Alpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 62    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 1:31.668  
2 (3) 16.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 1:38.572  
3 (2) 38.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:38.890  
4 (4) 6.  ZAJIMOVIĆ Asja BIH BIH 1:57.641  
5 (5) 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT-GSD AUT 2:02.427  
6 (6) 5.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 2:08.353  
RACE: 63    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 41.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:39.165  
2 (1) 17.  SMOGAR Patricia CRO-METEOR CRO 1:40.359  
3 (2) 45.  RODIC Sofija SRB SRB 1:44.164  
4 (4) 15.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 1:48.503  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 64    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  JASIC Luka SRB SRB 1:21.448  
2 (1) 35.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:22.772  
3 (4) 21.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 1:25.428  
4 (5) 19.  BILKIĆ Filip CRO-METEOR CRO 1:51.741  
- (3) 20.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO PEN. off track
- (6) 3.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT-GSD AUT PEN. off track
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 1:59.929  
2 (1) 32.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:00.072  
3 (4) 28.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:02.531  
4 (2) 14.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:03.863  
5 (5) 37.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:09.532  
6 (6) 13.  LUETIĆ Sara CRO-METEOR CRO 2:18.227  
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  JASIC Petra SRB SRB 2:09.722  
2 (2) 34.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 2:09.894  
3 (1) 27.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:09.986  
4 (4) 33.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 2:10.519  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 67    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  GAL Vid SLO SLO 1:57.510  
2 (2) 7.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 2:11.557  
RACE: 68    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 8.  KRSTIĆ Mak BIH BIH 1:54.740  
2 (1) 25.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 1:56.282  
3 (4) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH 2:06.326  
- (3) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH PEN. impeding
RACE: 69    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:00.331  
2 (3) 43.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 2:00.587  
3 (4) 26.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 2:03.198  
4 (2) 47.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:13.974  
RACE: 70    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 1:51.271  
2 (1) 31.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:52.940  
3 (2) 30.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:53.082  
4 (4) 36.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 1:53.230