Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 3:06.881  
2 (3) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 3:08.766  
3 (4) 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 3:13.169  
4 (5) 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 3:15.424  
5 (1) 122.  BAKA Bora SRB SRB 3:21.792  
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 3:14.254  
2 (3) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 3:15.333  
3 (2) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 3:15.445  
4 (1) 121.  BAKA Bojan SRB SRB 3:16.380  
RACE: 33    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 2:47.434  
2 (3) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 2:47.601  
3 (4) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 2:54.094  
4 (2) 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 3:02.341  
5 (1) 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 3:03.509  
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 58    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  BAKA Bora SRB SRB 3:01.980  
2 (1) 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 3:03.123  
RACE: 59    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 2:52.457  
2 (1) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 2:56.753  
3 (3) 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:58.233  
4 (4) 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 2:59.278  
5 (2) 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 3:07.543  
- (6) 121.  BAKA Bojan SRB SRB PEN. no finish
RACE: 60    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN NO TIME
2 (3) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN NO TIME
3 (2) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN NO TIME
4 (6) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN NO TIME
5 (4) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN NO TIME
6 (1) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
2. Distance 
MEN  HEATS  500 m
RACE: 104    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.610
2 (3) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.816
3 (1) 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 52.578
RACE: 105    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 46.811
2 (3) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 46.997
3 (4) 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 54.600
- (2) 121.  BAKA Bojan SRB SRB PEN. no start
RACE: 106    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 47.608
2 (1) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 47.673
3 (4) 122.  BAKA Bora SRB SRB 50.811
4 (2) 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN NO TIME finished
RACE: 107    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 47.241
2 (1) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 52.145
3 (3) 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN NO TIME finished
 
MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 45.439
2 (1) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 45.884
3 (3) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 46.278
4 (4) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.007
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.323
2 (2) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 46.377
3 (3) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 46.461
4 (4) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 51.729
 
MEN  FINAL  500 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  BAKA Bora SRB SRB 51.332
2 (2) 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 52.237
3 (3) 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 54.312
4 (4) 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 56.171
5 (5) 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 57.225
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 47.589
2 (3) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 47.806
3 (2) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 48.259
4 (4) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 52.382
RACE: 164    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 46.137
2 (3) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.351
3 (2) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 46.740
4 (4) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 58.550
 
3. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 208    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:50.749  
2 (3) 122.  BAKA Bora SRB SRB 1:54.782  
3 (4) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:55.230  
4 (1) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:58.155  
RACE: 209    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 2:08.316  
2 (3) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 2:08.405  
3 (1) 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 2:10.170  
4 (4) 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 2:10.881  
RACE: 210    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:46.460  
2 (4) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:46.988  
3 (2) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:47.240  
4 (3) 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 1:56.096  
5 (1) 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 1:56.348  
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 229    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:40.638  
2 (3) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 1:41.409  
3 (1) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:45.677  
4 (4) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 1:56.897  
RACE: 230    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:54.555  
2 (2) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:55.196  
3 (4) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:57.078  
4 (3) 122.  BAKA Bora SRB SRB 2:00.657  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 263    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 1:39.236  
2 (4) 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 1:46.069  
3 (5) 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 1:51.759  
4 (2) 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 1:53.769  
5 (1) 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 1:53.777  
RACE: 264    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 1:51.528  
2 (1) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 1:52.987  
3 (4) 122.  BAKA Bora SRB SRB 1:54.980  
4 (3) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:55.002  
RACE: 265    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:44.743  
2 (1) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:44.785  
3 (4) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:44.905  
4 (2) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 2:04.890  



Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 4. 4. 4. 24 12
4. 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 5. 5. 3. 23 13
5. 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 6. 3. 5. 21 14
6. 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 3. 7. 9. 15 19
7. 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 7. 6. 6. 8 19
8. 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 8. 8. 8. 3 24
9. 122.  BAKA Bora SRB SRB 13. 9. 7. 2 29
10. 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 10. 10. 11. 31
11. 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 9. 13. 10. 32
12. 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 11. 12. 12. 35
13. 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 14. 11. 13. 38
14. 121.  BAKA Bojan SRB SRB 12. 14. 14. 40

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 50.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 49.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. (3.) 105.  SZILÁGYI Ábel HUN-TKKSE HUN 4. 4. 4. 24 12
4. (4.) 103.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 5. 5. 3. 23 13
5. (5.) 75.  VIDA Ádám HUN-MTK HUN 6. 3. 5. 21 14
6. (6.) 74.  VÉGI Dániel HUN-MTK HUN 3. 7. 9. 15 19
7. (7.) 76.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN-MTK HUN 7. 6. 6. 8 19
8. (8.) 104.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 8. 8. 8. 3 24
9. (10.) 129.  HUŇADY Jakub SVK-PRK SVK 10. 10. 11. 31
10. (11.) 73.  BOHN Zsombor HUN-MTK HUN 9. 13. 10. 32
11. (14.) 121.  BAKA Bojan SRB SRB 12. 14. 14. 40

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (9.) 122.  BAKA Bora SRB SRB 13. 9. 7. 2 29
2. (12.) 25.  TALPAS Vilmos HUN-DVTK HUN 11. 12. 12. 35
3. (13.) 143.  HRIC František SVK-SKMA SVK 14. 11. 13. 38