Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 163.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1. 1. 1. 102 3
2. 35.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 4. 2. 3. 42 9
3. 116.  RODIC Sofija SRB SRB 2. 4. 4. 37 10
4. 14.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 8. 3. 2. 35 13
5. 125.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 3. 5. 5. 23 13
6. 152.  PIDNEBENNA Veronika UKR-KHV UKR 7. 6. 7. 7 20
7. 34.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 5. 7. 10. 7 22
8. 59.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 6. 13. 6. 6 25
9. 149.  CHAPIDZE Kira UKR-KHV UKR 9. 8. 12. 1 29
10. 153.  SOLOVIOVA Yelyzaveta UKR-KHV UKR 21. 9. 8. 1 38
11. 151.  MOISIEIEVA Kateryna UKR-KHV UKR 13. 10. 9. 32
12. 5.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 14. 11. 11. 36
13. 150.  HUK Karyna UKR-KHV UKR 10. 14. 13. 37
14. 154.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 11. 12. 14. 37
15. 33.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 12. 15. 15. 42
16. 51.  BOROS Flóra HUN-KDSE HUN 15. 17. 18. 50
17. 115.  MARKOVIC Petra SRB SRB 18. 16. 16. 50
18. 135.  MEDVEDOVÁ Petra SVK-SKMA SVK 16. 18. 17. 51
19. 54.  TOLLAS Luca Róza HUN-KDSE HUN 17. 20. 20. 57
20. 53.  PÁL Anett HUN-KDSE HUN 19. 19. 19. 57
21. 52.  FENYVESI Dézi HUN-KDSE HUN 20. 21. 21. 62

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR G GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (6.) 152.  PIDNEBENNA Veronika UKR-KHV UKR 7. 6. 7. 7 20

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 163.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 35.  VÁRADI Vivien HUN-JSE HUN 4. 2. 3. 42 9
3. (3.) 116.  RODIC Sofija SRB SRB 2. 4. 4. 37 10
4. (4.) 14.  VÉGI Liána Dorina HUN-DJKSE HUN 8. 3. 2. 35 13
5. (5.) 125.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK-PRK SVK 3. 5. 5. 23 13
6. (7.) 34.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 5. 7. 10. 7 22
7. (8.) 59.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 6. 13. 6. 6 25
8. (9.) 149.  CHAPIDZE Kira UKR-KHV UKR 9. 8. 12. 1 29
9. (10.) 153.  SOLOVIOVA Yelyzaveta UKR-KHV UKR 21. 9. 8. 1 38
10. (11.) 151.  MOISIEIEVA Kateryna UKR-KHV UKR 13. 10. 9. 32
11. (12.) 5.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 14. 11. 11. 36
12. (13.) 150.  HUK Karyna UKR-KHV UKR 10. 14. 13. 37
13. (14.) 154.  TELITSYNA Sofia UKR-KHV UKR 11. 12. 14. 37
14. (15.) 33.  MARINKA-TÓTH Anna HUN-JSE HUN 12. 15. 15. 42
15. (16.) 51.  BOROS Flóra HUN-KDSE HUN 15. 17. 18. 50
16. (17.) 115.  MARKOVIC Petra SRB SRB 18. 16. 16. 50
17. (18.) 135.  MEDVEDOVÁ Petra SVK-SKMA SVK 16. 18. 17. 51
18. (19.) 54.  TOLLAS Luca Róza HUN-KDSE HUN 17. 20. 20. 57
19. (20.) 53.  PÁL Anett HUN-KDSE HUN 19. 19. 19. 57
20. (21.) 52.  FENYVESI Dézi HUN-KDSE HUN 20. 21. 21. 62



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 26.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 158.  PIDNEBENNYI Ihor UKR-KHV UKR 2. 3. 2. 55 7
3. 71.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 9. 2. 6. 24 17
4. 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 3. 8. 4. 22 15
5. 95.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 8. 6. 3. 17 17
6. 138.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 7. 4. 5. 15 16
7. 47.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 4. 7. 7. 12 18
8. 10.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 5. 9. 8. 6 22
9. 11.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 13. 5. 9. 5 27
10. 45.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 6. 10. 13. 3 29
11. 96.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 11. 11. 11. 33
12. 72.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 15. 13. 10. 38
13. 141.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 14. 12. 15. 41
14. 48.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 12. 15. 14. 41
15. 140.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 10. 17. 17. 44
16. 142.  MZIGOD Peter SVK-SKMA SVK 18. 14. 12. 44
17. 46.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 16. 16. 16. 48
18. 128.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 17. 19. 19. 55
19. 165.  KOVALCIK Michal SVK-SKMA SVK 19. 18. 18. 55

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR G BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (17.) 46.  BALÁZS Levente HUN-JSE HUN 16. 16. 16. 48
2. (19.) 165.  KOVALCIK Michal SVK-SKMA SVK 19. 18. 18. 55

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 26.  KUN Bence Benedek HUN-JKLE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 158.  PIDNEBENNYI Ihor UKR-KHV UKR 2. 3. 2. 55 7
3. (3.) 71.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 9. 2. 6. 24 17
4. (4.) 86.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 3. 8. 4. 22 15
5. (5.) 95.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 8. 6. 3. 17 17
6. (6.) 138.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 7. 4. 5. 15 16
7. (7.) 47.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 4. 7. 7. 12 18
8. (8.) 10.  KOPRIVNJAK Rene CRO-METEOR CRO 5. 9. 8. 6 22
9. (9.) 11.  OPUHAČ Marko CRO-METEOR CRO 13. 5. 9. 5 27
10. (10.) 45.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 6. 10. 13. 3 29
11. (11.) 96.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 11. 11. 11. 33
12. (12.) 72.  SZŰTS Gergely HUN-MTK HUN 15. 13. 10. 38
13. (13.) 141.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 14. 12. 15. 41
14. (14.) 48.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 12. 15. 14. 41
15. (15.) 140.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 10. 17. 17. 44
16. (16.) 142.  MZIGOD Peter SVK-SKMA SVK 18. 14. 12. 44
17. (18.) 128.  HARKABUS Juraj SVK-PRK SVK 17. 19. 19. 55



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 147.  DEMOCHKO Diana UKR-KHV UKR 1. 2. 1. 89 4
2. 80.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 7. 1. 2. 57 10
3. 162.  KHOKHELKO Mariia UKR-KYIV UKR 2. 3. 13. 34 18
4. 88.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 4. 4. 4. 24 12
5. 133.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 6. 5. 3. 21 14
6. 107.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 3. 13. 9. 13 25
7. 108.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 5. 9. 12. 5 26
8. 58.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 15. 12. 5. 5 32
9. 106.  FERENCZ Vivien ROU-ISK ROU 10. 7. 7. 4 24
10. 91.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 13. 6. 10. 3 29
11. 148.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 14. 17. 6. 3 37
12. 134.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 8. 8. 11. 2 27
13. 87.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 11. 10. 8. 1 29
14. 109.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 9. 11. 14. 34
15. 89.  KOVÁTS Kinga HUN-TDKE HUN 12. 14. 17. 43
16. 132.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 16. 15. 15. 46
17. 90.  MOLNÁR Réka HUN-TDKE HUN 17. 16. 16. 49
18. 57.  CSÖRGŐ Lilien HUN-MTK HUN 18. 20. 18. 56
19. 3.  BRICA Riana CRO-METEOR CRO 19. 18. 19. 56
20. 124.  LUTERÁNOVÁ Nina SVK-PRK SVK 20. 19. 20. 59



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 145.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1. 2. 1. 89 4
2. 166.  KHOCHYN Hlib UKR UKR 6. 1. 2. 57 9
3. 70.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 2. 3. 4. 42 9
4. 9.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 3. 7. 3. 28 13
5. 127.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 7. 5. 5. 12 17
6. 24.  SZABÓ Barnabás HUN-DVTK HUN 8. 4. 6. 12 18
7. 85.  PAULIK Marcell HUN-SZKE HUN 4. 9. 8. 9 21
8. 69.  PISTAI Botond HUN-MTK HUN 5. 6. 9. 8 20
9. 94.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 10. 8. 7. 3 25
10. 23.  MÜLLER Dávid HUN-DVTK HUN 9. 11. 10. 30
11. 19.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 13. 10. 12. 35
12. 137.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 12. 12. 11. 35
13. 55.  DERDÁK Ákos HUN-KDSE HUN 11. 13. 13. 37



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 32.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1. 3. 1. 81 5
2. 78.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 98.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 3. 1. 3. 60 7
4. 97.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 6. 4. 5. 16 15
5. 131.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 7. 5. 4. 15 16
6. 13.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 4. 6. 8. 12 18
7. 30.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 5. 8. 6. 9 19
8. 161.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 8. 7. 7. 5 22
9. 31.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 9. 10. 9. 28
10. 99.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 11. 9. 10. 30
11. 56.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 10. 11. 12. 33
12. 29.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 13. 13. 11. 37
13. 130.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 12. 12. 13. 37



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 100.  CZANK-VARGA Benjámin HUN-TKKSE HUN 2. 1. 1. 89 4
2. 43.  MAJOR Dominik HUN-JSE HUN 1. 2. 2. 76 5
3. 68.  WU JIA WEI Dávid HUN-MTK HUN 4. 3. 6. 24 13
4. 113.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 3. 5. 5. 23 13
5. 156.  MELNYK Volodymyr UKR-KHV UKR 7. 4. 3. 23 14
6. 18.  VÍZI Boldizsár HUN-DJKSE HUN 5. 13. 4. 13 22
7. 65.  GRANASZTÓI Ádám HUN-MTK HUN 12. 6. 13. 3 31
8. 44.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 8. 16. 7. 3 31
9. 101.  HALLÓSY Dominik HUN-TKKSE HUN 11. 7. 11. 2 29
10. 120.  JASIC Luka SRB SRB 6. 18. 8. 2 32
11. 81.  KALMÁR Botond HUN-SZKE HUN 9. 8. 9. 1 26
12. 102.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 10. 10. 14. 34
13. 83.  VÁGFALVI Máté HUN-SZKE HUN 13. 11. 10. 34
14. 42.  KISS Kende HUN-JSE HUN 15. 12. 12. 39
15. 157.  TOPCHII Maksym UKR-KHV UKR 14. 14. 17. 45
16. 8.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 19. 9. 19. 47
17. 93.  VÁRI Vajk HUN-TDKE HUN 17. 17. 15. 49
18. 82.  NAGY Imre Ákos HUN-SZKE HUN 18. 15. 18. 51
19. 16.  FARKAS Marcell HUN-DJKSE HUN 16. 24. 16. 56
20. 126.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 21. 20. 20. 61
21. 22.  FEDOR András HUN-DVTK HUN 23. 19. 21. 63
22. 92.  KESZTHELYI Dávid HUN-TDKE HUN 20. 21. 22. 63
23. 15.  BHATTOA-BUZÁS Amrit Pál HUN-DJKSE HUN 22. 22. 23. 67
24. 66.  NÉMETI Máté HUN-MTK HUN 24. 23. 24. 71



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 28.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 160.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 3. 5. 2. 39 10
3. 159.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 5. 2. 3. 39 10
4. 146.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 2. 6. 4. 32 12
5. 114.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 6. 3. 5. 20 14
6. 1.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 7. 4. 6. 13 17
7. 123.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 4. 9. 8. 9 21
8. 12.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 8. 7. 7. 5 22
9. 27.  FODOR Fruzsina HUN-JSE HUN 9. 8. 9. 1 26



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 144.  KARABIN Jakub SVK-STEZ SVK 2. 4. 1. 60 7
2. 136.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 7. 1. 3. 49 11
3. 164.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 3. 5. 2. 39 10
4. 41.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 1. 3. 7. 39 11
5. 155.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 4. 2. 4. 37 10
6. 40.  SZŰCS Márton HUN-JSE HUN 5. 6. 5. 13 16
7. 64.  GERECZE Ádám HUN-MTK HUN 6. 7. 6. 8 19



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 5. 2. 2. 47 9
3. 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 6. 3. 3. 28 12
4. 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2. 8. 4. 26 14
5. 118.  JASIC Petra SRB SRB 4. 4. 5. 21 13
6. 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 3. 6. 6. 19 15
7. 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 8. 5. 7. 8 20
8. 112.  LES Ina SLO SLO 7. 7. 8. 5 22
9. 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 9. 9. 9. 27
10. 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 10. 10. 10. 30
11. 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 13. 11. 11. 35
12. 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 11. 12. 12. 35
13. 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 12. 13. 13. 38

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 5. 2. 2. 47 9
2. (3.) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 6. 3. 3. 28 12
3. (4.) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2. 8. 4. 26 14
4. (5.) 118.  JASIC Petra SRB SRB 4. 4. 5. 21 13
5. (7.) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 8. 5. 7. 8 20
6. (8.) 112.  LES Ina SLO SLO 7. 7. 8. 5 22
7. (11.) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 13. 11. 11. 35
8. (12.) 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 11. 12. 12. 35
9. (13.) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 12. 13. 13. 38

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (6.) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 3. 6. 6. 19 15
3. (10.) 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 10. 10. 10. 30

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (9.) 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 9. 9. 9. 27



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 4. 4. 4. 24 12
4. 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 5. 5. 3. 23 13
5. 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 6. 3. 5. 21 14
6. 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 3. 7. 9. 15 19
7. 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 7. 6. 6. 8 19
8. 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 8. 8. 8. 3 24
9. 122.  BAKA Bora SRB SRB 13. 9. 7. 2 29
10. 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 10. 10. 11. 31
11. 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 9. 13. 10. 32
12. 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 11. 12. 12. 35
13. 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 14. 11. 13. 38
14. 121.  BAKA Bojan SRB SRB 12. 14. 14. 40

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. (3.) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 4. 4. 4. 24 12
4. (4.) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 5. 5. 3. 23 13
5. (5.) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 6. 3. 5. 21 14
6. (6.) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 3. 7. 9. 15 19
7. (7.) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 7. 6. 6. 8 19
8. (8.) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 8. 8. 8. 3 24
9. (10.) 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 10. 10. 11. 31
10. (11.) 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 9. 13. 10. 32
11. (14.) 121.  BAKA Bojan SRB SRB 12. 14. 14. 40

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (9.) 122.  BAKA Bora SRB SRB 13. 9. 7. 2 29
2. (12.) 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 11. 12. 12. 35
3. (13.) 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 14. 11. 13. 38