Tesztverseny 2020 - Budapest, HUN, 10.10. - 11.10.2020


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 135    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 2:17.362  
2 (3) 60.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2:17.495  
3 (2) 14.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 2:17.586  
RACE: 136    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 2:01.818  
2 (2) 85.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:05.257  
3 (3) 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:11.862  
RACE: 137    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 104.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:53.899  
2 (2) 17.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:53.996  
3 (4) 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:54.148  
4 (3) 105.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:58.686  
RACE: 138    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:46.983  
2 (2) 16.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 1:47.062  
3 (3) 18.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 1:47.104  
4 (5) 15.  VÉGI Diána Laura HUN-FTC HUN 1:51.493  
5 (4) 86.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN 2:05.909  
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:36.137  
2 (3) 114.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:37.882  
3 (2) 115.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:38.061  
4 (4) 98.  SIPOS Dominik Tamás HUN-MTK HUN 1:46.982  
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 1:40.459  
2 (1) 45.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 1:41.105  
3 (2) 97.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:42.737  
4 (4) 38.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 141    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN-FTC HUN 1:39.580  
2 (2) 118.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:39.595  
3 (1) 99.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN 1:39.806  
4 (4) 132.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:46.073  
RACE: 142    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:32.099  
2 (4) 41.  CSIZMADIA Márk HUN-FTC HUN 1:32.169  
3 (2) 130.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:35.807  
4 (3) 39.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 1:37.654  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 143    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 14.  FÜSPÖK Janka HUN-FTC HUN 1:51.001  
2 (1) 108.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:07.677  
RACE: 144    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2:01.829  
2 (1) 129.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 2:02.171  
3 (3) 59.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 2:03.950  
4 (2) 85.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:38.241  
RACE: 145    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 1:44.205  
2 (2) 15.  VÉGI Diána Laura HUN-FTC HUN 1:44.248  
3 (3) 106.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:45.094  
4 (4) 105.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:50.617  
5 (5) 86.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN 2:06.452  
RACE: 146    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:44.715  
2 (2) 16.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 1:44.795  
3 (3) 104.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:47.401  
4 (4) 17.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:47.852  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 147    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  GYŐRY Márk HUN-FTC HUN 1:51.319  
2 (2) 40.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 1:51.556  
3 (4) 116.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 1:57.007  
4 (3) 117.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 1:58.954  
5 (5) 95.  DUNAY Máté HUN-MTK HUN 2:00.669  
RACE: 148    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 102.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:45.157  
2 (2) 74.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1:45.829  
3 (4) 131.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:50.177  
4 (3) 6.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 1:54.448  
RACE: 149    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  KRAUSZ Ármin HUN-MTK HUN 1:34.706  
2 (4) 38.  GRANASZTÓI Ádám HUN-FTC HUN 1:35.072  
3 (1) 115.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 1:37.691  
4 (3) 98.  SIPOS Dominik Tamás HUN-MTK HUN 1:47.775  
RACE: 150    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 1:39.645  
2 (1) 96.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:40.981  
3 (4) 45.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 1:41.495  
4 (2) 114.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 1:42.104  
RACE: 151    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 132.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:54.062  
2 (1) 130.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 1:54.328  
3 (2) 39.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 1:54.398  
- (3) 99.  SZÁSZ Attila HUN-MTK HUN PEN. no start
RACE: 152    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  NÓGRÁDI Bence HUN-FTC HUN 1:35.080  
2 (4) 118.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:35.331  
3 (1) 100.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:35.548  
4 (2) 41.  CSIZMADIA Márk HUN-FTC HUN 1:37.895