Slovak Open, Danubia Series, Spisska Nova Ves, SVK, 17.12. - 19.12.2010
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 205 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 1:43.646 | ||
2 | (1) | 89. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 1:46.985 | ||
3 | (3) | 122. | BLAGAIĆ Maroje | CRO-MET | 1:53.717 | ||
4 | (4) | 59. | VÍGH Dominik | HUN | 2:17.231 | ||
- | (2) | 64. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | - | off track | |
RACE: 206 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 1:44.807 | ||
2 | (1) | 86. | KILUK Rafał | POL-JUV | 1:44.978 | ||
3 | (4) | 136. | ZDÁREK Jan | CZE-NACH | 1:47.571 | ||
4 | (2) | 129. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 2:04.915 | ||
RACE: 207 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | MOCZULSKI Kamil | POL-JUV | 1:41.808 | ||
2 | (3) | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 1:41.857 | ||
3 | (4) | 123. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 2:01.942 | ||
- | (2) | 45. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | - | no start | |
RACE: 208 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 160. | IMRE Emil | ROU | 1:45.875 | ||
2 | (5) | 19. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 1:46.654 | ||
3 | (3) | 147. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 1:46.778 | ||
4 | (2) | 128. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 1:52.025 | ||
5 | (4) | 5. | GRABOWICZ Dawid | POL-BLYSKD | 1:54.024 | ||
RACE: 209 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:42.332 | ||
2 | (5) | 91. | PROKOP Michal | CZE-NACH | 1:43.660 | ||
3 | (2) | 20. | NASRI Klaudio | BUL | 1:44.747 | ||
4 | (1) | 127. | BOBKO Mateusz | POL-MOSIR | 1:47.184 | ||
- | (3) | 88. | STANISŁAWOWSKI Adam | POL-JUV | - | no start | |
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 227 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 1:38.681 | ||
2 | (2) | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 1:39.187 | ||
3 | (3) | 19. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 1:42.742 | ||
4 | (4) | 147. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 2:23.580 | ||
RACE: 228 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 160. | IMRE Emil | ROU | 1:40.380 | ||
2 | (3) | 86. | KILUK Rafał | POL-JUV | 1:40.467 | ||
3 | (1) | 91. | PROKOP Michal | CZE-NACH | 1:41.066 | ||
4 | (2) | 20. | NASRI Klaudio | BUL | 1:52.724 | ||
RACE: 229 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:39.839 | ||
2 | (1) | 87. | MOCZULSKI Kamil | POL-JUV | 1:40.288 | ||
3 | (2) | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 1:40.770 | ||
4 | (4) | 89. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 1:46.979 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 256 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:43.118 | ||
2 | (4) | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 1:43.618 | ||
3 | (1) | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 1:43.954 | ||
4 | (3) | 87. | MOCZULSKI Kamil | POL-JUV | 2:30.717 | ||
RACE: 257 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 160. | IMRE Emil | ROU | 1:40.741 | ||
2 | (1) | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 1:40.814 | ||
3 | (3) | 86. | KILUK Rafał | POL-JUV | 1:41.313 | ||
4 | (4) | 91. | PROKOP Michal | CZE-NACH | 1:42.413 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 277 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 1:45.385 | ||
2 | (1) | 160. | IMRE Emil | ROU | 1:45.721 | ||
3 | (2) | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 1:46.242 | ||
4 | (4) | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 1:50.885 |
Slovak Open, Danubia Series, Spisska Nova Ves, SVK, 17.12. - 19.12.2010
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 34 | 1 | 1:39.839 | |||
2. | 2. | 160. | IMRE Emil | ROU | 21 | 2 | 1:40.380 | |||
3. | 3. | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 13 | 3 | 1:38.681 | |||
4. | 4. | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 8 | 4 | 1:40.770 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
5. | 3. | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 5 | 1:39.187 | ||||
6. | 3. | 86. | KILUK Rafał | POL-JUV | 6 | 1:40.467 | ||||
7. | 4. | 87. | MOCZULSKI Kamil | POL-JUV | 7 | 1:40.288 | ||||
8. | 4. | 91. | PROKOP Michal | CZE-NACH | 8 | 1:41.066 | ||||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
9. | 3. | 19. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 9 | 1:42.742 | ||||
10. | 4. | 89. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 10 | 1:46.979 | ||||
11. | 4. | 20. | NASRI Klaudio | BUL | 11 | 1:44.747 | ||||
12. | 4. | 147. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 12 | 1:46.778 | ||||
HEATS | ||||||||||
13. | 3. | 136. | ZDÁREK Jan | CZE-NACH | 13 | 1:47.571 | ||||
14. | 3. | 122. | BLAGAIĆ Maroje | CRO-MET | 14 | 1:53.717 | ||||
15. | 3. | 123. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 15 | 2:01.942 | ||||
16. | 4. | 127. | BOBKO Mateusz | POL-MOSIR | 16 | 1:47.184 | ||||
17. | 4. | 128. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 17 | 1:52.025 | ||||
18. | 4. | 129. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 18 | 2:04.915 | ||||
19. | 4. | 59. | VÍGH Dominik | HUN | 19 | 2:17.231 | ||||
20. | 5. | 5. | GRABOWICZ Dawid | POL-BLYSKD | 20 | 1:54.024 | ||||
- | 45. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 24 | ----- | |||||
- | 64. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 24 | ----- | |||||
- | 88. | STANISŁAWOWSKI Adam | POL-JUV | 24 | ----- |