Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 75 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 8. | KISLITSYN Ivan | BLR | 49.699 | ||
2 | (2) | 129. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 49.781 | ||
3 | (1) | 58. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.953 | ||
4 | (4) | 56. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 55.473 | ||
5 | (5) | 82. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 1:02.458 | ||
RACE: 76 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 47.752 | ||
2 | (5) | 60. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 50.571 | ||
3 | (2) | 27. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 53.187 | ||
4 | (4) | 131. | ORLOV Igor | RUS-PET | 54.439 | ||
5 | (3) | 7. | ANTSIPAU Vitali | BLR | 54.566 | ||
RACE: 77 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 132. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 49.094 | ||
2 | (3) | 10. | YASHKOV Ivan | BLR | 49.652 | ||
3 | (2) | 54. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 52.826 | ||
4 | (4) | 57. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 54.578 | ||
5 | (5) | 83. | LUSHKIN Vitaliy | RUS-KAL | 1:08.588 | ||
RACE: 78 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | DERGUNOV Denis | RUS-TVER | 48.824 | ||
2 | (2) | 26. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 51.260 | ||
3 | (4) | 59. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 55.011 | ||
4 | (3) | 128. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 55.559 | ||
5 | (5) | 84. | MASHNIN Egor | RUS-KAL | 56.573 | ||
RACE: 79 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 130. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 51.345 | ||
2 | (3) | 35. | CECH Ernestas | LTU | 53.863 | ||
3 | (2) | 80. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 53.926 | ||
4 | (1) | 9. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 55.698 | ||
5 | (5) | 81. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:00.073 | ||
6 | (6) | 55. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 1:04.201 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 133 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 58. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.894 | ||
2 | (4) | 128. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 54.462 | ||
3 | (5) | 82. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 1:03.702 | ||
4 | (6) | 83. | LUSHKIN Vitaliy | RUS-KAL | 1:21.516 | ||
5 | (3) | 56. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | NO TIME | finished adv.->to C | |
- | (2) | 27. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | - | impeding->to E | |
RACE: 134 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 53.099 | ||
2 | (4) | 57. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 54.753 | ||
3 | (5) | 81. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:00.913 | ||
4 | (3) | 7. | ANTSIPAU Vitali | BLR | 1:05.486 | ||
5 | (2) | 131. | ORLOV Igor | RUS-PET | 1:13.145 | ||
RACE: 135 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 55. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 49.344 | ||
2 | (2) | 59. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 53.065 | ||
3 | (1) | 80. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 54.080 | ||
4 | (4) | 84. | MASHNIN Egor | RUS-KAL | 1:04.883 | ||
5 | (3) | 9. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 1:04.928 | ||
RACE: 136 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | DERGUNOV Denis | RUS-TVER | 48.271 | ||
2 | (2) | 132. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 48.455 | ||
3 | (3) | 26. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 50.207 | ||
4 | (5) | 35. | CECH Ernestas | LTU | 54.788 | ||
- | (4) | 130. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | - | impeding->to C | |
RACE: 137 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 47.850 | ||
2 | (4) | 129. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 48.989 | ||
3 | (2) | 10. | YASHKOV Ivan | BLR | 49.248 | ||
4 | (5) | 60. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 51.302 | ||
5 | (3) | 8. | KISLITSYN Ivan | BLR | 57.802 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 150 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 131. | ORLOV Igor | RUS-PET | 54.465 | ||
2 | (3) | 7. | ANTSIPAU Vitali | BLR | 54.610 | ||
3 | (1) | 84. | MASHNIN Egor | RUS-KAL | 55.977 | ||
4 | (2) | 9. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 1:01.858 | ||
5 | (5) | 83. | LUSHKIN Vitaliy | RUS-KAL | 1:06.750 | ||
- | (6) | 27. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | - | impeding | |
RACE: 151 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 54.014 | ||
2 | (2) | 128. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 54.241 | ||
3 | (3) | 57. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 54.430 | ||
4 | (5) | 82. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 1:01.756 | ||
5 | (4) | 81. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:01.958 | ||
RACE: 152 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 130. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 50.057 | ||
2 | (1) | 58. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 50.080 | ||
3 | (2) | 59. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 51.626 | ||
4 | (5) | 56. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 54.754 | ||
5 | (3) | 54. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 153 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 49.416 | ||
2 | (5) | 8. | KISLITSYN Ivan | BLR | 49.696 | ||
3 | (3) | 60. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 50.192 | ||
4 | (4) | 35. | CECH Ernestas | LTU | 54.698 | ||
5 | (2) | 26. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:05.344 | ||
RACE: 154 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 85. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 47.510 | ||
2 | (2) | 147. | DERGUNOV Denis | RUS-TVER | 48.158 | ||
3 | (4) | 129. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 48.901 | ||
4 | (5) | 10. | YASHKOV Ivan | BLR | 49.484 | ||
- | (3) | 132. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | - | impeding |
Baltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 85. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 34 | 1 | 0:47.510 | ||
2. | A | 2. | 147. | DERGUNOV Denis | RUS-TVER | 21 | 2 | 0:48.158 | ||
3. | A | 3. | 129. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 13 | 3 | 0:48.901 | ||
4. | A | 4. | 10. | YASHKOV Ivan | BLR | 8 | 4 | 0:49.248 | ||
5. | A | - | 132. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 3 | 5 | 0:48.455 | ||
6. | B | 1. | 55. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 3 | 6 | 0:49.344 | ||
7. | B | 2. | 8. | KISLITSYN Ivan | BLR | 2 | 7 | 0:49.696 | ||
8. | B | 3. | 60. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1 | 8 | 0:50.192 | ||
9. | B | 4. | 35. | CECH Ernestas | LTU | 9 | 0:53.863 | |||
10. | B | 5. | 26. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 10 | 0:50.207 | |||
11. | C | 1. | 130. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 11 | 0:50.057 | |||
12. | C | 2. | 58. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 12 | 0:49.894 | |||
13. | C | 3. | 59. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 13 | 0:51.626 | |||
14. | C | 4. | 56. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 14 | 0:54.754 | |||
15. | C | 5. | 54. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 15 | 0:52.826 | |||
16. | D | 1. | 80. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 16 | 0:53.926 | |||
17. | D | 2. | 128. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 17 | 0:54.241 | |||
18. | D | 3. | 57. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 18 | 0:54.430 | |||
19. | D | 4. | 82. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 19 | 1:01.756 | |||
20. | D | 5. | 81. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 20 | 1:00.073 | |||
21. | E | 1. | 131. | ORLOV Igor | RUS-PET | 21 | 0:54.439 | |||
22. | E | 2. | 7. | ANTSIPAU Vitali | BLR | 22 | 0:54.566 | |||
23. | E | 3. | 84. | MASHNIN Egor | RUS-KAL | 23 | 0:55.977 | |||
24. | E | 4. | 9. | SHMYHALEU Uladzislau | BLR | 24 | 0:55.698 | |||
25. | E | 5. | 83. | LUSHKIN Vitaliy | RUS-KAL | 25 | 1:06.750 | |||
26. | E | - | 27. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 26 | 0:53.187 |