Slovak Open, Danubia Series, Spisska Nova Ves, SVK, 17.12. - 19.12.2010
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 97 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 49.492 | ||
2 | (3) | 147. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 50.423 | ||
3 | (1) | 20. | NASRI Klaudio | BUL | 51.645 | ||
4 | (2) | 127. | BOBKO Mateusz | POL-MOSIR | 52.295 | ||
RACE: 98 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 160. | IMRE Emil | ROU | 48.528 | ||
2 | (3) | 59. | VÍGH Dominik | HUN | 50.650 | ||
3 | (4) | 89. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 1:04.907 | advanced | |
- | (1) | 88. | STANISŁAWOWSKI Adam | POL-JUV | - | no start | |
- | (5) | 136. | ZDÁREK Jan | CZE-NACH | - | impeding | |
RACE: 99 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 47.584 | ||
2 | (4) | 91. | PROKOP Michal | CZE-NACH | 50.699 | ||
3 | (1) | 19. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 51.996 | ||
4 | (2) | 5. | GRABOWICZ Dawid | POL-BLYSKD | 54.670 | ||
5 | (5) | 122. | BLAGAIĆ Maroje | CRO-MET | 55.745 | ||
RACE: 100 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 86. | KILUK Rafał | POL-JUV | 49.021 | ||
2 | (4) | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 49.213 | ||
3 | (3) | 45. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 53.846 | ||
4 | (1) | 129. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 1:24.110 | ||
RACE: 101 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 48.486 | ||
2 | (5) | 87. | MOCZULSKI Kamil | POL-JUV | 48.506 | ||
3 | (3) | 123. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 48.672 | ||
4 | (4) | 64. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 48.728 | ||
5 | (2) | 128. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 55.655 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 160 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 46.258 | ||
2 | (2) | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 47.672 | ||
3 | (4) | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 47.904 | ||
4 | (3) | 87. | MOCZULSKI Kamil | POL-JUV | 48.085 | ||
5 | (5) | 89. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 50.307 | ||
RACE: 161 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 47.087 | ||
2 | (1) | 123. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 47.373 | ||
3 | (3) | 59. | VÍGH Dominik | HUN | 48.396 | ||
4 | (4) | 91. | PROKOP Michal | CZE-NACH | 48.490 | ||
RACE: 162 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 160. | IMRE Emil | ROU | 47.870 | ||
2 | (2) | 86. | KILUK Rafał | POL-JUV | 47.916 | ||
3 | (3) | 147. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 50.472 | ||
4 | (4) | 20. | NASRI Klaudio | BUL | 52.871 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 178 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 123. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 46.376 | ||
2 | (3) | 160. | IMRE Emil | ROU | 46.419 | ||
3 | (1) | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 46.520 | ||
4 | (4) | 59. | VÍGH Dominik | HUN | 48.698 | ||
RACE: 179 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 46.820 | ||
2 | (3) | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 48.040 | ||
3 | (2) | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 1:40.103 | ||
- | (4) | 86. | KILUK Rafał | POL-JUV | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 193 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 45.865 | ||
2 | (2) | 160. | IMRE Emil | ROU | 46.401 | ||
3 | (4) | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 47.719 | ||
4 | (1) | 123. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 1:05.461 |
Slovak Open, Danubia Series, Spisska Nova Ves, SVK, 17.12. - 19.12.2010
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 58. | VARNYÚ Alex | HUN | 34 | 1 | 0:45.865 | |||
2. | 2. | 160. | IMRE Emil | ROU | 21 | 2 | 0:46.401 | |||
3. | 3. | 36. | FARKAS Tamás | HUN-SZKE | 13 | 3 | 0:47.719 | |||
4. | 4. | 123. | SMOGAR Darko | CRO-MET | 8 | 4 | 0:46.376 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
5. | 3. | 85. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 5 | 0:46.520 | ||||
6. | 3. | 161. | TÍMÁR Róbert | ROU | 6 | 0:47.672 | ||||
7. | 4. | 59. | VÍGH Dominik | HUN | 7 | 0:48.396 | ||||
8. | - | 86. | KILUK Rafał | POL-JUV | 8 | 0:47.916 | ||||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
9. | 3. | 147. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 9 | 0:50.423 | ||||
10. | 4. | 87. | MOCZULSKI Kamil | POL-JUV | 10 | 0:48.085 | ||||
11. | 4. | 91. | PROKOP Michal | CZE-NACH | 11 | 0:48.490 | ||||
12. | 4. | 20. | NASRI Klaudio | BUL | 12 | 0:51.645 | ||||
13. | 5. | 89. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 13 | 0:50.307 | ||||
HEATS | ||||||||||
14. | 3. | 19. | GEORGIEV Dimitar | BUL | 14 | 0:51.996 | ||||
15. | 3. | 45. | KAŽIMÍR Filip | SVK-SKMA | 15 | 0:53.846 | ||||
16. | 4. | 64. | ZASTRUGOV Daniel | BUL-ICP | 16 | 0:48.728 | ||||
17. | 4. | 127. | BOBKO Mateusz | POL-MOSIR | 17 | 0:52.295 | ||||
18. | 4. | 5. | GRABOWICZ Dawid | POL-BLYSKD | 18 | 0:54.670 | ||||
19. | 4. | 129. | STARUCHOWICZ Hubert | POL-MOSIR | 19 | 1:24.110 | ||||
20. | 5. | 128. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 20 | 0:55.655 | ||||
21. | 5. | 122. | BLAGAIĆ Maroje | CRO-MET | 21 | 0:55.745 | ||||
- | 136. | ZDÁREK Jan | CZE-NACH | 24 | ----- | |||||
- | 88. | STANISŁAWOWSKI Adam | POL-JUV | 24 | ----- |