Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 38    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:46.147  
2 (1) 110.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:47.286  
3 (2) 23.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 2:48.412  
4 (3) 33.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:48.898  
RACE: 39    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  SEJPAL Zdenek CZE-KSB CZE 2:35.497  
2 (5) 109.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:35.809  
3 (4) 97.  KHVAN Anton KAZ KAZ 2:38.150  
4 (3) 116.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 2:42.697  
5 (2) 98.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 2:45.152  
RACE: 40    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 99.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 2:43.458  
2 (4) 55.  FAJKUS Radek CZE-KSB CZE 2:46.256  
3 (2) 138.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:49.705  
4 (1) 32.  POSAVEC Jan CRO CRO 2:50.719  
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 64    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 55.  FAJKUS Radek CZE-KSB CZE 2:38.640  
2 (4) 100.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 2:38.928  
3 (1) 56.  SEJPAL Zdenek CZE-KSB CZE 2:39.483  
4 (2) 109.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 2:39.518  
5 (6) 110.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 2:44.806  
- (3) 99.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ PEN. impeding



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Distance Classification


MEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 55.  FAJKUS Radek CZE-KSB CZE 34 1 2:38.640
  2. 2. 100.  ZHOLDAS Dinmukhammed KAZ KAZ 21 2 2:38.928
  3. 3. 56.  SEJPAL Zdenek CZE-KSB CZE 13 3 2:35.497
  4. 4. 109.  CIELAVS Kristaps LAT-SPARS LAT 8 4 2:35.809
  5. 5. 110.  PILAGS Arturs LAT-SPARS LAT 5 5 2:44.806
  6. 99.  SERIKBAY Daniyar KAZ KAZ 6 2:43.458
HEATS
  7. 3. 97.  KHVAN Anton KAZ KAZ 7 2:38.150
  8. 3. 23.  ANGELOV Kaloyan BUL BUL 8 2:48.412
  9. 3. 138.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 9 2:49.705
  10. 4. 116.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 10 2:42.697
  11. 4. 33.  SUMAN Stribor CRO CRO 11 2:48.898
  12. 4. 32.  POSAVEC Jan CRO CRO 12 2:50.719
  13. 5. 98.  MATVEYEV Maxim KAZ KAZ 13 2:45.152