Alpe Adria Trophy 2, Sisak, CRO, 19.01. - 20.01.2019


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 71    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:07.750  
2 (4) 48.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:09.521  
3 (2) 9.  SMOGAR Patricia CRO-METEOR CRO 2:11.192  
4 (5) 35.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:14.255  
5 (3) 7.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 2:15.165  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 72    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:50.630  
2 (2) 21.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 2:04.732  
3 (3) 2.  KRSTIĆ Ilan BIH-BOSNA BIH 2:27.288  
RACE: 73    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 57.  JASIC Luka SRB SRB 1:50.198  
2 (2) 41.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 1:51.812  
3 (3) 20.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 1:52.237  
4 (1) 40.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1:54.534  
5 (4) 19.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 1:58.102  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 74    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:56.028  
2 (3) 53.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:57.974  
3 (2) 47.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:05.307  
- (4) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO PEN. off track
RACE: 75    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  AŠČIĆ Valentina CRO-METEOR CRO 1:52.728  
2 (2) 51.  JASIC Petra SRB SRB 1:54.525  
3 (3) 5.  IVANDIĆ Maja CRO-METEOR CRO 1:54.660  
4 (4) 31.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:56.871  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 76    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:40.955  
2 (2) 55.  BAKA Bojan SRB SRB 1:41.343  
3 (5) 50.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:44.883  
4 (3) 39.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:46.213  
5 (4) 54.  BAKA Bora SRB SRB 1:49.308  
RACE: 77    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:41.376  
2 (5) 18.  SUMAN Stribor CRO-METEOR CRO 1:42.977  
3 (4) 29.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1:43.293  
4 (1) 28.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 1:43.409  
5 (2) 38.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:02.376