Biography for

Name:IMRE Patrik
Country:HUN    HUN
Gender:Men
Age:15
Age-Category:Junior C  
Home Town:
Club:MTK



Results of 19 Overall competition(s) are available.

Personal 3 Bests (from available competitions)


500 mJUNIOR C BOYS45.417ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
500 mJUNIOR C BOYS45.558Hungarian Junior Championships - Budapest, 28.02. - 01.03.2020
500 mJUNIOR C BOYS45.636XXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
 
1000 mJUNIOR C BOYS1:34.496ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
1000 mJUNIOR C BOYS1:37.005ISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
1000 mJUNIOR C BOYS1:37.290XXVI. Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, 25.10. - 27.10.2019
 
1500 mJUNIOR C BOYS2:36.810ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
1500 mJUNIOR C BOYS2:40.038ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
1500 mJUNIOR C BOYS2:40.943ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Overall Classifications


3. PlaceJUNIOR C BOYSHungarian Junior Championships - Budapest, 28.02. - 01.03.2020
5. PlaceJUNIOR C BOYSISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
4. PlaceJUNIOR C BOYS4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020
6. PlaceMENAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
2. PlaceJUNIOR C BOYS2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
4. PlaceJUNIOR C BOYSXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
2. PlaceJUNIOR C BOYSISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
7. PlaceJUNIOR C BOYSISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
4. PlaceJUNIOR C BOYSXXVI. Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, 25.10. - 27.10.2019
5. PlaceJUNIOR C BOYSISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
1. PlaceJUNIOR C BOYS1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
1. PlaceJUNIOR C BOYSISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
3. PlaceJUNIOR C BOYSAlpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
11. PlaceJUNIOR C BOYSISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
7. PlaceJUNIOR C BOYSUtánpótlás Országos Bajnokság 2019, Budapest, HUN, 02.02. - 03.02.2019
11. PlaceJUNIOR C BOYSISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019
5. PlaceJUNIOR C BOYSSanta Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018
4. PlaceJUNIOR C BOYSISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
7. PlaceJUNIOR C BOYSISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018


Distance Classifications


3. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mHungarian Junior Championships - Budapest, 28.02. - 01.03.2020
2. PlaceJUNIOR C BOYS500 mHungarian Junior Championships - Budapest, 28.02. - 01.03.2020
4. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mHungarian Junior Championships - Budapest, 28.02. - 01.03.2020
3. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mHungarian Junior Championships - Budapest, 28.02. - 01.03.2020
14. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mHungarian Junior Championships - Budapest, 28.02. - 01.03.2020
 
4. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
9. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
4. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
20. PlaceRELAY MIXED2000 mISU Danubia Series 3, Croatian Open,ZAGREB, CRO rev. place, 21.02. - 23.02.2020
 
5. PlaceJUNIOR C BOYS1500 m4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020
1. PlaceJUNIOR C BOYS500 m4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020
 
7. PlaceMEN1500 mAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
4. PlaceMEN500 mAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
4. PlaceMEN1000 mAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
20. PlaceRELAY MIXED3000 mAlpe Adria Trophy - Sarajevo Open 2020, Sarajevo, BIH, 08.02. - 09.02.2020
 
6. PlaceJUNIOR C BOYS1500 m2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
1. PlaceJUNIOR C BOYS500 m2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
3. PlaceJUNIOR C BOYS1000 m2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
2. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 m2.Alpe Adria Trophy - SERBIA Open - Belgrade, SRB, 07.12. - 08.12.2019
 
6. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
3. PlaceJUNIOR C BOYS500 mXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
6. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
10. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mXXVIII. Santa Claus Cup - Budapest, 29.11. - 01.12.2019
 
3. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
1. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
 
7. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
3. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
8. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
 
4. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mXXVI. Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, 25.10. - 27.10.2019
1. PlaceJUNIOR C BOYS500 mXXVI. Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, 25.10. - 27.10.2019
6. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mXXVI. Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, 25.10. - 27.10.2019
6. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 mXXVI. Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, 25.10. - 27.10.2019
 
3. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
7. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
9. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
 
3. PlaceJUNIOR C BOYS1500 m1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
1. PlaceJUNIOR C BOYS500 m1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
1. PlaceJUNIOR C BOYS1000 m1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
2. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 m1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
 
5. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
2. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
1. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
 
1. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mAlpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
4. PlaceJUNIOR C BOYS500 mAlpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
3. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mAlpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019
 
10. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
9. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
10. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
7. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
 
4. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mUtánpótlás Országos Bajnokság 2019, Budapest, HUN, 02.02. - 03.02.2019
7. PlaceJUNIOR C BOYS500 mUtánpótlás Országos Bajnokság 2019, Budapest, HUN, 02.02. - 03.02.2019
7. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mUtánpótlás Országos Bajnokság 2019, Budapest, HUN, 02.02. - 03.02.2019
 
9. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019
10. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019
11. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019
 
4. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mSanta Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018
6. PlaceJUNIOR C BOYS500 mSanta Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018
4. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mSanta Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018
11. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mSanta Claus Cup Budapest, HUN Live Stream [i], 07.12. - 09.12.2018
 
5. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
3. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
3. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
57. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
 
4. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018
8. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018
7. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018
3. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 mISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018