Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 2:01.008  
2 (5) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 2:01.284  
3 (2) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 2:02.352  
4 (3) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 2:02.824  
5 (6) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL NO TIME advanced
- (1) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:54.417  
2 (4) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:54.528  
3 (1) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:55.456  
4 (2) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:59.425  
5 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:07.031  
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:49.404  
2 (4) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:51.401  
3 (1) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:52.823  
4 (5) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK NO TIME finished
- (2) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE PEN. impeding
RACE: 17    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:42.944  
2 (1) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:43.674  
3 (6) 118.  HAN Aybuke TUR TUR 1:47.550  
4 (2) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:48.546  
5 (5) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:51.262  
6 (3) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 2:03.287  
RACE: 18    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS NO TIME
2 (2) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN NO TIME
3 (1) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN NO TIME advanced
4 (3) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE NO TIME
5 (5) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR NO TIME
6 (6) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL NO TIME
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:53.445  
2 (2) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:54.150  
3 (3) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:55.083  
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:06.336  
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:59.735  
2 (2) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:59.914  
3 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2:00.686  
4 (4) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 2:06.235  
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:50.453  
2 (1) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:50.555  
3 (2) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:51.622  
- (3) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL PEN. no start
RACE: 35    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:44.518  
2 (1) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:44.877  
3 (5) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:44.956  
4 (7) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:45.056  
5 (2) 118.  HAN Aybuke TUR TUR 1:48.422  
6 (4) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:51.936  
7 (6) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:56.310  
RACE: 36    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:43.652  
2 (6) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:46.583  
3 (4) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:49.027  
4 (7) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:49.368  
5 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:50.142  
6 (2) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:51.105  
7 (5) 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:55.186  
2 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:55.387  
3 (2) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:59.166  
4 (4) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 2:12.763  
5 (5) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:13.207  
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:48.806  
2 (2) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:49.096  
3 (3) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:49.440  
4 (5) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:49.919  
5 (6) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:52.807  
6 (4) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:53.312  
RACE: 51    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:51.423  
2 (8) 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:53.319  
3 (5) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:54.986  
4 (4) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:55.584  
5 (6) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:55.760  
6 (7) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:56.044  
7 (3) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:58.733  
8 (2) 118.  HAN Aybuke TUR TUR NO TIME finished
RACE: 52    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:43.037  
2 (3) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:43.627  
3 (2) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:43.730  
4 (4) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:46.098  
5 (5) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:49.128  
6 (6) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:53.187  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 51.677
2 (2) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 52.084
3 (1) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 52.310
4 (3) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:01.803  
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 52.590
2 (2) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.730
3 (4) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 53.902
4 (3) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 54.597
RACE: 101    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 50.702
2 (3) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 54.912
3 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 58.399
4 (1) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:08.520  
RACE: 102    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 50.602
2 (4) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.751
3 (2) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 50.977
4 (3) 118.  HAN Aybuke TUR TUR 51.701
RACE: 103    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 52.001
2 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.612
3 (1) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 53.466
4 (4) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 57.292
RACE: 104    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 50.096
2 (1) 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 50.173
3 (4) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 52.536
4 (2) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 53.469
RACE: 105    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 49.626
2 (3) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 50.526
3 (4) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 52.638
4 (2) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 52.809
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 123    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 53.623
2 (2) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 53.883
3 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 54.011
4 (4) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 56.382
RACE: 124    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 53.797
2 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 58.459
3 (1) 118.  HAN Aybuke TUR TUR 1:03.640  
4 (3) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL NO TIME finished
RACE: 125    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 53.563
2 (2) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 53.740
3 (3) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:01.236  
4 (4) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:11.303  
RACE: 126    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 49.846
2 (2) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 51.175
3 (4) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 53.637
4 (3) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU NO TIME finished
RACE: 127    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 49.297
2 (4) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.415
3 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.496
4 (2) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:10.299  
RACE: 128    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 50.461
2 (2) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 50.925
3 (4) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 51.031
4 (3) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 52.389
RACE: 129    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.423
2 (1) 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 49.874
3 (4) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 52.998
4 (3) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 53.080
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 147    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 53.990
2 (2) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 54.203
3 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 54.388
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 58.850
RACE: 148    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 52.833
2 (3) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 52.981
3 (2) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 53.175
4 (4) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:00.193  
RACE: 149    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 50.524
2 (4) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 52.428
3 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.984
4 (2) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:01.810  
RACE: 150    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 49.930
2 (4) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 51.608
3 (2) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 51.729
4 (3) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 52.517
RACE: 151    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 48.994
2 (2) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 49.140
3 (3) 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 52.261
4 (4) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 152    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.568
2 (2) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 49.879
3 (3) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 51.980
4 (4) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 53.032
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 58.347
2 (4) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 58.747
3 (2) 118.  HAN Aybuke TUR TUR 1:03.931  
4 (1) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:12.894  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 53.833
2 (1) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 53.912
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 58.358
4 (4) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 59.513
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 53.585
2 (1) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 53.687
3 (3) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 53.833
4 (4) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 53.992
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 53.098
2 (1) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 53.160
3 (2) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 53.398
4 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 54.007
RACE: 167    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 49.761
2 (2) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 50.826
3 (3) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 51.391
4 (4) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 52.971
RACE: 168    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 50.511
2 (4) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 50.873
3 (1) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 50.880
4 (3) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.413
RACE: 169    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 49.150
2 (2) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 49.249
3 (3) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.638
4 (4) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 50.389
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 193    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:21.029  
2 (4) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:21.180  
3 (3) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:22.014  
4 (5) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:25.967  
5 (1) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:27.859  
RACE: 194    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:21.901  
2 (5) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:22.147  
3 (6) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:23.638  
4 (1) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:23.936  
5 (4) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:24.938  
6 (3) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL NO TIME finished
RACE: 195    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:22.054  
2 (3) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:22.763  
3 (5) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:26.359  
4 (4) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:34.370  
5 (1) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:42.165   advanced
- (6) 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK PEN. impeding
RACE: 196    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:23.116  
2 (2) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:23.167  
3 (3) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:23.708  
4 (5) 118.  HAN Aybuke TUR TUR 1:23.795  
5 (4) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:28.085  
RACE: 197    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:20.642  
2 (3) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:20.728  
3 (5) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:20.811  
4 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:36.007  
5 (4) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:40.340  
6 (6) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 210    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 118.  HAN Aybuke TUR TUR 1:22.378  
2 (1) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:23.350  
3 (4) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:23.620  
4 (3) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:28.801  
RACE: 211    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:24.047  
2 (5) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:25.428  
3 (2) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:25.791  
4 (4) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 1:29.187  
5 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:35.673  
RACE: 212    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.406  
2 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:26.540  
3 (2) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:26.600  
4 (4) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:30.556  
5 (5) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:37.523  
RACE: 213    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:19.765  
2 (2) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:20.016  
3 (5) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:20.937  
4 (6) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:21.051  
5 (1) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:21.215  
6 (3) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:22.517  
RACE: 214    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:18.625  
2 (1) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:18.739  
3 (2) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:18.767  
4 (4) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:20.769  
5 (5) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:23.274  
6 (7) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:23.589  
7 (6) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 227    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:36.014  
2 (2) 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:36.730  
RACE: 228    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:25.351  
2 (2) 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:25.637  
3 (1) 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 1:27.547  
4 (4) 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:28.277  
5 (6) 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:30.964  
6 (5) 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 1:43.832  
RACE: 229    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:21.411  
2 (2) 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:22.636  
3 (1) 118.  HAN Aybuke TUR TUR 1:22.758  
4 (5) 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:23.091  
5 (6) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:23.338  
6 (4) 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:25.845  
RACE: 230    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:19.203  
2 (3) 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:20.450  
3 (4) 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:20.581  
4 (5) 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:21.750  
5 (1) 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:22.652  
6 (6) 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:23.723  
- (7) 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 231    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:16.611  
2 (4) 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:16.700  
3 (5) 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:16.963  
4 (2) 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:17.184  
5 (6) 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:20.765  
6 (1) 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:22.897  



Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 46.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 3. 1. 4. 55 8
2. 93.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 2. 9. 1. 55 12
3. 68.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1. 3. 7. 49 11
4. 55.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 4. 2. 3. 42 9
5. 92.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 7. 6. 2. 26 15
6. 90.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 29. 4. 6. 11 39
7. 89.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 5. 7. 8. 8 20
8. 110.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 8. 5. 29. 6 42
9. 108.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 15. 10. 5. 5 30
10. 67.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 6. 8. 17. 4 31
11. 53.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 10. 16. 9. 35
12. 91.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 9. 13. 13. 35
13. 36.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE CZE 16. 12. 10. 38
14. 78.  GÁL Sarolta ROU ROU 13. 11. 14. 38
15. 111.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 11. 15. 15. 41
16. 7.  PETROVA Michaela BUL BUL 12. 18. 12. 42
17. 37.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 29. 14. 11. 54
18. 39.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 17. 20. 19. 56
19. 118.  HAN Aybuke TUR TUR 14. 27. 16. 57
20. 58.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 19. 17. 21. 57
21. 38.  POPLOVA Michaela CZE CZE 21. 19. 20. 60
22. 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 22. 21. 18. 61
23. 129.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 20. 22. 22. 64
24. 120.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 18. 25. 23. 66
25. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 25. 23. 26. 74
26. 119.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 23. 28. 24. 75
27. 8.  PETSEVA Niya BUL BUL 24. 26. 25. 75
28. 6.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 26. 24. 27. 77