ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 25 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 66. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:36.235 | ||
2 | (4) | 38. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 2:36.562 | ||
3 | (3) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:43.119 | ||
4 | (1) | 28. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:43.622 | ||
5 | (5) | 25. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 2:43.730 | ||
6 | (6) | 52. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:54.387 | ||
7 | (7) | 15. | LUETIĆ Sara | CRO | 3:38.792 | ||
RACE: 26 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 37. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 2:44.366 | ||
2 | (1) | 104. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:44.417 | ||
3 | (3) | 73. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 2:47.705 | ||
4 | (6) | 69. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:48.374 | ||
5 | (2) | 29. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:56.271 | ||
6 | (5) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 3:05.831 | ||
RACE: 27 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 65. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:40.430 | ||
2 | (4) | 26. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 2:41.510 | ||
3 | (1) | 68. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:42.037 | ||
4 | (7) | 53. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:43.581 | ||
5 | (2) | 39. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 2:45.882 | ||
6 | (6) | 82. | LOCH Angelina | RUS-PET | 3:02.914 | advanced->to B | |
- | (5) | 97. | DOSKOVIC Mia | SRB | - | impeding->to C | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 38 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 2:47.272 | ||
2 | (2) | 39. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 2:47.338 | ||
3 | (4) | 29. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:48.079 | ||
4 | (7) | 97. | DOSKOVIC Mia | SRB | 2:50.561 | ||
5 | (3) | 52. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:50.794 | ||
6 | (5) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 2:50.960 | ||
7 | (6) | 15. | LUETIĆ Sara | CRO | 3:39.448 | ||
RACE: 39 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 69. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:39.253 | ||
2 | (2) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 2:39.325 | ||
3 | (1) | 68. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:41.086 | ||
4 | (7) | 82. | LOCH Angelina | RUS-PET | 2:43.620 | ||
5 | (4) | 28. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:49.817 | ||
6 | (3) | 53. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 2:56.995 | ||
- | (5) | 73. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | - | impeding | |
RACE: 40 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 66. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:32.464 | ||
2 | (2) | 38. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 2:32.555 | ||
3 | (6) | 104. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 2:32.654 | ||
4 | (5) | 37. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 2:37.308 | ||
5 | (3) | 65. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:39.179 | ||
6 | (4) | 26. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 2:43.167 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 66. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 2:32.464 | ||
2. | A | 2. | 38. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 21 | 2 | 2:32.555 | ||
3. | A | 3. | 104. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 13 | 3 | 2:32.654 | ||
4. | A | 4. | 37. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 8 | 4 | 2:37.308 | ||
5. | A | 5. | 65. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 5 | 5 | 2:39.179 | ||
6. | A | 6. | 26. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 3 | 6 | 2:41.510 | ||
7. | B | 1. | 69. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2 | 7 | 2:39.253 | ||
8. | B | 2. | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1 | 8 | 2:39.325 | ||
9. | B | 3. | 68. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 9 | 2:41.086 | |||
10. | B | 4. | 82. | LOCH Angelina | RUS-PET | 10 | 2:43.620 | |||
11. | B | 5. | 28. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 11 | 2:43.622 | |||
12. | B | 6. | 53. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 12 | 2:43.581 | |||
13. | B | - | 73. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 13 | 2:47.705 | |||
14. | C | 1. | 25. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 14 | 2:43.730 | |||
15. | C | 2. | 39. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 15 | 2:45.882 | |||
16. | C | 3. | 29. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 16 | 2:48.079 | |||
17. | C | 4. | 97. | DOSKOVIC Mia | SRB | 17 | 2:50.561 | |||
18. | C | 5. | 52. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 18 | 2:50.794 | |||
19. | C | 6. | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 19 | 2:50.960 | |||
20. | C | 7. | 15. | LUETIĆ Sara | CRO | 20 | 3:38.792 |