ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 181 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 1:34.777 | ||
2 | (3) | 67. | ABDRAKHIMOV ASKAR | RUS-UFA | 1:35.269 | ||
3 | (1) | 55. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:47.176 | ||
- | (4) | 149. | KEZER Salih Can | TUR | - | penalty->to B | |
RACE: 182 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:49.292 | ||
2 | (2) | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:49.372 | ||
3 | (1) | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:50.095 | ||
4 | (5) | 131. | HISIR Embiya | TUR-PAL | 1:51.756 | ||
5 | (3) | 98. | AYGÜN Abdussamet | TUR-EGSK | 1:53.945 | ||
RACE: 183 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 1:34.366 | ||
2 | (2) | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:36.408 | ||
3 | (3) | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:38.477 | ||
- | (1) | 151. | TAHTACİ Tuncay | TUR | - | impeding->to B | |
RACE: 184 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 147. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:37.301 | ||
2 | (1) | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 1:38.199 | ||
3 | (3) | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 1:41.899 | ||
4 | (2) | 54. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:43.578 | ||
5 | (4) | 99. | BOROĞLU Muhammet Eray | TUR-EGSK | 1:44.030 | ||
RACE: 185 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 1:38.481 | ||
2 | (2) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1:38.627 | ||
3 | (3) | 132. | ÖZENGEZ Yaşar Haktan | TUR-PAL | 1:46.595 | ||
4 | (4) | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 186 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 1:39.500 | ||
2 | (2) | 33. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:39.682 | ||
3 | (1) | 60. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 1:39.802 | ||
4 | (3) | 100. | YANIK Muhammed Burak | TUR-EGSK | NO TIME | finished | |
- | (4) | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | - | impeding->to B | |
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 226 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 1:51.033 | ||
2 | (1) | 60. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 1:51.071 | ||
3 | (3) | 99. | BOROĞLU Muhammet Eray | TUR-EGSK | 1:53.048 | ||
4 | (4) | 100. | YANIK Muhammed Burak | TUR-EGSK | 1:56.114 | ||
RACE: 227 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:34.355 | ||
2 | (2) | 132. | ÖZENGEZ Yaşar Haktan | TUR-PAL | 1:38.238 | ||
3 | (3) | 98. | AYGÜN Abdussamet | TUR-EGSK | 1:40.255 | ||
4 | (4) | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 228 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:37.397 | ||
2 | (1) | 55. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:42.080 | ||
3 | (4) | 151. | TAHTACİ Tuncay | TUR | 2:00.951 | ||
- | (3) | 131. | HISIR Embiya | TUR-PAL | - | no start | |
RACE: 229 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:42.054 | ||
2 | (3) | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:42.771 | ||
3 | (5) | 149. | KEZER Salih Can | TUR | 1:44.319 | ||
4 | (2) | 54. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:59.379 | ||
5 | (1) | 33. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 2:12.315 | ||
RACE: 230 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 147. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:31.523 | ||
2 | (5) | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:31.540 | ||
3 | (1) | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 1:33.331 | ||
4 | (2) | 67. | ABDRAKHIMOV ASKAR | RUS-UFA | 1:33.449 | ||
5 | (4) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1:36.720 | ||
RACE: 231 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 1:35.459 | ||
2 | (4) | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 1:35.554 | ||
3 | (1) | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 1:35.582 | ||
4 | (3) | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 1:35.752 | ||
5 | (2) | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:38.553 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 246 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 33. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:44.146 | ||
2 | (3) | 151. | TAHTACİ Tuncay | TUR | 1:44.257 | ||
3 | (2) | 54. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:47.111 | ||
4 | (1) | 100. | YANIK Muhammed Burak | TUR-EGSK | 1:54.579 | ||
- | (5) | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | - | no start | |
RACE: 247 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 60. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 1:38.515 | ||
2 | (3) | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:38.864 | ||
3 | (4) | 149. | KEZER Salih Can | TUR | 1:38.986 | ||
4 | (2) | 55. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:43.205 | ||
5 | (1) | 98. | AYGÜN Abdussamet | TUR-EGSK | 1:44.089 | ||
6 | (6) | 99. | BOROĞLU Muhammet Eray | TUR-EGSK | 1:45.509 | ||
RACE: 248 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:37.479 | ||
2 | (4) | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:37.555 | ||
3 | (2) | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:37.619 | ||
4 | (5) | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 1:39.937 | ||
5 | (3) | 132. | ÖZENGEZ Yaşar Haktan | TUR-PAL | 1:43.310 | ||
RACE: 249 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | ABDRAKHIMOV ASKAR | RUS-UFA | 1:38.200 | ||
2 | (3) | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 1:38.234 | ||
3 | (5) | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:38.402 | ||
4 | (4) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1:38.903 | ||
5 | (2) | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 2:00.898 | ||
RACE: 250 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 147. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:37.108 | ||
2 | (3) | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 1:37.449 | ||
3 | (2) | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:37.548 | ||
4 | (5) | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 1:38.469 | ||
5 | (4) | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 1:42.345 |
ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 147. | HAN Muhammed Emir | TUR | 34 | 1 | 1:31.523 | ||
2. | A | 2. | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 21 | 2 | 1:33.331 | ||
3. | A | 3. | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 13 | 3 | 1:31.540 | ||
4. | A | 4. | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 8 | 4 | 1:35.554 | ||
5. | A | 5. | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 5 | 5 | 1:35.459 | ||
6. | B | 1. | 67. | ABDRAKHIMOV ASKAR | RUS-UFA | 3 | 6 | 1:33.449 | ||
7. | B | 2. | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 2 | 7 | 1:35.752 | ||
8. | B | 3. | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1 | 8 | 1:36.408 | ||
9. | B | 4. | 1. | WOLF Tobias | AUT | 9 | 1:36.720 | |||
10. | B | 5. | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 10 | 1:34.366 | |||
11. | C | 1. | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 11 | 1:34.355 | |||
12. | C | 2. | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | 12 | 1:37.555 | |||
13. | C | 3. | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 13 | 1:37.397 | |||
14. | C | 4. | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 14 | 1:39.937 | |||
15. | C | 5. | 132. | ÖZENGEZ Yaşar Haktan | TUR-PAL | 15 | 1:38.238 | |||
16. | D | 1. | 60. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 16 | 1:38.515 | |||
17. | D | 2. | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 17 | 1:38.864 | |||
18. | D | 3. | 149. | KEZER Salih Can | TUR | 18 | 1:38.986 | |||
19. | D | 4. | 55. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 19 | 1:42.080 | |||
20. | D | 5. | 98. | AYGÜN Abdussamet | TUR-EGSK | 20 | 1:40.255 | |||
21. | D | 6. | 99. | BOROĞLU Muhammet Eray | TUR-EGSK | 21 | 1:44.030 | |||
22. | E | 1. | 33. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 22 | 1:39.682 | |||
23. | E | 2. | 151. | TAHTACİ Tuncay | TUR | 23 | 1:44.257 | |||
24. | E | 3. | 54. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 24 | 1:43.578 | |||
25. | E | 4. | 100. | YANIK Muhammed Burak | TUR-EGSK | 25 | 1:54.579 | |||
26. | E | - | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 26 | NO TIME | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
27. | B | - | 131. | HISIR Embiya | TUR-PAL | 27 | 1:51.756 |