2023 OHIO STATE CHAMPIONSHIP, 25.02. - 25.02.2023
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
4. Distance | |||||||
DIVISION 2 SUPER FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 67 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 25. | HALLADAY Johnny | USA-LWSSC | 3:28.640 | ||
2 | (3) | 41. | NEORR Patrick | USA-LWSSC | 3:32.950 | ||
3 | (1) | 10. | PASCOE Dawn | USA-COLSC | 3:50.700 | ||
4 | (2) | 36. | PARKS KEITH | USA-COLSC | 4:08.450 | ||
- | (4) | 47. | CHAFFIN Bill | USA-COLSC | - | no start | |
RACE: 68 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | WILLIAMS RICHARD | USA-COLSC | 3:13.510 | ||
2 | (6) | 7. | COHEN Doug | USA-COLSC | 3:14.020 | ||
3 | (5) | 22. | HALLIDAY Craig | USA-COLSC | 3:14.760 | ||
4 | (3) | 19. | OBRIEN Daniel | USA-LWSSC | 3:15.510 | ||
5 | (2) | 54. | BARAN Sean | USA-LWSSC | 3:20.510 | ||
6 | (4) | 13. | HOLTZHAUSER Andrew | USA-LWSSC | 3:26.360 | ||
DIVISION 3 SUPER FINAL 777 m | |||||||
RACE: 69 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | KNAPP Aspen Estella | USA-COLSC | 1:55.190 | ||
2 | (2) | 38. | LORINCZ Ashlyn | USA-COLSC | 1:55.630 | ||
3 | (3) | 42. | NEORR Ceili | USA-LWSSC | 1:55.950 | ||
4 | (1) | 27. | SMITH Michael | USA-LWSSC | 1:58.320 | ||
5 | (5) | 31. | LAVERDIERE ELOISE | USA-COLSC | 2:00.600 | ||
RACE: 70 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | SMITH Barbara | USA-LWSSC | 1:40.180 | ||
2 | (3) | 11. | TANIGUCHI Kento | USA | 1:40.390 | ||
3 | (4) | 48. | SCHADICK LOGAN | USA-CHS | 1:47.390 | ||
4 | (2) | 5. | WINBIGLER Reed | USA-LWSSC | 1:52.520 | ||
5 | (5) | 23. | TANIGUCHI Lisa | USA | 2:04.950 | ||
DIVISION 4 SUPER FINAL Skill Races | |||||||
RACE: 71 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 4. | MURRAY Alessandra | USA-CHS | 1:18.580 | ||
2 | (2) | 49. | BALDWIN Genevieve | USA-CHS | 1:24.580 | ||
3 | (3) | 33. | KNAPP Nora | USA-COLSC | 1:26.260 | ||
RACE: 72 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 8. | PECKA Audrey | USA-CHS | 1:09.300 | ||
2 | (2) | 16. | KELLERMAN Leighton | USA-CHS | 1:12.700 | ||
3 | (1) | 3. | CALLAHAN Kenna | USA-LWSSC | 1:13.640 | ||
4 | (4) | 46. | GRAHAM MARGO | USA-LWSSC | 1:14.580 | ||
DIVISION 5 SUPER FINAL Skill Races | |||||||
RACE: 73 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 20. | MILLS Silas | USA-CHS | 1:16.340 | ||
2 | (3) | 15. | FLASHER Enzo | USA-LWSSC | 1:29.760 | ||
3 | (4) | 24. | LARKIN Emmett | USA-CHS | 1:30.700 | ||
4 | (2) | 30. | PARKS KAYLEE | USA-COLSC | 1:34.320 | ||
RACE: 74 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 39. | KOONS Jack | USA-LWSSC | 1:12.410 | ||
2 | (2) | 37. | SMITH CAMERON | USA-CHS | 1:17.510 | ||
3 | (3) | 6. | BLAKE Stephen | USA-LWSSC | 1:17.550 | ||
4 | (1) | 43. | MCWHORTER Evan | USA-COLSC | 1:23.080 | ||
5 | (4) | 50. | KRUMLAUF HENRY | USA-COLSC | 1:27.540 |