2023 OHIO STATE CHAMPIONSHIP, 25.02. - 25.02.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
DIVISION 1 HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 9. | MANNING John Paul | USA-CHS | 1:49.470 | ||
2 | (1) | 28. | KOONS Sofia | USA-LWSSC | 1:49.700 | ||
3 | (5) | 2. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 1:55.810 | ||
4 | (4) | 44. | HU JASON | USA-COLSC | 1:55.950 | ||
5 | (2) | 34. | FISCHER Alexa | USA-COLSC | 2:02.560 | ||
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 14. | OBRIEN Rory | USA-LWSSC | 1:39.420 | ||
2 | (2) | 40. | HARMON Drew | USA-CHS | 1:57.260 | ||
3 | (4) | 35. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 1:59.080 | ||
4 | (5) | 21. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 1:59.200 | ||
- | (1) | 17. | FISCHER Ian | USA-COLSC | - | penalty | |
DIVISION 1 FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 11 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | HU JASON | USA-COLSC | 1:57.520 | ||
2 | (1) | 35. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 1:57.830 | ||
3 | (4) | 34. | FISCHER Alexa | USA-COLSC | 2:02.830 | ||
4 | (5) | 17. | FISCHER Ian | USA-COLSC | 2:06.510 | ||
5 | (3) | 21. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 2:20.070 | ||
RACE: 12 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 14. | OBRIEN Rory | USA-LWSSC | 1:39.550 | ||
2 | (2) | 9. | MANNING John Paul | USA-CHS | 1:51.260 | ||
3 | (3) | 28. | KOONS Sofia | USA-LWSSC | 1:51.320 | ||
4 | (5) | 2. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 2:00.580 | ||
5 | (4) | 40. | HARMON Drew | USA-CHS | 2:14.080 |
2023 OHIO STATE CHAMPIONSHIP, 25.02. - 25.02.2023
Distance Classification
DIVISION 1 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 14. | OBRIEN Rory | USA-LWSSC | 34 | 1 | 1:39.420 | ||
2. | A | 2. | 9. | MANNING John Paul | USA-CHS | 21 | 2 | 1:49.470 | ||
3. | A | 3. | 28. | KOONS Sofia | USA-LWSSC | 13 | 3 | 1:49.700 | ||
4. | A | 4. | 2. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 8 | 4 | 1:55.810 | ||
5. | A | 5. | 40. | HARMON Drew | USA-CHS | 5 | 5 | 1:57.260 | ||
6. | B | 1. | 44. | HU JASON | USA-COLSC | 3 | 6 | 1:55.950 | ||
7. | B | 2. | 35. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 2 | 7 | 1:57.830 | ||
8. | B | 3. | 34. | FISCHER Alexa | USA-COLSC | 1 | 8 | 2:02.560 | ||
9. | B | 4. | 17. | FISCHER Ian | USA-COLSC | 9 | 2:06.510 | |||
10. | B | 5. | 21. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 10 | 1:59.200 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | A | 3. | 28. | KOONS Sofia | USA-LWSSC | 13 | 3 | 1:49.700 | ||
2. (4.) | A | 4. | 2. | YAROSH Addison | USA-LWSSC | 8 | 4 | 1:55.810 | ||
3. (8.) | B | 3. | 34. | FISCHER Alexa | USA-COLSC | 1 | 8 | 2:02.560 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 14. | OBRIEN Rory | USA-LWSSC | 34 | 1 | 1:39.420 | ||
2. (2.) | A | 2. | 9. | MANNING John Paul | USA-CHS | 21 | 2 | 1:49.470 | ||
3. (5.) | A | 5. | 40. | HARMON Drew | USA-CHS | 5 | 5 | 1:57.260 | ||
4. (6.) | B | 1. | 44. | HU JASON | USA-COLSC | 3 | 6 | 1:55.950 | ||
5. (7.) | B | 2. | 35. | SAPOLA Jeremy | USA-LWSSC | 2 | 7 | 1:57.830 | ||
6. (9.) | B | 4. | 17. | FISCHER Ian | USA-COLSC | 9 | 2:06.510 | |||
7. (10.) | B | 5. | 21. | THATCHER Desmond | USA-CHS | 10 | 1:59.200 |