Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:43.890  
2 (4) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:44.171  
3 (5) 118.  JASIC Petra SRB SRB 2:45.115  
4 (7) 112.  LES Ina SLO SLO 2:50.205  
5 (3) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:50.659  
6 (1) 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:00.425  
7 (6) 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 3:09.827  
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 3:25.494  
2 (5) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 3:25.516  
3 (6) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 3:25.584  
4 (1) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:29.746  
5 (3) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 3:36.610  
6 (4) 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:41.395  
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  LES Ina SLO SLO 3:00.236  
2 (2) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:00.851  
3 (3) 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 3:04.985  
4 (4) 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 3:13.721  
5 (7) 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:23.940  
6 (5) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:36.371  
- (6) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO PEN. off track
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:57.968  
2 (4) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:58.122  
3 (5) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 2:59.558  
4 (3) 118.  JASIC Petra SRB SRB 2:59.841  
5 (6) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN NO TIME finished
- (2) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN PEN. impeding
 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 101    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.237
2 (2) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 49.193
3 (3) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 49.271
4 (4) 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 56.270
RACE: 102    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 48.411
2 (2) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.481
3 (3) 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 53.111
4 (5) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 57.282
5 (4) 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO NO TIME finished
RACE: 103    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.087
2 (2) 118.  JASIC Petra SRB SRB 50.109
3 (1) 112.  LES Ina SLO SLO 51.950
4 (3) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 124    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 48.868
2 (4) 118.  JASIC Petra SRB SRB 51.182
3 (2) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 51.955 advanced
- (3) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN PEN. impeding
RACE: 125    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.214
2 (2) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.305
3 (3) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 52.096
4 (4) 112.  LES Ina SLO SLO 52.538
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 53.793
2 (2) 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 56.528
3 (3) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 1:00.478  
4 (4) 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:03.220  
- (5) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN PEN. no finish
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 50.472
2 (2) 112.  LES Ina SLO SLO 51.184
RACE: 161    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 47.571
2 (1) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 47.643
3 (2) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 47.829
4 (4) 118.  JASIC Petra SRB SRB 49.357
5 (5) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 49.784
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 205    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 2:01.142  
2 (3) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:01.243  
3 (1) 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 2:01.454  
4 (2) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:08.307  
RACE: 206    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:51.452  
2 (4) 118.  JASIC Petra SRB SRB 1:51.587  
3 (1) 112.  LES Ina SLO SLO 1:54.429  
4 (3) 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 2:01.116  
- (5) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN PEN. no start
RACE: 207    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 2:01.110  
2 (2) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:01.242  
3 (3) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:01.286  
4 (4) 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:16.296  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 227    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:52.641  
2 (4) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:52.781  
3 (2) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:55.865  
4 (1) 112.  LES Ina SLO SLO 1:57.558  
RACE: 228    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:09.009  
2 (1) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:09.143  
3 (2) 118.  JASIC Petra SRB SRB 2:09.856  
4 (4) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:12.588  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 260    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:52.842  
2 (1) 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 1:58.254  
3 (3) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:01.765  
4 (4) 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:10.333  
RACE: 261    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 118.  JASIC Petra SRB SRB 2:04.521  
2 (1) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 2:04.527  
3 (4) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:05.391  
4 (2) 112.  LES Ina SLO SLO 2:07.402  
RACE: 262    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1:53.220  
2 (3) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:53.286  
3 (2) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:53.723  
- (4) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN PEN. impeding



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 5. 2. 2. 47 9
3. 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 6. 3. 3. 28 12
4. 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2. 8. 4. 26 14
5. 118.  JASIC Petra SRB SRB 4. 4. 5. 21 13
6. 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 3. 6. 6. 19 15
7. 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 8. 5. 7. 8 20
8. 112.  LES Ina SLO SLO 7. 7. 8. 5 22
9. 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 9. 9. 9. 27
10. 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 10. 10. 10. 30
11. 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 13. 11. 11. 35
12. 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 11. 12. 12. 35
13. 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 12. 13. 13. 38

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 61.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 5. 2. 2. 47 9
2. (3.) 63.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 6. 3. 3. 28 12
3. (4.) 38.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2. 8. 4. 26 14
4. (5.) 118.  JASIC Petra SRB SRB 4. 4. 5. 21 13
5. (7.) 37.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 8. 5. 7. 8 20
6. (8.) 112.  LES Ina SLO SLO 7. 7. 8. 5 22
7. (11.) 6.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 13. 11. 11. 35
8. (12.) 111.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 11. 12. 12. 35
9. (13.) 62.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 12. 13. 13. 38

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 39.  TÚRI Anna HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (6.) 119.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 3. 6. 6. 19 15
3. (10.) 21.  BODNÁR Emma HUN-DVTK HUN 10. 10. 10. 30

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (9.) 117.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 9. 9. 9. 27