěj CZE CZE 1:57.765  
4 (2) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:57.956  
5 (5) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:59.521  
6 (3) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 2:01.012  
RACE: 56    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:42.188  
2 (5) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:42.541  
3 (6) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:44.369  
4 (2) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 1:46.491  
5 (3) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:47.898  
6 (1) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR NO TIME finished
 
2. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 50.722
2 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 51.408
3 (3) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 51.510
4 (2) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 51.716
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 51.199
2 (2) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 51.360
3 (4) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 51.755
4 (1) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL NO TIME finished
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 49.764
2 (3) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 50.693
3 (4) 40.  POPL Matěj CZE CZE 51.663
4 (1) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 109    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 48.574
2 (1) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 50.096
3 (3) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 51.261
4 (4) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 54.849
RACE: 110    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 47.898
2 (3) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 53.482
3 (1) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 57.765
4 (2) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:05.964  
5 (5) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:11.987  
 
JUNIOR D BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 52.176
2 (1) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 52.477
3 (3) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 57.500
4 (4) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 57.641
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  POPL Matěj CZE CZE 53.432
2 (2) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 55.275
3 (3) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 55.853
4 (4) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:07.801  
RACE: 132    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 50.052
2 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 50.153
3 (2) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 50.249
4 (4) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 50.683
RACE: 133    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 49.347
2 (2) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 49.548
3 (3) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 50.499
4 (4) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 51.186
RACE: 134    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 46.807
2 (2) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 47.018
3 (3) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 50.155
4 (4) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 53.118
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 153    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 49.390
2 (2) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 49.560
3 (4) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 51.228
4 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 51.384
RACE: 154    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 46.917
2 (2) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 47.372
3 (3) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 50.366
4 (4) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 50.457
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  500 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 53.537
2 (4) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 53.680
3 (1) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 56.252
4 (2) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 56.430
5 (3) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 56.584
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 51.660
2 (3) 40.  POPL Matěj CZE CZE 51.697
3 (4) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 54.727
- (1) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR PEN. impeding
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 51.833
2 (2) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 52.166
3 (4) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 52.365
4 (3) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 52.794
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 50.606
2 (3) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 50.660
3 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 50.933
4 (2) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 51.592
RACE: 174    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 47.003
2 (3) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 47.534
3 (2) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 47.698
4 (4) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 49.325
 
3. Distance 
JUNIOR D BOYS  HEATS  777 m
RACE: 198    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:22.456  
2 (5) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:23.735  
3 (1) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:29.081  
4 (3) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 1:31.118  
5 (4) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:32.419  
RACE: 199    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:17.483  
2 (3) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:19.811  
3 (1) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:19.983  
4 (5) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:23.161  
5 (4) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 1:25.702  
RACE: 200    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:22.170  
2 (4) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:23.515  
3 (1) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:23.752  
4 (2) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:24.412  
5 (3) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:29.979  
RACE: 201    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:17.485  
2 (1) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:18.266  
3 (3) 40.  POPL Matěj CZE CZE 1:21.593  
4 (5) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:33.933  
5 (4) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 1:38.054  
6 (2) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:40.009  
 
JUNIOR D BOYS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:23.838  
2 (2) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:24.678  
3 (3) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:43.282  
4 (4) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:47.161  
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 1:23.462  
2 (4) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 1:24.845  
3 (1) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 1:29.105  
4 (3) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:30.596  
5 (5) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:40.377  
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 1:16.400  
2 (4) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:16.978  
3 (2) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:18.682  
4 (3) 40.  POPL Matěj CZE CZE 1:19.998  
5 (6) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:21.532  
6 (5) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL NO TIME finished
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:17.256  
2 (2) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:18.053  
3 (6) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:18.331  
4 (3) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:18.388  
5 (4) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:19.638  
6 (5) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:23.091  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 232    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 1:15.324  
2 (2) 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 1:15.597  
3 (3) 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:24.510  
RACE: 233    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 1:20.855  
2 (2) 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:22.468  
3 (3) 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:23.432  
4 (4) 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 1:24.980  
5 (5) 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 1:26.845  
6 (6) 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:30.137  
RACE: 234    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 1:21.968  
2 (2) 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:22.996  
3 (3) 40.  POPL Matěj CZE CZE 1:23.041  
4 (4) 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:23.308  
5 (6) 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 1:23.921  
6 (5) 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 1:24.197  
RACE: 235    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:17.379  
2 (4) 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:17.785  
3 (5) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:18.911  
4 (3) 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1:19.158  
5 (6) 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:19.480  
- (1) 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR PEN. impeding



Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 101.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 2. 2. 1. 76 5
2. 100.  KHRIAPIN Vladislav RUS-PET RUS 1. 1. 4. 76 6
3. 102.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 8. 4. 2. 30 14
4. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 3. 7. 3. 28 13
5. 132.  DOVHOPOLYI Artemii UKR-KYIV UKR 6. 3. 6. 18 15
6. 22.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 4. 5. 13. 13 22
7. 133.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 5. 12. 5. 10 22
8. 74.  RADZIEJOWSKI Andrzej POL POL 7. 6. 11. 5 24
9. 21.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL BUL 12. 8. 7. 3 27
10. 62.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 14. 9. 8. 1 31
11. 52.  MAJOR Dominik HUN HUN 10. 10. 10. 30
12. 40.  POPL Matěj CZE CZE 9. 14. 9. 32
13. 115.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 13. 13. 12. 38
14. 125.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 15. 16. 14. 45
15. 19.  DONCHEV Ivan BUL BUL 19. 11. 16. 46
16. 23.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 11. 21. 15. 47
17. 3.  HAMPTON Cian Michael AUT AUT 17. 15. 17. 49
18. 61.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 16. 17. 18. 51
19. 20.  GEORGIEV Vasil BUL BUL 18. 20. 19. 57
20. 124.  BÜLBÜL Muhammed TUR TUR 20. 18. 20. 58
21. 116.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 21. 19. 21. 61