Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 12 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 44. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 1:40.520 | ||
2 | (2) | 38. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:40.691 | ||
3 | (3) | 20. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:45.360 | ||
4 | (1) | 81. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 1:53.350 | ||
5 | (4) | 69. | FELICIJAN Zoja | SLO | 2:02.743 | ||
RACE: 13 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 90. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 1:48.526 | ||
2 | (2) | 87. | KARADAĞ Derya | TUR | 1:48.637 | ||
3 | (3) | 21. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:49.532 | ||
4 | (5) | 82. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK | 1:54.912 | ||
5 | (4) | 36. | CSÖRGŐ Lilien | HUN-MTK | 1:56.108 | ||
RACE: 14 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 15. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:47.125 | ||
2 | (3) | 22. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:48.867 | ||
3 | (1) | 74. | RODIC Sofija | SRB | 1:49.091 | ||
4 | (4) | 37. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:50.533 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 25 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 36. | CSÖRGŐ Lilien | HUN-MTK | 2:08.019 | ||
2 | (2) | 69. | FELICIJAN Zoja | SLO | 2:08.296 | ||
RACE: 26 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 20. | NAGY Réka | HUN-FTC | 1:47.891 | ||
2 | (3) | 21. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1:48.011 | ||
3 | (2) | 74. | RODIC Sofija | SRB | 1:48.191 | ||
4 | (4) | 37. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 1:50.349 | ||
5 | (5) | 81. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 1:51.053 | ||
6 | (6) | 82. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK | 1:53.547 | ||
RACE: 27 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 1:41.534 | ||
2 | (2) | 38. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 1:41.963 | ||
3 | (5) | 87. | KARADAĞ Derya | TUR | 1:42.221 | ||
4 | (6) | 22. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 1:42.336 | ||
5 | (3) | 15. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 1:48.586 | ||
- | (4) | 90. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | - | impeding |
Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 44. | AMSCHL Kíra | HUN-TDKE | 34 | 1 | 1:40.520 | ||
2. | A | 2. | 38. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-MTK | 21 | 2 | 1:40.691 | ||
3. | A | 3. | 87. | KARADAĞ Derya | TUR | 13 | 3 | 1:42.221 | ||
4. | A | 4. | 22. | Z. MOLNÁR Natasa | HUN-FTC | 8 | 4 | 1:42.336 | ||
5. | A | 5. | 15. | PNOVSKA Anna | CZE-KSB | 5 | 5 | 1:47.125 | ||
6. | A | - | 90. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 2 | 6 | 1:48.526 | ||
7. | B | 1. | 20. | NAGY Réka | HUN-FTC | 2 | 7 | 1:45.360 | ||
8. | B | 2. | 21. | VÉGI Liána Dorina | HUN-FTC | 1 | 8 | 1:48.011 | ||
9. | B | 3. | 74. | RODIC Sofija | SRB | 9 | 1:48.191 | |||
10. | B | 4. | 37. | HASZONITS Hanna | HUN-MTK | 10 | 1:50.349 | |||
11. | B | 5. | 81. | BURDELAKOVA Kristina | SVK | 11 | 1:51.053 | |||
12. | B | 6. | 82. | ONDREJCAKOVA Katarina | SVK | 12 | 1:53.547 | |||
13. | C | 1. | 36. | CSÖRGŐ Lilien | HUN-MTK | 13 | 1:56.108 | |||
14. | C | 2. | 69. | FELICIJAN Zoja | SLO | 14 | 2:02.743 |