ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 70 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 48.516 | ||
2 | (5) | 26. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 48.639 | ||
3 | (3) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 52.004 | ||
4 | (4) | 28. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 52.128 | ||
5 | (2) | 104. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 59.944 | ||
RACE: 71 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 38. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 48.548 | ||
2 | (4) | 69. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 49.144 | ||
3 | (1) | 82. | LOCH Angelina | RUS-PET | 49.445 | ||
4 | (2) | 25. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 50.541 | ||
5 | (5) | 52. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 52.372 | ||
RACE: 72 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 37. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 48.093 | ||
2 | (4) | 65. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 48.537 | ||
3 | (3) | 53. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 49.238 | ||
4 | (5) | 73. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 50.059 | ||
5 | (1) | 15. | LUETIĆ Sara | CRO | NO TIME | finished | |
RACE: 73 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 48.494 | ||
2 | (5) | 66. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.613 | ||
3 | (2) | 68. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 49.078 | ||
4 | (1) | 97. | DOSKOVIC Mia | SRB | 50.158 | ||
5 | (4) | 29. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 50.327 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 87 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | DOSKOVIC Mia | SRB | 51.311 | ||
2 | (2) | 25. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 52.672 | ||
3 | (3) | 52. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 53.293 | ||
4 | (4) | 104. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
RACE: 88 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 51.970 | ||
2 | (4) | 15. | LUETIĆ Sara | CRO | 1:06.146 | ||
3 | (1) | 73. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 1:12.100 | advanced->to D | |
- | (2) | 29. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | - | impeding->to E | |
RACE: 89 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 48.135 | ||
2 | (2) | 38. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 48.258 | ||
3 | (3) | 68. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 49.021 | ||
4 | (4) | 53. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 49.083 | ||
RACE: 90 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 48.522 | ||
2 | (2) | 65. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.263 | ||
3 | (3) | 69. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 49.382 | addTo.->to B | |
4 | (4) | 82. | LOCH Angelina | RUS-PET | 49.775 | ||
RACE: 91 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 37. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 47.592 | ||
2 | (2) | 66. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 47.744 | ||
3 | (3) | 26. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 48.142 | ||
4 | (4) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 53.175 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 105 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 49.372 | ||
2 | (4) | 65. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.560 | ||
3 | (3) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 49.760 | advanced->to A | |
- | (1) | 39. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | - | impeding->to C | |
RACE: 106 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 66. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.066 | ||
2 | (1) | 37. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 48.160 | ||
3 | (3) | 38. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 48.337 | ||
4 | (4) | 68. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 49.115 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 117 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 104. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 49.137 | ||
2 | (2) | 29. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 50.920 | ||
3 | (1) | 52. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 51.741 | ||
RACE: 118 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 28. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 51.248 | ||
2 | (5) | 73. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 51.295 | ||
3 | (3) | 25. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 51.559 | ||
4 | (1) | 97. | DOSKOVIC Mia | SRB | 51.825 | ||
5 | (4) | 15. | LUETIĆ Sara | CRO | 1:05.132 | ||
RACE: 119 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 51.466 | ||
2 | (4) | 39. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 51.618 | ||
3 | (3) | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 57.048 | ||
- | (2) | 82. | LOCH Angelina | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 120 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 48.110 | ||
2 | (3) | 69. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 48.198 | ||
3 | (2) | 68. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 48.801 | ||
RACE: 121 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 66. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 47.255 | ||
2 | (2) | 37. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 47.419 | ||
3 | (3) | 26. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 48.768 | ||
4 | (5) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 48.893 | ||
5 | (4) | 65. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.203 |
ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 66. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 0:47.255 | ||
2. | A | 2. | 37. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 21 | 2 | 0:47.419 | ||
3. | A | 3. | 26. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 13 | 3 | 0:48.142 | ||
4. | A | 4. | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 8 | 4 | 0:48.494 | ||
5. | A | 5. | 65. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 5 | 5 | 0:48.537 | ||
6. | B | 1. | 38. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 3 | 6 | 0:48.110 | ||
7. | B | 2. | 69. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2 | 7 | 0:48.198 | ||
8. | B | 3. | 68. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1 | 8 | 0:48.801 | ||
9. | C | 1. | 53. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 9 | 0:49.083 | |||
10. | C | 2. | 39. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 10 | 0:48.135 | |||
11. | C | 3. | 14. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 11 | 0:52.004 | |||
12. | C | - | 82. | LOCH Angelina | RUS-PET | 12 | 0:49.445 | |||
13. | D | 1. | 28. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 13 | 0:51.248 | |||
14. | D | 2. | 73. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 14 | 0:50.059 | |||
15. | D | 3. | 25. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 15 | 0:50.541 | |||
16. | D | 4. | 97. | DOSKOVIC Mia | SRB | 16 | 0:50.158 | |||
17. | D | 5. | 15. | LUETIĆ Sara | CRO | 17 | 1:05.132 | |||
18. | E | 1. | 104. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 18 | 0:49.137 | |||
19. | E | 2. | 29. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 19 | 0:50.327 | |||
20. | E | 3. | 52. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 20 | 0:51.741 |