Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Heat Results
4. Distance | |||||||
MEN SUPER FINAL 3000 m | |||||||
RACE: 291 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 258. | DERKACH Artem | RUS-PET | 5:03.923 | ||
2 | (3) | 144. | ADAMSKI Paweł | POL-JUV | 5:06.242 | ||
3 | (8) | 262. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 5:08.831 | ||
4 | (10) | 22. | RYZHOU Yauheni | BLR | 5:13.662 | ||
5 | (4) | 260. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 5:13.734 | ||
6 | (7) | 257. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 5:23.585 | ||
7 | (1) | 23. | SIARHYEU Maksim | BLR | 5:28.753 | ||
8 | (5) | 21. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 5:32.233 | ||
9 | (9) | 147. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 5:37.872 | ||
- | (2) | 148. | KONOPKO Bartosz | POL-JUV | - | no start |
Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Distance Classification
MEN 3000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 258. | DERKACH Artem | RUS-PET | 34 | 1 | 5:03.923 | |||
2. | 2. | 144. | ADAMSKI Paweł | POL-JUV | 21 | 2 | 5:06.242 | |||
3. | 3. | 262. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 13 | 3 | 5:08.831 | |||
4. | 4. | 22. | RYZHOU Yauheni | BLR | 8 | 4 | 5:13.662 | |||
5. | 5. | 260. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 5 | 5 | 5:13.734 | |||
6. | 6. | 257. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 3 | 6 | 5:23.585 | |||
7. | 7. | 23. | SIARHYEU Maksim | BLR | 2 | 7 | 5:28.753 | |||
8. | 8. | 21. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 1 | 8 | 5:32.233 | |||
9. | 9. | 147. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 9 | 5:37.872 | ||||
- | 148. | KONOPKO Bartosz | POL-JUV | 10 | ----- |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 3000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
SUPER FINAL | ||||||||||
1. (5.) | 5. | 260. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 5 | 5 | 5:13.734 | |||
2. (6.) | 6. | 257. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 3 | 6 | 5:23.585 | |||
3. (9.) | 9. | 147. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 9 | 5:37.872 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 3000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (3.) | 3. | 262. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 13 | 3 | 5:08.831 |
Splitted Distance Classification
MEN 3000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | 1. | 258. | DERKACH Artem | RUS-PET | 34 | 1 | 5:03.923 | |||
2. (2.) | 2. | 144. | ADAMSKI Paweł | POL-JUV | 21 | 2 | 5:06.242 | |||
3. (4.) | 4. | 22. | RYZHOU Yauheni | BLR | 8 | 4 | 5:13.662 | |||
4. (7.) | 7. | 23. | SIARHYEU Maksim | BLR | 2 | 7 | 5:28.753 | |||
5. (8.) | 8. | 21. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 1 | 8 | 5:32.233 | |||
- | - | 148. | KONOPKO Bartosz | POL-JUV | 10 | ----- |