ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 259 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:39.726 | ||
2 | (4) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 1:39.900 | ||
3 | (3) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 1:40.927 | ||
4 | (1) | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 1:44.844 | ||
5 | (6) | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 1:49.705 | ||
6 | (5) | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 1:55.711 | ||
RACE: 260 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 1:49.763 | ||
2 | (2) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 1:50.193 | ||
3 | (4) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 1:50.282 | ||
4 | (1) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:51.840 | advanced->to A | |
5 | (3) | 4. | WOLF Tobias | AUT | NO TIME | finished | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 271 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 4. | WOLF Tobias | AUT | 1:41.855 | ||
2 | (3) | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 1:42.010 | ||
3 | (1) | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 1:43.941 | ||
4 | (2) | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 1:45.560 | ||
RACE: 272 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 1:38.415 | ||
2 | (1) | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:38.452 | ||
3 | (7) | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:38.594 | ||
4 | (2) | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 1:39.043 | ||
5 | (4) | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 1:44.822 | ||
6 | (3) | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 2:09.883 | ||
7 | (6) | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 2:11.476 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 77. | SZILÁGYI Ábel | HUN-TKKSE | 34 | 1 | 1:38.415 | ||
2. | A | 2. | 144. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 21 | 2 | 1:38.452 | ||
3. | A | 3. | 145. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 13 | 3 | 1:38.594 | ||
4. | A | 4. | 187. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 8 | 4 | 1:39.043 | ||
5. | A | 5. | 186. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | 5 | 5 | 1:44.822 | ||
6. | A | 6. | 71. | ZÓLYOMI László | HUN-MTK | 3 | 6 | 1:40.927 | ||
7. | A | 7. | 70. | KRAUSZ Ármin | HUN-MTK | 2 | 7 | 1:50.282 | ||
8. | B | 1. | 4. | WOLF Tobias | AUT | 1 | 8 | 1:41.855 | ||
9. | B | 2. | 76. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN-TKKSE | 9 | 1:42.010 | |||
10. | B | 3. | 96. | FLIGIEL Jakub | POL-GIZ | 10 | 1:43.941 | |||
11. | B | 4. | 185. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 11 | 1:45.560 |