ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 45 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:54.880 | ||
2 | (4) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:56.138 | ||
3 | (2) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:58.189 | ||
4 | (5) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 2:09.673 | ||
- | (3) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | - | no finish->to B | |
- | (6) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | - | yellow card | |
- | (7) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | - | no finish->to B | |
RACE: 46 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:45.185 | ||
2 | (3) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 1:50.184 | ||
3 | (4) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:50.898 | ||
4 | (6) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 1:55.704 | ||
- | (2) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | - | impeding->to B | |
- | (5) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | - | impeding->to B | |
RACE: 47 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:51.520 | ||
2 | (7) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:53.459 | ||
3 | (5) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 1:53.682 | ||
4 | (1) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:53.702 | ||
5 | (6) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:56.718 | ||
6 | (2) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 2:05.691 | ||
7 | (3) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:28.472 | ||
RACE: 48 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:47.282 | ||
2 | (3) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:47.516 | ||
3 | (6) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:49.986 | ||
4 | (2) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 1:54.552 | ||
5 | (4) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:03.719 | ||
6 | (1) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 2:26.776 | ||
RACE: 49 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1:46.002 | ||
2 | (6) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:47.464 | ||
3 | (2) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:47.707 | ||
4 | (1) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:55.366 | ||
5 | (3) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 2:12.391 | ||
6 | (5) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 2:14.444 | ||
7 | (7) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:18.092 | ||
RACE: 50 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:46.986 | ||
2 | (2) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:47.174 | ||
3 | (3) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:47.566 | ||
4 | (1) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:50.462 | ||
5 | (6) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 1:55.152 | ||
6 | (4) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:55.997 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 69 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:53.907 | ||
2 | (6) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:54.678 | ||
3 | (2) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:56.216 | ||
4 | (1) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 1:57.997 | ||
5 | (3) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:04.518 | ||
6 | (5) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 2:22.379 | ||
RACE: 70 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:47.114 | ||
2 | (4) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:53.342 | ||
3 | (2) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 1:56.571 | ||
4 | (3) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:59.082 | ||
5 | (7) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 2:00.920 | ||
6 | (6) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:22.495 | ||
7 | (5) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 2:22.781 | ||
RACE: 71 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 1:48.982 | ||
2 | (1) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:53.953 | ||
3 | (2) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 1:57.349 | ||
4 | (3) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 2:05.709 | ||
5 | (4) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 2:11.269 | ||
6 | (5) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 2:13.480 | ||
7 | (6) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:15.259 | ||
RACE: 72 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:45.144 | ||
2 | (1) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:45.382 | ||
3 | (3) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:45.499 | ||
4 | (5) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 1:45.568 | ||
5 | (6) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:50.990 | ||
6 | (4) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | NO TIME | finished | |
RACE: 73 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1:43.242 | ||
2 | (4) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:44.060 | ||
3 | (2) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:44.143 | ||
4 | (6) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 1:44.912 | ||
5 | (3) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:49.009 | ||
6 | (5) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
RACE: 74 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:45.996 | ||
2 | (3) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:48.226 | ||
3 | (5) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:54.366 | ||
4 | (4) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:54.390 | advanced->to A | |
5 | (6) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:58.392 | ||
- | (2) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | - | impeding->to C | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 94 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:54.204 | ||
2 | (1) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 2:00.077 | ||
3 | (2) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:04.411 | ||
4 | (4) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 2:06.041 | ||
5 | (3) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 2:09.316 | ||
6 | (5) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:12.179 | ||
7 | (7) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:22.033 | ||
8 | (8) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 2:22.341 | ||
RACE: 95 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:57.188 | ||
2 | (4) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 1:57.218 | ||
3 | (3) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 1:57.482 | ||
4 | (2) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 1:57.564 | ||
5 | (5) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:59.666 | ||
6 | (6) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 2:05.478 | ||
RACE: 96 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 1:46.703 | ||
2 | (4) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:46.858 | ||
3 | (1) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:46.896 | ||
4 | (3) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:50.290 | ||
5 | (6) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:51.046 | ||
6 | (5) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:52.582 | ||
RACE: 97 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:57.839 | ||
2 | (5) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:58.338 | ||
3 | (3) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:58.813 | ||
4 | (1) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 2:00.340 | ||
5 | (2) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 2:02.746 | ||
RACE: 98 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:47.087 | ||
2 | (4) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 1:49.143 | ||
3 | (2) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 1:50.000 | ||
4 | (6) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | NO TIME | finished | |
- | (1) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | - | impeding | |
- | (5) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | - | impeding | |
RACE: 99 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1:41.699 | ||
2 | (2) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:41.800 | ||
3 | (4) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:41.917 | ||
4 | (5) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:42.079 | ||
5 | (3) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:42.211 | ||
6 | (7) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:43.527 | ||
7 | (6) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:49.955 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 118 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 49.657 | ||
2 | (5) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 50.290 | ||
3 | (4) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 56.913 | ||
- | (1) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | - | false start->to B | |
- | (3) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | - | false start->to B | |
RACE: 119 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 51.277 | ||
2 | (4) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 51.759 | ||
3 | (3) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 51.848 | ||
4 | (2) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:06.155 | ||
RACE: 120 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 52.437 | ||
2 | (3) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 54.143 | ||
3 | (4) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 55.533 | ||
4 | (5) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
- | (2) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | - | impeding->to B | |
RACE: 121 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 49.933 | ||
2 | (4) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 52.518 | ||
3 | (3) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 54.576 | ||
4 | (1) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 54.948 | ||
5 | (5) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 1:02.229 | ||
RACE: 122 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 49.335 | ||
2 | (5) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.867 | ||
3 | (1) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 51.414 | ||
4 | (4) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 52.683 | ||
5 | (2) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:07.755 | ||
RACE: 123 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 51.294 | ||
2 | (2) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 51.406 | ||
3 | (3) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:06.943 | ||
4 | (4) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:08.543 | ||
5 | (1) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | NO TIME | finished | |
RACE: 124 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 52.715 | ||
2 | (4) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 56.555 | ||
3 | (1) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 56.852 | ||
4 | (2) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 58.395 | ||
5 | (5) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 59.502 | ||
RACE: 125 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 49.989 | ||
2 | (5) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 53.203 | ||
3 | (1) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 54.306 | ||
4 | (3) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 54.499 | ||
5 | (4) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:07.323 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 186 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 53.694 | ||
2 | (1) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 55.804 | ||
3 | (2) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 56.721 | ||
4 | (3) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 59.457 | ||
RACE: 187 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 52.406 | ||
2 | (1) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 55.397 | ||
3 | (3) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 1:00.788 | ||
4 | (2) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 1:01.651 | ||
RACE: 188 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 50.999 | ||
2 | (1) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 54.336 | ||
3 | (2) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:01.812 | ||
4 | (4) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:03.828 | ||
5 | (3) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:06.134 | ||
RACE: 189 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 53.413 | ||
2 | (2) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 53.594 | ||
3 | (5) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 53.754 | ||
4 | (3) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 58.879 | ||
5 | (4) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:05.232 | ||
RACE: 190 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 55.802 | ||
2 | (4) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 1:03.106 | ||
3 | (2) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:11.694 | ||
4 | (1) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:14.447 | advanced->to C | |
- | (5) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | - | impeding->to B | |
RACE: 191 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 50.418 | ||
2 | (1) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 50.457 | ||
3 | (3) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 50.586 | ||
4 | (4) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 51.035 | ||
RACE: 192 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 49.589 | ||
2 | (3) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 49.999 | ||
3 | (2) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 50.434 | ||
4 | (4) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 51.800 | ||
RACE: 193 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 50.238 | ||
2 | (2) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.347 | ||
3 | (3) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 50.908 | ||
4 | (4) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 53.642 | ||
RACE: 194 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 48.927 | ||
2 | (3) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 50.154 | ||
3 | (2) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 51.201 | ||
4 | (4) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 57.501 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 218 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 1:01.580 | ||
2 | (3) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:04.439 | ||
3 | (4) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:05.553 | ||
4 | (2) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:07.559 | ||
RACE: 219 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 53.479 | ||
2 | (4) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 54.775 | ||
3 | (3) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:04.809 | ||
4 | (2) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 1:10.214 | ||
RACE: 220 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 58.542 | ||
2 | (1) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 58.630 | ||
3 | (2) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 58.853 | ||
- | (4) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | seeded | ||
RACE: 221 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 50.297 | ||
2 | (1) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 51.183 | ||
3 | (6) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 52.641 | ||
4 | (2) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 52.926 | ||
5 | (4) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 54.385 | ||
6 | (3) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 54.539 | ||
RACE: 222 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 50.575 | ||
2 | (2) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 52.110 | ||
3 | (3) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 53.206 | ||
4 | (5) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 54.421 | ||
5 | (4) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 54.453 | ||
RACE: 223 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 51.209 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 51.338 | ||
3 | (3) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 51.754 | ||
4 | (4) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 53.976 | ||
RACE: 224 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 50.390 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 51.008 | ||
3 | (3) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 51.218 | ||
4 | (4) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 58.064 | ||
RACE: 225 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 49.505 | ||
2 | (4) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 49.606 | ||
3 | (3) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 49.712 | ||
4 | (2) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | NO TIME | finished | |
RACE: 226 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 49.232 | ||
2 | (2) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.328 | ||
- | (3) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | - | impeding->to C | |
- | (4) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | - | false start->to C | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 253 HEAT: 1 GROUP: I Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 58.976 | ||
2 | (1) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:04.772 | ||
RACE: 254 HEAT: 2 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 57.319 | ||
2 | (1) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 57.370 | ||
3 | (3) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:05.354 | ||
4 | (4) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:05.491 | ||
5 | (5) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:06.321 | ||
RACE: 255 HEAT: 3 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 52.975 | ||
2 | (3) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 53.916 | ||
3 | (4) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 57.385 | ||
4 | (5) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 1:02.716 | ||
- | (1) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | - | yellow card | |
RACE: 256 HEAT: 4 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 53.536 | ||
2 | (2) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 53.658 | ||
3 | (5) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 53.830 | ||
4 | (3) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 54.620 | ||
5 | (4) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 54.678 | ||
6 | (6) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 54.853 | ||
RACE: 257 HEAT: 5 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 49.540 | ||
2 | (1) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 49.655 | ||
3 | (4) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 51.932 | ||
4 | (5) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 52.263 | ||
5 | (3) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:13.545 | ||
RACE: 258 HEAT: 6 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 51.943 | ||
2 | (1) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 52.057 | ||
3 | (3) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 53.652 | ||
4 | (4) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 57.214 | ||
RACE: 259 HEAT: 7 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 49.848 | ||
3 | (2) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 51.269 | ||
4 | (1) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:10.983 | ||
- | (4) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | - | yellow card | |
RACE: 260 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 50.560 | ||
2 | (2) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 51.012 | ||
3 | (3) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 51.092 | ||
4 | (4) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 51.112 | ||
RACE: 261 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 48.874 | ||
2 | (4) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.758 | ||
3 | (2) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1:24.792 | ||
- | (1) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | - | impeding | |
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 286 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:24.617 | ||
2 | (3) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 1:24.990 | ||
3 | (5) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:25.612 | ||
4 | (6) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 1:28.370 | ||
5 | (2) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:32.012 | ||
6 | (1) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:45.143 | ||
RACE: 287 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1:21.753 | ||
2 | (2) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:21.971 | ||
3 | (6) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:24.800 | ||
4 | (5) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:27.852 | ||
5 | (3) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 1:31.820 | ||
6 | (1) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:44.793 | ||
RACE: 288 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:26.454 | ||
2 | (2) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:26.568 | ||
3 | (1) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:26.726 | ||
4 | (4) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 1:26.780 | ||
5 | (5) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:29.199 | ||
6 | (7) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 1:36.632 | ||
7 | (3) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:43.680 | ||
RACE: 289 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:20.890 | ||
2 | (1) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 1:21.728 | ||
3 | (4) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:22.567 | ||
4 | (5) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:25.069 | ||
5 | (2) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:36.322 | ||
6 | (3) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:47.036 | ||
RACE: 290 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:20.599 | ||
2 | (2) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:22.088 | ||
3 | (5) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:22.099 | advanced->to A | |
4 | (1) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 1:27.334 | ||
5 | (7) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:27.444 | ||
6 | (6) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:52.082 | ||
- | (4) | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | - | yellow card | |
RACE: 291 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:23.431 | ||
2 | (4) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:23.549 | ||
3 | (5) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:23.771 | ||
4 | (1) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 1:26.733 | ||
5 | (6) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:29.153 | ||
6 | (2) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 1:36.390 | ||
7 | (7) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:45.485 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 314 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:23.690 | addTo.->to C | |
2 | (6) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:25.670 | ||
3 | (1) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 1:29.404 | ||
4 | (4) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:29.602 | ||
5 | (3) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | NO TIME | finished | |
- | (2) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | - | impeding->to F | |
RACE: 315 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 1:21.893 | addTo.->to C | |
2 | (3) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:23.836 | ||
3 | (2) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 1:28.286 | ||
4 | (4) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:35.208 | ||
5 | (5) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:46.891 | ||
6 | (6) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:53.095 | ||
RACE: 316 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:35.562 | ||
2 | (3) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:35.981 | ||
3 | (1) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 1:36.304 | ||
4 | (5) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 1:38.624 | ||
5 | (4) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 1:39.446 | ||
6 | (6) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:40.812 | ||
7 | (7) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:43.646 | ||
RACE: 317 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1:20.765 | ||
2 | (5) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:20.969 | ||
3 | (3) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:22.056 | ||
4 | (2) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:22.123 | ||
5 | (6) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:23.815 | ||
- | (4) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | - | impeding->to D | |
RACE: 318 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:18.447 | ||
2 | (5) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 1:18.763 | ||
3 | (3) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:22.205 | ||
4 | (6) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:22.857 | ||
5 | (2) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:34.213 | advanced->to A | |
- | (4) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | - | impeding->to D | |
RACE: 319 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:19.545 | ||
2 | (5) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:19.659 | ||
3 | (2) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 1:19.925 | ||
4 | (6) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:19.971 | ||
5 | (7) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:21.677 | ||
6 | (3) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:25.907 | ||
7 | (4) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 348 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:26.707 | ||
2 | (4) | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 1:33.987 | ||
3 | (1) | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 1:39.731 | ||
4 | (2) | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:42.168 | ||
5 | (3) | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:55.261 | ||
RACE: 349 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 1:28.230 | ||
2 | (4) | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 1:28.367 | ||
3 | (3) | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:31.464 | ||
4 | (2) | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:31.614 | ||
5 | (5) | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 1:33.234 | ||
6 | (6) | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 1:36.640 | ||
7 | (7) | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:47.994 | ||
RACE: 350 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:21.644 | ||
2 | (7) | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:22.402 | ||
3 | (4) | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:24.035 | ||
4 | (1) | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:24.373 | ||
5 | (5) | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:25.702 | ||
6 | (2) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:28.842 | ||
- | (3) | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | - | impeding | |
RACE: 351 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:20.503 | ||
2 | (6) | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:20.665 | ||
3 | (1) | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:21.433 | ||
4 | (5) | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 1:21.492 | ||
5 | (2) | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:23.100 | ||
6 | (3) | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:23.171 | ||
RACE: 352 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 160. | BARTA Nóra | ROU | 1:24.785 | ||
2 | (4) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:25.455 | ||
3 | (6) | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:26.321 | ||
4 | (3) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:41.455 | ||
5 | (5) | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:53.569 | ||
- | (2) | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | - | impeding | |
RACE: 353 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:18.137 | ||
2 | (1) | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:18.206 | ||
3 | (2) | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 1:18.229 | ||
4 | (5) | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1:18.346 | ||
5 | (4) | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:18.473 | ||
6 | (6) | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:18.676 | ||
7 | (7) | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 1:48.634 |
ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 49. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 2. 4. 1. | 60 | 7 | |
2. | 149. | MAZUR Hanna | POL | 1. 3. 4. | 55 | 8 | |
3. | 185. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 6. 1. 5. | 42 | 12 | |
4. | 166. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 3. 39. 2. | 34 | 44 | |
5. | 186. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 4. 2. 6. | 32 | 12 | |
6. | 168. | ŠPAN Dina | SLO | 19. 17. 3. | 13 | 39 | |
7. | 29. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 8. 5. 14. | 6 | 27 | |
8. | 50. | SZIGETI Dóra | HUN | 5. 16. 20. | 5 | 41 | |
9. | 160. | BARTA Nóra | ROU | 10. 6. 8. | 4 | 24 | |
10. | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 7. 13. 9. | 2 | 29 | |
11. | 164. | PUSTOVALOVA Julia | RUS-KLIN | 14. 9. 7. | 2 | 30 | |
12. | 104. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 21. 7. 21. | 2 | 49 | |
13. | 113. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 9. 8. 17. | 1 | 34 | |
14. | 15. | SMOGAR Patricia | CRO | 11. 11. 18. | 40 | ||
15. | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 20. 10. 11. | 41 | ||
16. | 58. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 22. 12. 10. | 44 | ||
17. | 187. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 15. 18. 12. | 45 | ||
18. | 109. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 13. 19. 16. | 48 | ||
19. | 74. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 25. 14. 22. | 61 | ||
20. | 76. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 12. 38. 13. | 63 | ||
21. | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 16. 22. 25. | 63 | ||
22. | 136. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 31. 20. 15. | 66 | ||
23. | 75. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 18. 24. 24. | 66 | ||
24. | 86. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 23. 21. 23. | 67 | ||
25. | 87. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 24. 27. 19. | 70 | ||
26. | 188. | TOKAROVA Aneta | SVK-SKMA | 26. 25. 27. | 78 | ||
27. | 11. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 17. 28. 34. | 79 | ||
28. | 162. | MADARÀSZ Timea | ROU | 28. 23. 28. | 79 | ||
29. | 144. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 27. 26. 26. | 79 | ||
30. | 161. | LASZLO Judit Sara | ROU | 32. 15. 35. | 82 | ||
31. | 131. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 29. 32. 30. | 91 | ||
32. | 99. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 33. 31. 29. | 93 | ||
33. | 85. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 30. 36. 32. | 98 | ||
34. | 156. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 39. 29. 31. | 99 | ||
35. | 157. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 37. 33. 33. | 103 | ||
36. | 132. | ZYGMUNT Zofia | POL-MOSIR | 35. 30. 39. | 104 | ||
37. | 10. | APOSTOLOVA Lora | BUL-SCIS | 34. 37. 36. | 107 | ||
38. | 155. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 36. 35. 37. | 108 | ||
39. | 154. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 38. 34. 38. | 110 |