Alpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 59.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 2. 1. 2. 76 5
2. 37.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 3. 2. 1. 68 6
3. 11.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 1. 4. 3. 55 8
4. 52.  RODIC Sofija SRB SRB 4. 3. 4. 29 11
5. 36.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 5. 5. 5. 15 15
6. 10.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 6. 6. 7. 8 19
7. 13.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 7. 7. 6. 7 20
8. 12.  GRALJUK Nina CRO-METEOR CRO 8. 8. 8. 3 24

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 59.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 2. 1. 2. 76 5
2. (2.) 37.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 3. 2. 1. 68 6
3. (4.) 52.  RODIC Sofija SRB SRB 4. 3. 4. 29 11
4. (5.) 36.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 5. 5. 5. 15 15
5. (7.) 13.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 7. 7. 6. 7 20
6. (8.) 12.  GRALJUK Nina CRO-METEOR CRO 8. 8. 8. 3 24

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 11.  HORVAT Tonka CRO-METEOR CRO 1. 4. 3. 55 8
2. (6.) 10.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 6. 6. 7. 8 19



Alpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 30.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 62.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 2. 2. 2. 63 6
3. 63.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 3. 3. 3. 39 9
4. 22.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 4. 7. 4. 18 15
5. 23.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 5. 6. 5. 13 16
6. 45.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 6. 4. 8. 12 18
7. 24.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 7. 5. 7. 9 19
8. 43.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 8. 8. 6. 5 22
9. 42.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 9. 9. 10. 28
10. 44.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 10. 10. 9. 29

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 30.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (5.) 23.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 5. 6. 5. 13 16
3. (6.) 45.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 6. 4. 8. 12 18
4. (7.) 24.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 7. 5. 7. 9 19
5. (8.) 43.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 8. 8. 6. 5 22
6. (9.) 42.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 9. 9. 10. 28
7. (10.) 44.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 10. 10. 9. 29

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 62.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 2. 2. 2. 63 6
2. (3.) 63.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 3. 3. 3. 39 9
3. (4.) 22.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 4. 7. 4. 18 15



Alpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 33.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 48.  ŠPAN Dina SLO SLO 2. 2. 2. 63 6
3. 9.  SMOGAR Patricia CRO-METEOR CRO 3. 5. 3. 31 11
4. 35.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 4. 3. 4. 29 11
5. 7.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 5. 6. 5. 13 16
6. 8.  AŠČIĆ Petra CRO-METEOR CRO 6. 4. 6. 11 16

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 48.  ŠPAN Dina SLO SLO 2. 2. 2. 63 6
2. (3.) 9.  SMOGAR Patricia CRO-METEOR CRO 3. 5. 3. 31 11
3. (4.) 35.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 4. 3. 4. 29 11
4. (6.) 8.  AŠČIĆ Petra CRO-METEOR CRO 6. 4. 6. 11 16

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 33.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (5.) 7.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 5. 6. 5. 13 16



Alpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 40.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1. 2. 4. 63 7
2. 60.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2. 1. 9. 55 12
3. 57.  JASIC Luka SRB SRB 3. 6. 1. 50 10
4. 41.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 5. 5. 2. 31 12
5. 20.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 7. 3. 3. 28 13
6. 49.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 4. 4. 6. 19 14
7. 19.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 8. 8. 5. 7 21
8. 61.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 6. 7. 9. 5 22
9. 21.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 9. 9. 7. 2 25
10. 2.  KRSTIĆ Ilan BIH-BOSNA BIH 10. 10. 8. 1 28

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 57.  JASIC Luka SRB SRB 3. 6. 1. 50 10
2. (4.) 41.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 5. 5. 2. 31 12
3. (6.) 49.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 4. 4. 6. 19 14
4. (8.) 61.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 6. 7. 9. 5 22
5. (9.) 21.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 9. 9. 7. 2 25
6. (10.) 2.  KRSTIĆ Ilan BIH-BOSNA BIH 10. 10. 8. 1 28

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 40.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1. 2. 4. 63 7
2. (2.) 60.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2. 1. 9. 55 12
3. (5.) 20.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 7. 3. 3. 28 13
4. (7.) 19.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 8. 8. 5. 7 21



Alpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 15.  AŠČIĆ Valentina CRO-METEOR CRO 1. 1. 1. 102 3
2. 5.  IVANDIĆ Maja CRO-METEOR CRO 2. 2. 3. 55 7
3. 51.  JASIC Petra SRB SRB 6. 4. 2. 31 12
4. 31.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 4. 3. 4. 29 11
5. 32.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3. 5. 5. 23 13
6. 53.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 5. 6. 6. 11 17
7. 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 7. 7. 8. 4 22
8. 47.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 8. 8. 7. 4 23

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 5.  IVANDIĆ Maja CRO-METEOR CRO 2. 2. 3. 55 7
2. (3.) 51.  JASIC Petra SRB SRB 6. 4. 2. 31 12
3. (4.) 31.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 4. 3. 4. 29 11
4. (5.) 32.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3. 5. 5. 23 13
5. (7.) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 7. 7. 8. 4 22
6. (8.) 47.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 8. 8. 7. 4 23

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 15.  AŠČIĆ Valentina CRO-METEOR CRO 1. 1. 1. 102 3
2. (6.) 53.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 5. 6. 6. 11 17



Alpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 28.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 2. 1. 4. 63 7
2. 29.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1. 3. 3. 60 7
3. 56.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 6. 2. 1. 58 9
4. 18.  SUMAN Stribor CRO-METEOR CRO 7. 6. 2. 26 15
5. 38.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 4. 4. 5. 21 13
6. 39.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 3. 7. 9. 15 19
7. 58.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 5. 5. 6. 13 16
8. 55.  BAKA Bojan SRB SRB 8. 8. 7. 3 23
9. 50.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 9. 10. 8. 1 27
10. 54.  BAKA Bora SRB SRB 9. 9. 10. 1 28

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 56.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 6. 2. 1. 58 9
2. (4.) 18.  SUMAN Stribor CRO-METEOR CRO 7. 6. 2. 26 15
3. (5.) 38.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 4. 4. 5. 21 13
4. (6.) 39.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 3. 7. 9. 15 19
5. (8.) 55.  BAKA Bojan SRB SRB 8. 8. 7. 3 23

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (10.) 54.  BAKA Bora SRB SRB 9. 9. 10. 1 28

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 28.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 2. 1. 4. 63 7
2. (2.) 29.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1. 3. 3. 60 7
3. (7.) 58.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 5. 5. 6. 13 16
4. (9.) 50.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 9. 10. 8. 1 27



Alpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019


Overall Classification


RELAY MASTER MIXED
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 46.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1. 1. 68 2
2. 26.  UREK Petar CRO-METEOR CRO 2. 3. 34 5
3. 27.  ZAJEC Lavoslav Juraj CRO-METEOR CRO 3. 2. 34 5
4. 14.  TRGOVČEVIĆ Ivona CRO-METEOR CRO 4. 4. 16 8

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR G GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 14.  TRGOVČEVIĆ Ivona CRO-METEOR CRO 4. 4. 16 8

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR G BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 46.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 1. 1. 68 2
2. (2.) 26.  UREK Petar CRO-METEOR CRO 2. 3. 34 5
3. (3.) 27.  ZAJEC Lavoslav Juraj CRO-METEOR CRO 3. 2. 34 5