2 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019


Heat Results

 
1. Distance 
DIVISION 2  HEATS  500 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 1:00.865  
2 (1) 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 1:09.366  
3 (2) 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 1:12.283  
4 (3) 2.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:19.512  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 25.  WALTER Lisa GER GER 1:00.545  
2 (4) 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 1:04.026  
3 (5) 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 1:13.510  
4 (3) 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 1:24.135  
5 (1) 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 2:17.752  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  ZABRODSKY Alex GER GER 1:01.421  
2 (1) 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 1:02.386  
3 (5) 33.  KEK Maša SLO SLO 1:02.765  
4 (3) 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 1:28.804  
5 (4) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 1:36.160  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 43.  RODIC Sofija SRB SRB 1:00.713  
2 (2) 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 1:01.885  
3 (1) 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:04.682  
4 (4) 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:19.898  
5 (3) 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 1:40.525  
RACE: 5    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 1:00.936  
2 (5) 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 1:08.570  
3 (3) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 1:16.252  
4 (2) 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 1:41.927  
5 (1) 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 2:01.091  
 
DIVISION 2  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 11    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 1:07.773  
2 (1) 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 1:07.776  
3 (3) 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 1:21.012  
4 (4) 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH NO TIME finished
RACE: 12    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:05.519  
2 (2) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 1:15.528  
3 (3) 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 1:15.617  
4 (4) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 1:29.038  
5 (5) 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 1:43.691  
RACE: 13    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KEK Maša SLO SLO 1:02.120  
2 (3) 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:19.702  
3 (4) 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 1:32.850  
4 (5) 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 2:19.429  
- (2) 2.  PILTZ Sophie AUT AUT PEN. no start
RACE: 14    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 58.503
2 (1) 43.  RODIC Sofija SRB SRB 59.174
3 (3) 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 59.798
4 (5) 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 1:11.764  
5 (4) 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 1:18.309  
RACE: 15    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  WALTER Lisa GER GER 58.952
2 (2) 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 59.507
3 (3) 28.  ZABRODSKY Alex GER GER 1:00.110  
4 (4) 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 1:01.285  
5 (5) 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 1:05.719  
 
DIVISION 2  FINAL  500 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 1:40.033  
2 (1) 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 1:46.689  
3 (3) 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 2:00.285  
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:25.771  
2 (4) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 1:26.569  
3 (1) 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 1:26.926  
4 (3) 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 1:40.370  
5 (5) 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 1:44.178  
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KEK Maša SLO SLO 1:04.045  
2 (4) 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 1:08.349  
3 (3) 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 1:08.607  
4 (5) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 1:14.471  
5 (2) 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 1:25.226  
RACE: 24    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  ZABRODSKY Alex GER GER 1:00.571  
2 (2) 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 1:00.889  
3 (3) 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 1:06.201  
4 (4) 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 1:11.502  
5 (5) 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 1:28.753  
RACE: 25    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 57.340
2 (2) 25.  WALTER Lisa GER GER 57.784
3 (3) 43.  RODIC Sofija SRB SRB 58.567
4 (4) 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 58.924
5 (5) 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 1:00.641  
 
2. Distance 
DIVISION 2  HEATS  222 m
RACE: 31    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  RODIC Sofija SRB SRB 27.009
2 (3) 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 28.591
3 (1) 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 33.325
4 (5) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 33.616
- (4) 2.  PILTZ Sophie AUT AUT PEN. no start
RACE: 32    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 27.792
2 (3) 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 29.493
3 (2) 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 35.463
4 (5) 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 50.869
- (4) 28.  ZABRODSKY Alex GER GER PEN. no start
RACE: 33    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 25.  WALTER Lisa GER GER 29.547
2 (3) 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 30.444
3 (1) 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 36.953
4 (2) 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 37.357
5 (5) 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 41.275
RACE: 34    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 27.678
2 (1) 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 29.101
3 (2) 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 30.386
4 (4) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 36.213
RACE: 35    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 27.004
2 (1) 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 27.816
3 (5) 33.  KEK Maša SLO SLO 27.942
4 (2) 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 37.725
5 (3) 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 51.583
 
DIVISION 2  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 33.308
2 (3) 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 35.699
3 (2) 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 35.844
4 (4) 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 44.214
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 30.515
2 (3) 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 37.597
3 (1) 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 39.171
4 (4) 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 39.733
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KEK Maša SLO SLO 28.585
2 (2) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 34.833
3 (3) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 35.155
4 (4) 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 45.092
RACE: 44    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  RODIC Sofija SRB SRB 26.725
2 (3) 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 27.755
3 (2) 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 28.010
4 (4) 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 28.357
5 (5) 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 32.159
RACE: 45    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 26.449
2 (5) 25.  WALTER Lisa GER GER 27.682
3 (2) 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 27.817
4 (3) 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 29.357
5 (4) 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 29.506
 
DIVISION 2  FINAL  222 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 42.409
2 (2) 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 47.699
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 31.747
2 (2) 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 37.588
3 (1) 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 38.186
4 (5) 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 42.154
- (3) 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT PEN. no finish
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  KEK Maša SLO SLO 31.430
2 (3) 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 33.372
3 (4) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 35.204
4 (5) 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 36.654
5 (2) 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 43.214
RACE: 54    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 27.643
2 (2) 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.120
3 (3) 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 30.263
4 (5) 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 31.071
5 (4) 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 53.746
RACE: 55    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 26.742
2 (3) 25.  WALTER Lisa GER GER 26.888
3 (4) 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 27.434
4 (2) 43.  RODIC Sofija SRB SRB 27.532
5 (5) 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 28.223



2 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019


Overall Classification


DIVISION 2
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 27.  KÜHNRICH Moritz GER GER 1. 1. 68 2
2. 25.  WALTER Lisa GER GER 2. 2. 42 4
3. 43.  RODIC Sofija SRB SRB 3. 4. 21 7
4. 23.  OPUHAČ Marko CRO CRO 10. 3. 13 13
5. 21.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 4. 6. 11 10
6. 22.  LUETIĆ Fran CRO CRO 5. 5. 10 10
7. 17.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 7. 7. 4 14
8. 28.  ZABRODSKY Alex GER GER 6. 23. 3 29
9. 34.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 8. 8. 2 16
10. 20.  BILKIĆ Filip CRO CRO 9. 9. 18
11. 33.  KEK Maša SLO SLO 11. 11. 22
12. 12.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 15. 10. 25
13. 50.  PILIPOVIĆ Aleksa SRB SRB 12. 15. 27
14. 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 14. 13. 27
15. 42.  MARKOVIC Petra SRB SRB 13. 16. 29
16. 8.  BREZOVAC Alina BIH BIH 18. 12. 30
17. 44.  SANDIĆ Una SRB SRB 19. 14. 33
18. 32.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 16. 17. 33
19. 6.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 17. 18. 35
20. 1.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 20. 20. 40
21. 9.  DEMIROVIĆ Dalila BIH BIH 23. 19. 42
22. 4.  CHIRNOAGA Florin-Eduard AUT AUT 21. 22. 43
23. 5.  ORZAN Darius-Petru AUT AUT 22. 21. 43
24. 2.  PILTZ Sophie AUT AUT 24. 23. 47