Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 15 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 73. | CECH Ernestas | LTU | 1:53.949 | ||
2 | (2) | 35. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:55.017 | ||
3 | (1) | 178. | JABŁOŃSKI Bartłomiej | POL-UKSSB | 1:55.989 | ||
4 | (5) | 49. | SPURA Kristaps | LAT-KSS | 2:00.740 | ||
5 | (3) | 154. | GŁOWACKI Karol | POL-UKSJB | 2:09.814 | ||
6 | (6) | 113. | KORECKI Krzysztof | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 16 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 207. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 1:51.740 | ||
2 | (4) | 36. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:52.455 | ||
3 | (2) | 20. | MAHER Matvei | BLR-ORS | 1:52.538 | ||
4 | (1) | 48. | LEGZDINS Hugo | LAT-KSS | 1:59.172 | ||
5 | (6) | 177. | CZELUSTA Julian | POL-UKSSB | 2:06.310 | ||
6 | (3) | 155. | MACEWICZ Jerzy | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 17 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 19. | KASAKEVICH Tsimafei | BLR-ORS | 1:47.658 | ||
2 | (2) | 182. | POPŁAWSKI-TABORDA Flavio | POL-UKSSB | 1:54.577 | ||
3 | (4) | 156. | MĄDRY Krzysztof | POL-UKSJB | 1:54.621 | ||
4 | (3) | 38. | SAUDINS Rodrigo | LAT-JLSS | 1:55.890 | ||
5 | (6) | 176. | CHILIMONIUK Kacper | POL-UKSSB | 2:08.639 | ||
6 | (5) | 37. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 2:11.390 | ||
RACE: 18 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 208. | FESENKO Kirill | RUS-PET | 1:50.621 | ||
2 | (4) | 62. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:51.477 | ||
3 | (5) | 39. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:58.420 | ||
4 | (1) | 157. | MĄDRY Wojciech | POL-UKSJB | 1:58.649 | ||
5 | (2) | 181. | PALENCEUSZ Patryk | POL-UKSSB | 2:03.305 | ||
6 | (6) | 183. | SAWICKI Albert | POL-UKSSB | 2:12.219 | ||
RACE: 19 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:49.375 | ||
2 | (6) | 61. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:49.464 | ||
3 | (2) | 33. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | 1:53.922 | ||
4 | (4) | 221. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 1:55.404 | ||
5 | (3) | 180. | MAZURCZYK Łukasz | POL-UKSSB | 1:55.525 | ||
6 | (5) | 74. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 2:06.216 | ||
RACE: 20 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 209. | PETROV Arsenii | RUS-PET | 1:55.296 | ||
2 | (6) | 34. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:55.405 | ||
3 | (5) | 114. | MAKUCH Adam | POL-JUV | 2:03.105 | ||
4 | (4) | 158. | MAZIARZ Szymon | POL-UKSJB | 2:07.130 | ||
5 | (1) | 179. | KONDRATOWICZ Oskar | POL-UKSSB | 2:07.183 | ||
6 | (2) | 50. | ZEBRIS Eliass | LAT-KSS | 2:11.283 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 27 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 208. | FESENKO Kirill | RUS-PET | 1:46.199 | ||
2 | (2) | 207. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 1:47.284 | ||
3 | (3) | 36. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:48.599 | ||
4 | (5) | 156. | MĄDRY Krzysztof | POL-UKSJB | 1:50.952 | ||
5 | (6) | 178. | JABŁOŃSKI Bartłomiej | POL-UKSSB | 1:51.218 | ||
6 | (4) | 182. | POPŁAWSKI-TABORDA Flavio | POL-UKSSB | 1:51.909 | ||
RACE: 28 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:44.557 | ||
2 | (4) | 73. | CECH Ernestas | LTU | 1:45.008 | ||
3 | (2) | 62. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:45.135 | ||
4 | (5) | 35. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:46.743 | ||
5 | (3) | 33. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | 1:49.721 | ||
6 | (6) | 39. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:58.550 | ||
RACE: 29 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:40.830 | ||
2 | (5) | 34. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:42.759 | ||
3 | (3) | 20. | MAHER Matvei | BLR-ORS | 1:48.337 | ||
4 | (1) | 19. | KASAKEVICH Tsimafei | BLR-ORS | 1:49.981 | ||
5 | (6) | 114. | MAKUCH Adam | POL-JUV | 1:55.668 | ||
- | (4) | 209. | PETROV Arsenii | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 113. | KORECKI Krzysztof | POL-JUV | 1:59.120 | ||
2 | (1) | 74. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 2:04.490 | ||
3 | (2) | 50. | ZEBRIS Eliass | LAT-KSS | 2:04.540 | ||
4 | (5) | 155. | MACEWICZ Jerzy | POL-UKSJB | 2:07.486 | ||
5 | (4) | 183. | SAWICKI Albert | POL-UKSSB | 2:09.528 | ||
6 | (3) | 37. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 2:10.771 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 180. | MAZURCZYK Łukasz | POL-UKSSB | 1:57.650 | ||
2 | (4) | 179. | KONDRATOWICZ Oskar | POL-UKSSB | 2:01.231 | ||
3 | (3) | 177. | CZELUSTA Julian | POL-UKSSB | 2:01.703 | ||
4 | (5) | 176. | CHILIMONIUK Kacper | POL-UKSSB | 2:02.938 | ||
5 | (6) | 154. | GŁOWACKI Karol | POL-UKSJB | 2:04.572 | ||
6 | (2) | 181. | PALENCEUSZ Patryk | POL-UKSSB | 2:23.097 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 221. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 1:54.731 | ||
2 | (3) | 157. | MĄDRY Wojciech | POL-UKSJB | 1:56.414 | ||
3 | (2) | 38. | SAUDINS Rodrigo | LAT-JLSS | 1:57.032 | ||
4 | (4) | 48. | LEGZDINS Hugo | LAT-KSS | 1:57.202 | ||
5 | (6) | 158. | MAZIARZ Szymon | POL-UKSJB | 1:58.221 | ||
6 | (5) | 49. | SPURA Kristaps | LAT-KSS | NO TIME | finished | |
RACE: 47 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | 1:53.575 | ||
2 | (2) | 178. | JABŁOŃSKI Bartłomiej | POL-UKSSB | 1:54.307 | ||
3 | (3) | 182. | POPŁAWSKI-TABORDA Flavio | POL-UKSSB | 1:55.412 | ||
4 | (5) | 39. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:57.676 | ||
5 | (4) | 114. | MAKUCH Adam | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 48 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:52.980 | ||
2 | (5) | 19. | KASAKEVICH Tsimafei | BLR-ORS | 1:53.076 | ||
3 | (2) | 35. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:55.398 | ||
4 | (4) | 36. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:55.677 | ||
5 | (3) | 20. | MAHER Matvei | BLR-ORS | 1:55.691 | ||
6 | (6) | 156. | MĄDRY Krzysztof | POL-UKSJB | 2:09.471 | ||
RACE: 49 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 208. | FESENKO Kirill | RUS-PET | 1:43.821 | ||
2 | (1) | 61. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:44.795 | ||
3 | (3) | 115. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:44.897 | ||
4 | (2) | 34. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:46.111 | ||
5 | (6) | 207. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 1:46.982 | ||
6 | (4) | 73. | CECH Ernestas | LTU | 1:48.926 |
Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 208. | FESENKO Kirill | RUS-PET | 34 | 1 | 1:43.821 | ||
2. | A | 2. | 61. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 21 | 2 | 1:40.830 | ||
3. | A | 3. | 115. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 13 | 3 | 1:44.557 | ||
4. | A | 4. | 34. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 8 | 4 | 1:42.759 | ||
5. | A | 5. | 207. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 5 | 5 | 1:46.982 | ||
6. | A | 6. | 73. | CECH Ernestas | LTU | 3 | 6 | 1:45.008 | ||
7. | B | 1. | 62. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 7 | 1:45.135 | |||
8. | B | 2. | 19. | KASAKEVICH Tsimafei | BLR-ORS | 8 | 1:47.658 | |||
9. | B | 3. | 35. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 9 | 1:46.743 | |||
10. | B | 4. | 36. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 10 | 1:48.599 | |||
11. | B | 5. | 20. | MAHER Matvei | BLR-ORS | 11 | 1:48.337 | |||
12. | B | 6. | 156. | MĄDRY Krzysztof | POL-UKSJB | 12 | 1:50.952 | |||
13. | C | 1. | 33. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | 13 | 1:49.721 | |||
14. | C | 2. | 178. | JABŁOŃSKI Bartłomiej | POL-UKSSB | 14 | 1:51.218 | |||
15. | C | 3. | 182. | POPŁAWSKI-TABORDA Flavio | POL-UKSSB | 15 | 1:51.909 | |||
16. | C | 4. | 39. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 16 | 1:57.676 | |||
17. | C | 5. | 114. | MAKUCH Adam | POL-JUV | 17 | 1:55.668 | |||
SEMI FINAL | ||||||||||
18. | A | - | 209. | PETROV Arsenii | RUS-PET | 18 | 1:55.296 | |||
FINAL | ||||||||||
19. | D | 1. | 221. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 19 | 1:54.731 | |||
20. | D | 2. | 157. | MĄDRY Wojciech | POL-UKSJB | 20 | 1:56.414 | |||
21. | D | 3. | 38. | SAUDINS Rodrigo | LAT-JLSS | 21 | 1:55.890 | |||
22. | D | 4. | 48. | LEGZDINS Hugo | LAT-KSS | 22 | 1:57.202 | |||
23. | D | 5. | 158. | MAZIARZ Szymon | POL-UKSJB | 23 | 1:58.221 | |||
24. | D | 6. | 49. | SPURA Kristaps | LAT-KSS | 24 | 2:00.740 | |||
25. | E | 1. | 180. | MAZURCZYK Łukasz | POL-UKSSB | 25 | 1:55.525 | |||
26. | E | 2. | 179. | KONDRATOWICZ Oskar | POL-UKSSB | 26 | 2:01.231 | |||
27. | E | 3. | 177. | CZELUSTA Julian | POL-UKSSB | 27 | 2:01.703 | |||
28. | E | 4. | 176. | CHILIMONIUK Kacper | POL-UKSSB | 28 | 2:02.938 | |||
29. | E | 5. | 154. | GŁOWACKI Karol | POL-UKSJB | 29 | 2:04.572 | |||
30. | E | 6. | 181. | PALENCEUSZ Patryk | POL-UKSSB | 30 | 2:03.305 | |||
31. | F | 1. | 113. | KORECKI Krzysztof | POL-JUV | 31 | 1:59.120 | |||
32. | F | 2. | 74. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 32 | 2:04.490 | |||
33. | F | 3. | 50. | ZEBRIS Eliass | LAT-KSS | 33 | 2:04.540 | |||
34. | F | 4. | 155. | MACEWICZ Jerzy | POL-UKSJB | 34 | 2:07.486 | |||
35. | F | 5. | 183. | SAWICKI Albert | POL-UKSSB | 35 | 2:09.528 | |||
36. | F | 6. | 37. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 36 | 2:10.771 |