2 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019


Heat Results

 
1. Distance 
DIVISION 1  HEATS  500 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 46.916
2 (4) 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 50.294
3 (1) 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 51.016
4 (2) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 51.427
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 54.602
2 (1) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 58.212
3 (4) 35.  GAL Vid SLO SLO 1:01.988  
4 (3) 40.  JASIC Petra SRB SRB 1:15.045  
5 (2) 46.  BAKA Bora SRB SRB 1:16.530  
RACE: 8    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 48.312
2 (1) 45.  BAKA Bojan SRB SRB 50.564
3 (2) 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 52.607
4 (5) 26.  GROß Xaver GER GER 56.786
5 (4) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO 58.212
RACE: 9    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 48.  JASIC Luka SRB SRB 51.062
2 (4) 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 51.178
3 (5) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 53.175
4 (2) 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 57.196
5 (1) 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 57.591
RACE: 10    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 50.123
2 (3) 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 52.235
3 (1) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH 55.421
4 (5) 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 57.017
5 (2) 24.  ZACCARO Chiara GER GER 57.580
 
DIVISION 1  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 16    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 40.  JASIC Petra SRB SRB 50.212
2 (3) 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 56.261
3 (1) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 57.372
4 (2) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH NO TIME finished
RACE: 17    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 46.  BAKA Bora SRB SRB 47.891
2 (1) 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 53.260
3 (2) 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 56.835
4 (3) 24.  ZACCARO Chiara GER GER 58.698
5 (4) 35.  GAL Vid SLO SLO 1:01.569  
RACE: 18    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 52.581
2 (1) 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 52.714
3 (3) 26.  GROß Xaver GER GER 55.443
4 (4) 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 58.361
5 (5) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO NO TIME finished
RACE: 19    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 45.912
2 (4) 45.  BAKA Bojan SRB SRB 48.602
3 (2) 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 49.444
4 (3) 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 51.320
5 (5) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 56.568
RACE: 20    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 50.615
2 (3) 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 52.359
3 (4) 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 52.889
4 (2) 48.  JASIC Luka SRB SRB 1:07.403  
5 (5) 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:08.082  
 
DIVISION 1  FINAL  500 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH 54.920
2 (1) 24.  ZACCARO Chiara GER GER 58.272
3 (2) 35.  GAL Vid SLO SLO 1:01.398  
- (3) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO PEN. no finish
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 53.016
2 (1) 26.  GROß Xaver GER GER 56.123
3 (3) 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 56.266
4 (2) 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 56.731
5 (5) 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 57.653
RACE: 28    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  BAKA Bora SRB SRB 48.087
2 (2) 40.  JASIC Petra SRB SRB 49.994
3 (4) 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 51.367
4 (5) 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 53.851
- (3) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO PEN. no finish
RACE: 29    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 50.715
2 (2) 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 52.677
3 (5) 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 54.498
4 (3) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 58.184
5 (4) 48.  JASIC Luka SRB SRB 1:19.757  
RACE: 30    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 46.088
2 (4) 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 46.691
3 (3) 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 48.139
4 (5) 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 50.846
5 (2) 45.  BAKA Bojan SRB SRB 57.397
 
2. Distance 
DIVISION 1  HEATS  1000 m
RACE: 36    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  BAKA Bojan SRB SRB 1:54.348  
2 (1) 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:54.559  
3 (4) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:54.895  
4 (5) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 2:08.860  
5 (3) 35.  GAL Vid SLO SLO 2:11.908  
RACE: 37    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:56.567  
2 (2) 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:57.210  
3 (3) 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:57.269  
4 (4) 26.  GROß Xaver GER GER 2:00.662  
RACE: 38    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:40.781  
2 (4) 46.  BAKA Bora SRB SRB 1:41.403  
3 (5) 24.  ZACCARO Chiara GER GER 1:52.512  
4 (1) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 1:59.147  
5 (3) 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:02.046  
RACE: 39    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 1:53.081  
2 (1) 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:55.685  
3 (2) 40.  JASIC Petra SRB SRB 1:55.701  
4 (5) 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO NO TIME
5 (4) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:14.480  
RACE: 40    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:52.127  
2 (1) 48.  JASIC Luka SRB SRB 1:52.484  
3 (5) 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:58.828  
4 (3) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH NO TIME
5 (4) 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO NO TIME
 
DIVISION 1  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  JASIC Petra SRB SRB 1:57.514  
2 (3) 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:01.730  
3 (4) 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:03.457  
4 (2) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH 2:03.717  
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:43.411  
2 (2) 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:43.569  
3 (3) 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:47.346  
4 (5) 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:47.529  
5 (4) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 1:57.174  
RACE: 48    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 1:57.671  
2 (3) 26.  GROß Xaver GER GER 1:57.776  
3 (5) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:03.237  
4 (1) 24.  ZACCARO Chiara GER GER 2:04.110  
5 (4) 35.  GAL Vid SLO SLO 2:06.494  
RACE: 49    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:45.585  
2 (4) 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 1:48.111  
3 (3) 48.  JASIC Luka SRB SRB 1:50.413  
4 (1) 46.  BAKA Bora SRB SRB 1:55.919  
5 (5) 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:58.311  
RACE: 50    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:46.131  
2 (4) 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:50.921  
3 (5) 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:52.895  
4 (3) 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:54.453  
5 (2) 45.  BAKA Bojan SRB SRB 2:01.435  
 
DIVISION 1  FINAL  1000 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 2:08.429  
2 (2) 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH 2:16.874  
3 (3) 24.  ZACCARO Chiara GER GER 2:17.932  
4 (4) 35.  GAL Vid SLO SLO 2:23.847  
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:56.039  
2 (5) 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:56.381  
3 (1) 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:00.538  
4 (4) 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:02.997  
5 (2) 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 2:07.139  
RACE: 58    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  JASIC Petra SRB SRB 1:53.857  
2 (2) 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:54.631  
3 (1) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:57.129  
4 (5) 26.  GROß Xaver GER GER 2:02.689  
5 (4) 19.  PRANTL Martin CRO CRO 2:02.695  
RACE: 59    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  BAKA Bora SRB SRB 1:44.890  
2 (5) 45.  BAKA Bojan SRB SRB 1:49.902  
3 (2) 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:51.170  
4 (1) 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 1:52.318  
5 (4) 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:55.245  
RACE: 60    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:33.751  
2 (2) 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:35.887  
3 (3) 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 1:41.254  
4 (4) 48.  JASIC Luka SRB SRB 1:41.762  
5 (5) 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 1:41.875  



2 Test Competition unofficial - ISU Development, Celje, SLO, 18.08. - 18.08.2019


Overall Classification


DIVISION 1
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 47.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1. 1. 68 2
2. 49.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2. 2. 42 4
3. 37.  SENICA PINTAR valentino SLO SLO 3. 3. 26 6
4. 41.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 6. 5. 8 11
5. 38.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 4. 9. 8 13
6. 48.  JASIC Luka SRB SRB 10. 4. 8 14
7. 45.  BAKA Bojan SRB SRB 5. 7. 7 12
8. 39.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 7. 8. 3 15
9. 46.  BAKA Bora SRB SRB 11. 6. 3 17
10. 16.  SMOGAR Patricia CRO CRO 8. 10. 1 18
11. 40.  JASIC Petra SRB SRB 12. 11. 23
12. 19.  PRANTL Martin CRO CRO 9. 15. 24
13. 36.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 13. 12. 25
14. 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 15. 13. 28
15. 31.  ŠPAN Dina SLO SLO 14. 16. 30
16. 26.  GROß Xaver GER GER 17. 14. 31
17. 14.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 18. 17. 35
18. 10.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 16. 21. 37
19. 29.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 20. 18. 38
20. 13.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 19. 20. 39
21. 15.  PRANTL Gabriella CRO CRO 24. 19. 43
22. 11.  ZAJIMOVIĆ Muhamed BIH BIH 21. 22. 43
23. 24.  ZACCARO Chiara GER GER 22. 23. 45
24. 35.  GAL Vid SLO SLO 23. 24. 47