ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 232 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 5. | SAMOILAVA ELEANORA | BLR | 1:44.301 | ||
2 | (1) | 48. | STEKLENEVA EKATERINA | RUS-KAL | 1:44.314 | ||
3 | (3) | 14. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:44.465 | ||
4 | (5) | 34. | NAGY Netti | HUN-MTK | 1:52.021 | ||
5 | (6) | 112. | DURNA Buse | TUR-KGSK | 2:18.262 | ||
- | (4) | 72. | JASIC Petra | SRB | - | no start | |
RACE: 233 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 18. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 1:44.583 | ||
2 | (5) | 35. | BAKHITKEREYEVA Kadisha | KAZ | 1:44.780 | ||
3 | (3) | 4. | CHYSTAYA KATSIARYNA | BLR | 1:44.879 | ||
4 | (2) | 61. | EFIMOVA KARINA | RUS-TVER | 1:46.939 | ||
5 | (1) | 91. | GÜLER Hiranur | TUR-EGSK | 1:55.243 | ||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 251 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 4. | CHYSTAYA KATSIARYNA | BLR | 1:55.769 | ||
2 | (2) | 61. | EFIMOVA KARINA | RUS-TVER | 1:58.258 | ||
3 | (3) | 34. | NAGY Netti | HUN-MTK | 1:59.927 | ||
4 | (4) | 91. | GÜLER Hiranur | TUR-EGSK | 2:19.325 | ||
5 | (5) | 112. | DURNA Buse | TUR-KGSK | 2:19.493 | ||
RACE: 252 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 18. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 1:39.826 | ||
2 | (2) | 48. | STEKLENEVA EKATERINA | RUS-KAL | 1:41.927 | ||
3 | (1) | 5. | SAMOILAVA ELEANORA | BLR | 1:42.561 | ||
4 | (3) | 14. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:42.597 | ||
5 | (5) | 35. | BAKHITKEREYEVA Kadisha | KAZ | 1:43.992 |
ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 18. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 34 | 1 | 1:39.826 | ||
2. | A | 2. | 48. | STEKLENEVA EKATERINA | RUS-KAL | 21 | 2 | 1:41.927 | ||
3. | A | 3. | 5. | SAMOILAVA ELEANORA | BLR | 13 | 3 | 1:42.561 | ||
4. | A | 4. | 14. | IVANDIĆ Maja | CRO | 8 | 4 | 1:42.597 | ||
5. | A | 5. | 35. | BAKHITKEREYEVA Kadisha | KAZ | 5 | 5 | 1:43.992 | ||
6. | B | 1. | 4. | CHYSTAYA KATSIARYNA | BLR | 3 | 6 | 1:44.879 | ||
7. | B | 2. | 61. | EFIMOVA KARINA | RUS-TVER | 2 | 7 | 1:46.939 | ||
8. | B | 3. | 34. | NAGY Netti | HUN-MTK | 1 | 8 | 1:52.021 | ||
9. | B | 4. | 91. | GÜLER Hiranur | TUR-EGSK | 9 | 1:55.243 | |||
10. | B | 5. | 112. | DURNA Buse | TUR-KGSK | 10 | 2:18.262 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 72. | JASIC Petra | SRB | 11 | NO TIME |