Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 37 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 129. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 1:46.633 | ||
2 | (4) | 58. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:51.307 | ||
3 | (1) | 57. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 1:51.489 | ||
4 | (5) | 131. | ORLOV Igor | RUS-PET | 1:56.800 | ||
5 | (6) | 84. | MASHNIN Egor | RUS-KAL | 1:59.443 | ||
6 | (7) | 9. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 2:02.068 | ||
7 | (3) | 81. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 2:05.522 | ||
RACE: 38 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 85. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:41.868 | ||
2 | (4) | 147. | DERGUNOV Denis | RUS-TVER | 1:42.058 | ||
3 | (1) | 132. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 1:42.727 | ||
4 | (6) | 10. | YASHKOV Ivan | BLR | 1:47.724 | ||
5 | (3) | 60. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1:48.295 | ||
6 | (2) | 56. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:55.146 | ||
- | (5) | 83. | LUSHKIN Vitaliy | RUS-KAL | - | no finish->to B | |
RACE: 39 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 8. | KISLITSYN Ivan | BLR | 1:50.060 | ||
2 | (1) | 54. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 1:51.752 | ||
3 | (6) | 27. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:52.665 | ||
4 | (4) | 128. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:53.752 | ||
5 | (5) | 35. | CECH Ernestas | LTU | 1:58.770 | ||
6 | (2) | 82. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 2:09.132 | ||
RACE: 40 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 26. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:45.587 | ||
2 | (4) | 130. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 1:45.779 | ||
3 | (6) | 55. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 1:45.841 | ||
4 | (2) | 80. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 1:48.263 | ||
5 | (5) | 7. | ANTSIPAU Vitali | BLR | 1:51.635 | ||
- | (1) | 59. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | - | impeding->to B | |
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 45 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 1:52.404 | ||
2 | (3) | 128. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:53.989 | ||
3 | (4) | 35. | CECH Ernestas | LTU | 1:56.164 | ||
4 | (6) | 82. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 2:09.679 | ||
5 | (5) | 9. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 2:11.446 | ||
6 | (7) | 83. | LUSHKIN Vitaliy | RUS-KAL | 2:13.060 | ||
7 | (2) | 7. | ANTSIPAU Vitali | BLR | 2:13.528 | ||
RACE: 46 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1:47.938 | ||
2 | (1) | 10. | YASHKOV Ivan | BLR | 1:48.529 | ||
3 | (7) | 59. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 1:56.821 | ||
4 | (4) | 131. | ORLOV Igor | RUS-PET | 1:58.074 | ||
5 | (3) | 56. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:58.190 | ||
6 | (5) | 84. | MASHNIN Egor | RUS-KAL | 2:01.041 | ||
7 | (6) | 81. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 2:05.356 | ||
RACE: 47 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 129. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 1:42.299 | ||
2 | (2) | 130. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 1:42.364 | ||
3 | (3) | 55. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 1:44.478 | ||
4 | (1) | 26. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:46.846 | ||
5 | (5) | 58. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:50.281 | ||
6 | (6) | 57. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 2:02.579 | ||
RACE: 48 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:37.560 | ||
2 | (2) | 147. | DERGUNOV Denis | RUS-TVER | 1:37.933 | ||
3 | (3) | 132. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 1:38.197 | ||
4 | (4) | 8. | KISLITSYN Ivan | BLR | 1:40.698 | ||
5 | (5) | 54. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 1:50.045 | ||
6 | (6) | 27. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 2:00.108 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 59 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:56.378 | ||
2 | (7) | 7. | ANTSIPAU Vitali | BLR | 1:56.588 | ||
3 | (2) | 84. | MASHNIN Egor | RUS-KAL | 1:58.149 | ||
4 | (5) | 9. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 2:08.455 | ||
5 | (6) | 83. | LUSHKIN Vitaliy | RUS-KAL | NO TIME | finished | |
- | (3) | 81. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | - | no start | |
- | (4) | 82. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | - | off track | |
RACE: 60 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 60. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1:49.817 | ||
2 | (3) | 80. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 1:53.817 | ||
3 | (4) | 128. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:54.631 | ||
4 | (5) | 35. | CECH Ernestas | LTU | 1:58.292 | ||
5 | (7) | 131. | ORLOV Igor | RUS-PET | 2:01.690 | ||
6 | (6) | 59. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | NO TIME | finished | |
- | (2) | 10. | YASHKOV Ivan | BLR | - | impeding | |
RACE: 61 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 8. | KISLITSYN Ivan | BLR | 1:44.056 | ||
2 | (3) | 54. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 1:47.541 | ||
3 | (2) | 26. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:48.688 | ||
4 | (5) | 27. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:52.503 | ||
5 | (6) | 57. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 2:02.989 | ||
- | (4) | 58. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 62 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:41.791 | ||
2 | (2) | 147. | DERGUNOV Denis | RUS-TVER | 1:42.105 | ||
3 | (3) | 132. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 1:42.731 | ||
4 | (4) | 129. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 1:50.811 | ||
5 | (6) | 55. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 1:57.615 | ||
- | (5) | 130. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | - | impeding |
Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 85. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 34 | 1 | 1:37.560 | ||
2. | A | 2. | 147. | DERGUNOV Denis | RUS-TVER | 21 | 2 | 1:37.933 | ||
3. | A | 3. | 132. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 13 | 3 | 1:38.197 | ||
4. | A | 4. | 129. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 8 | 4 | 1:42.299 | ||
5. | A | 5. | 55. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 5 | 5 | 1:44.478 | ||
6. | A | - | 130. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 2 | 6 | 1:42.364 | ||
7. | B | 1. | 8. | KISLITSYN Ivan | BLR | 2 | 7 | 1:40.698 | ||
8. | B | 2. | 54. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 1 | 8 | 1:47.541 | ||
9. | B | 3. | 26. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 9 | 1:45.587 | |||
10. | B | 4. | 27. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 10 | 1:52.503 | |||
11. | B | 5. | 57. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 11 | 1:51.489 | |||
12. | B | - | 58. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 12 | 1:50.281 | |||
13. | C | 1. | 60. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 13 | 1:47.938 | |||
14. | C | 2. | 80. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 14 | 1:48.263 | |||
15. | C | 3. | 128. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 15 | 1:53.752 | |||
16. | C | 4. | 35. | CECH Ernestas | LTU | 16 | 1:56.164 | |||
17. | C | 5. | 131. | ORLOV Igor | RUS-PET | 17 | 1:56.800 | |||
18. | C | 6. | 59. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 18 | 1:56.821 | |||
19. | C | - | 10. | YASHKOV Ivan | BLR | 19 | 1:47.724 | |||
20. | D | 1. | 56. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 20 | 1:55.146 | |||
21. | D | 2. | 7. | ANTSIPAU Vitali | BLR | 21 | 1:51.635 | |||
22. | D | 3. | 84. | MASHNIN Egor | RUS-KAL | 22 | 1:58.149 | |||
23. | D | 4. | 9. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 23 | 2:02.068 | |||
24. | D | 5. | 83. | LUSHKIN Vitaliy | RUS-KAL | 24 | 2:13.060 | |||
25. | D | - | 82. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 25 | 2:09.132 | |||
26. | D | - | 81. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 26 | 2:05.356 |