ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 3 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 51.457 | ||
2 | (5) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 53.319 | ||
3 | (3) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 54.644 | ||
4 | (4) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 56.601 | ||
5 | (1) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 1:29.739 | ||
RACE: 4 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 54.375 | ||
2 | (2) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 55.704 | ||
3 | (4) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 57.590 | ||
4 | (5) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 1:21.848 | ||
- | (3) | 11. | MAXIMOV Presiyan | BUL-ICP | - | no start | |
JUNIOR E BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 10 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 58.471 | ||
2 | (2) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 1:13.441 | ||
3 | (3) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 1:17.860 | ||
RACE: 11 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 51.023 | ||
2 | (2) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 52.524 | ||
3 | (3) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 52.752 | ||
4 | (4) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 53.093 | ||
5 | (5) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 55.015 | ||
6 | (6) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 56.834 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 222 m | |||||||
RACE: 54 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 24.889 | ||
2 | (1) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 25.004 | ||
3 | (3) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 27.797 | ||
4 | (2) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 33.000 | ||
RACE: 55 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 24.011 | ||
2 | (1) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 25.374 | ||
3 | (2) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 26.046 | ||
4 | (5) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 26.075 | ||
5 | (3) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 30.737 | ||
JUNIOR E BOYS FINAL 222 m | |||||||
RACE: 63 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 25.805 | ||
2 | (3) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 26.168 | ||
3 | (1) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 26.203 | ||
4 | (4) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 31.874 | ||
5 | (5) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 46.715 | ||
RACE: 64 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 24.480 | ||
2 | (4) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 26.236 | ||
3 | (2) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 29.825 | ||
4 | (1) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 29.864 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR E BOYS HEATS 333 m | |||||||
RACE: 131 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 34.882 | ||
2 | (1) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 36.443 | ||
3 | (4) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 38.268 | ||
4 | (3) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 52.023 | ||
RACE: 132 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 36.018 | ||
2 | (4) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 36.411 | ||
3 | (1) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 37.306 | ||
4 | (3) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 38.391 | ||
5 | (5) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 55.985 | ||
JUNIOR E BOYS FINAL 333 m | |||||||
RACE: 173 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 38.995 | ||
2 | (2) | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 39.155 | ||
3 | (4) | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 46.867 | ||
4 | (3) | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 47.449 | ||
RACE: 174 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 34.543 | ||
2 | (4) | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 35.467 | ||
3 | (2) | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 35.608 | ||
4 | (3) | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 35.726 | ||
5 | (5) | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 38.296 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Overall Classification
JUNIOR E BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 50. | KUN Bence Benedek | HUN-MTK | 1. 4. 1. | 76 | 6 | |
2. | 63. | VIKSNA Raiens | LAT-JLSS | 3. 1. 3. | 60 | 7 | |
3. | 72. | OGULEVICIUS Adomas | LTU | 2. 3. 2. | 55 | 7 | |
4. | 76. | ŁAMASZ Adam | POL-ORL | 5. 2. 5. | 31 | 12 | |
5. | 10. | CHANCHEV Adrian | BUL-ICP | 4. 5. 4. | 21 | 13 | |
6. | 22. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 6. 6. 6. | 9 | 18 | |
7. | 23. | OPUHAČ Marko | CRO | 7. 7. 7. | 6 | 21 | |
8. | 77. | FÜLÖP HOSSZÚ Magor | ROU-SCMC | 9. 8. 8. | 2 | 25 | |
9. | 94. | ŠKOF Filip | SLO | 8. 9. 9. | 1 | 26 |