Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 176 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:19.491 | ||
2 | (4) | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 1:22.846 | ||
3 | (1) | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:25.908 | ||
4 | (2) | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 1:30.201 | ||
5 | (5) | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 1:40.895 | advanced | |
RACE: 177 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:17.023 | ||
2 | (2) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:18.471 | ||
3 | (5) | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 1:18.880 | ||
4 | (3) | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | 1:28.406 | ||
5 | (4) | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 1:33.722 | ||
RACE: 178 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:21.302 | ||
2 | (4) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:21.348 | ||
3 | (2) | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 1:22.949 | ||
4 | (3) | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 1:23.055 | ||
RACE: 179 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:20.699 | ||
2 | (1) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:20.801 | ||
3 | (3) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:20.923 | ||
4 | (2) | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 1:26.442 | ||
5 | (5) | 91. | GLAVAN Andrey | RUS-KAL | 1:48.949 | ||
RACE: 180 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:21.441 | ||
2 | (3) | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 1:21.664 | ||
3 | (5) | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 1:21.728 | ||
4 | (1) | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 1:24.443 | ||
5 | (2) | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 1:27.756 | ||
RACE: 181 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:23.102 | ||
2 | (1) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 1:23.242 | ||
3 | (3) | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | 1:25.261 | ||
4 | (4) | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 1:25.885 | ||
5 | (5) | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 1:41.086 | ||
JUNIOR D BOYS QUATER FINAL 777 m | |||||||
RACE: 204 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:16.843 | ||
2 | (2) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:16.982 | ||
3 | (3) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:19.393 | ||
4 | (4) | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 1:22.069 | ||
RACE: 205 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:19.990 | ||
2 | (2) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:25.876 | ||
- | (1) | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | - | no start | |
- | (3) | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 206 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:17.195 | ||
2 | (2) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:17.329 | ||
3 | (4) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 1:17.477 | ||
4 | (3) | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 1:21.190 | ||
RACE: 207 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:23.600 | ||
2 | (3) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:23.653 | ||
3 | (4) | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 1:23.809 | ||
4 | (1) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:24.013 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI FINAL 777 m | |||||||
RACE: 218 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:19.945 | ||
2 | (2) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:20.130 | ||
3 | (3) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:20.199 | ||
4 | (4) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:20.331 | ||
RACE: 219 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:15.634 | ||
2 | (4) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:15.749 | ||
3 | (3) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:36.277 | ||
- | (2) | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | - | impeding | |
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 228 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 1:24.456 | ||
2 | (1) | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 1:28.032 | ||
3 | (3) | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 1:30.435 | ||
4 | (4) | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 1:30.632 | ||
5 | (5) | 91. | GLAVAN Andrey | RUS-KAL | 1:47.154 | ||
RACE: 229 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 1:25.682 | ||
2 | (1) | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 1:28.509 | ||
3 | (2) | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 1:37.051 | ||
4 | (4) | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | 1:40.714 | ||
RACE: 230 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 1:22.679 | ||
2 | (2) | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 1:22.775 | ||
3 | (3) | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | 1:22.859 | ||
4 | (4) | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 1:22.975 | ||
RACE: 231 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 1:18.784 | ||
2 | (1) | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 1:19.377 | ||
RACE: 232 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 32. | CECH Ernestas | LTU | 1:19.584 | ||
2 | (4) | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 1:19.765 | ||
3 | (2) | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 1:21.374 | ||
4 | (3) | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 1:25.093 | ||
RACE: 233 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 1:17.557 | ||
2 | (3) | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:17.753 | ||
3 | (1) | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:17.801 | ||
RACE: 234 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:15.681 | ||
2 | (2) | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 1:16.099 | ||
3 | (1) | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:16.163 | ||
4 | (4) | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 1:19.371 |
Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 23. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 34 | 1 | 1:15.681 | ||
2. | A | 2. | 118. | ALESHNIKOV Pavel | RUS-KLIN | 21 | 2 | 1:15.749 | ||
3. | A | 3. | 21. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 13 | 3 | 1:15.634 | ||
4. | A | 4. | 138. | KAZMIN Aleksandr | RUS-PET | 8 | 4 | 1:19.371 | ||
5. | B | 1. | 161. | AMIRKHANOV Tagir | RUS-UFA | 5 | 5 | 1:17.557 | ||
6. | B | 2. | 54. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 3 | 6 | 1:17.329 | ||
7. | B | 3. | 22. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 2 | 7 | 1:17.801 | ||
SEMI FINAL | ||||||||||
8. | A | - | 6. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 8 | 1:16.982 | |||
FINAL | ||||||||||
9. | C | 1. | 32. | CECH Ernestas | LTU | 9 | 1:17.477 | |||
10. | C | 2. | 154. | KOZHARSKY Vladimir | RUS-SMO | 10 | 1:19.765 | |||
11. | C | 3. | 140. | KRAMER Vasilii | RUS-PET | 11 | 1:19.393 | |||
12. | C | 4. | 96. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 12 | 1:21.190 | |||
13. | D | 1. | 139. | KISELEV Fedor | RUS-PET | 13 | 1:18.471 | |||
14. | D | 2. | 62. | DĘBIŃSKI Bartosz | POL | 14 | 1:19.377 | |||
QUATER FINAL | ||||||||||
15. | A | - | 141. | SHULYAK Sergey | RUS-PET | 15 | 1:21.664 | |||
16. | A | - | 92. | GORBUNCHIKOV Maksim | RUS-KAL | 16 | 1:18.880 | |||
FINAL | ||||||||||
17. | E | 1. | 95. | MINENOK Alexey | RUS-KAL | 17 | 1:22.679 | |||
18. | E | 2. | 143. | SILINSKII EGOR | RUS-PET | 18 | 1:22.775 | |||
19. | E | 3. | 1. | CHUNIKHIN Maxim | KAZ | 19 | 1:22.859 | |||
20. | E | 4. | 93. | KASIANOVSKI Georgii | RUS-KAL | 20 | 1:22.975 | |||
21. | F | 1. | 94. | MESHKOV Pavel | RUS-KAL | 21 | 1:25.682 | |||
22. | F | 2. | 35. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 22 | 1:24.443 | |||
23. | F | 3. | 90. | BELIKOV Ivan | RUS-KAL | 23 | 1:25.885 | |||
24. | F | 4. | 2. | KOTSKO ARTYOM | KAZ | 24 | 1:28.406 | |||
25. | G | 1. | 142. | SHUMAKOV Mihail | RUS-PET | 25 | 1:24.456 | |||
26. | G | 2. | 97. | SENNIKOV Vladimir | RUS-KAL | 26 | 1:27.756 | |||
27. | G | 3. | 33. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 27 | 1:30.435 | |||
28. | G | 4. | 7. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 28 | 1:30.632 | |||
29. | G | 5. | 91. | GLAVAN Andrey | RUS-KAL | 29 | 1:47.154 |