ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 176 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:43.203 | ||
2 | (5) | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 1:48.525 | ||
3 | (1) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 1:51.533 | advanced->to A | |
4 | (2) | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 1:53.783 | ||
5 | (4) | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 177 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 76. | CECH Danielius | LTU | 1:52.379 | ||
2 | (3) | 103. | SULIMA Jakub | POL | 1:52.386 | ||
3 | (2) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 1:52.679 | ||
4 | (5) | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 2:03.449 | ||
5 | (1) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 2:12.393 | ||
RACE: 178 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:47.714 | ||
2 | (3) | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 1:47.875 | ||
3 | (2) | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 1:51.841 | ||
4 | (5) | 17. | HORVAT Matija | CRO | 1:59.754 | ||
- | (1) | 136. | KARABIN Jakub | SVK | - | no start | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 205 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 1:50.001 | ||
2 | (3) | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 1:51.091 | ||
3 | (2) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:52.091 | ||
RACE: 206 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 1:41.993 | ||
2 | (4) | 103. | SULIMA Jakub | POL | 1:42.082 | ||
3 | (1) | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:42.354 | ||
4 | (3) | 76. | CECH Danielius | LTU | 1:45.578 | ||
5 | (5) | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 1:55.395 | ||
6 | (6) | 17. | HORVAT Matija | CRO | 1:58.565 | ||
RACE: 207 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 1:46.227 | ||
2 | (1) | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:46.326 | ||
3 | (2) | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 1:47.503 | ||
4 | (3) | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 1:48.545 | ||
5 | (4) | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 1:51.341 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 226 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 1:45.865 | ||
2 | (3) | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:50.620 | ||
3 | (2) | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 1:51.370 | ||
RACE: 227 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 1:45.564 | ||
2 | (1) | 76. | CECH Danielius | LTU | 1:47.088 | ||
3 | (3) | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 1:48.606 | ||
4 | (5) | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 1:55.012 | ||
5 | (6) | 17. | HORVAT Matija | CRO | 2:00.944 | ||
6 | (4) | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 2:08.227 | ||
RACE: 228 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 1:40.567 | ||
2 | (3) | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:40.862 | ||
3 | (2) | 103. | SULIMA Jakub | POL | 1:40.982 | ||
4 | (5) | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:41.009 | ||
5 | (1) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 1:42.980 |
ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 34 | 1 | 1:40.567 | ||
2. | A | 2. | 87. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 21 | 2 | 1:40.862 | ||
3. | A | 3. | 103. | SULIMA Jakub | POL | 13 | 3 | 1:40.982 | ||
4. | A | 4. | 113. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 8 | 4 | 1:41.009 | ||
5. | A | 5. | 7. | WOLF Tobias | AUT | 5 | 5 | 1:41.993 | ||
6. | B | 1. | 102. | MUCHLADO Adam | POL | 3 | 6 | 1:45.564 | ||
7. | B | 2. | 76. | CECH Danielius | LTU | 2 | 7 | 1:45.578 | ||
8. | B | 3. | 101. | EKSTOWICZ Jakub | POL | 1 | 8 | 1:48.525 | ||
9. | B | 4. | 124. | ONUFER Dávid | SVK-SKMA | 9 | 1:53.783 | |||
10. | B | 5. | 17. | HORVAT Matija | CRO | 10 | 1:58.565 | |||
11. | B | 6. | 125. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 11 | 1:51.341 | |||
12. | C | 1. | 47. | HOMOLKA Jan | CZE-NACH | 12 | 1:45.865 | |||
13. | C | 2. | 18. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 13 | 1:50.620 | |||
14. | C | 3. | 86. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 14 | 1:51.091 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 136. | KARABIN Jakub | SVK | 15 | NO TIME |