ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 111 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 45.413 | ||
2 | (4) | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | 45.547 | ||
3 | (1) | 55. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 49.221 | ||
- | (3) | 67. | ABDRAKHIMOV ASKAR | RUS-UFA | - | no finish->to B | |
RACE: 112 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 46.327 | ||
2 | (1) | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 46.751 | ||
3 | (5) | 33. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 46.808 | ||
4 | (3) | 131. | HISIR Embiya | TUR-PAL | 49.894 | ||
- | (4) | 98. | AYGÜN Abdussamet | TUR-EGSK | - | false start->to B | |
RACE: 113 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 46.206 | ||
2 | (5) | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 46.340 | ||
3 | (2) | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 46.481 | ||
4 | (1) | 99. | BOROĞLU Muhammet Eray | TUR-EGSK | 50.789 | ||
5 | (4) | 147. | HAN Muhammed Emir | TUR | 57.162 | ||
RACE: 114 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 46.233 | ||
2 | (2) | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 46.464 | ||
3 | (1) | 149. | KEZER Salih Can | TUR | 46.751 | ||
4 | (5) | 60. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 46.761 | ||
5 | (3) | 100. | YANIK Muhammed Burak | TUR-EGSK | 52.329 | ||
RACE: 115 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 45.945 | ||
2 | (2) | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 45.980 | ||
3 | (1) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 47.456 | ||
4 | (4) | 54. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 47.809 | ||
RACE: 116 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 46.882 | ||
2 | (2) | 151. | TAHTACİ Tuncay | TUR | 48.112 | ||
3 | (1) | 132. | ÖZENGEZ Yaşar Haktan | TUR-PAL | 58.321 | ||
4 | (4) | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | NO TIME | finished | |
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 133 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 147. | HAN Muhammed Emir | TUR | 46.171 | ||
2 | (1) | 60. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 46.518 | ||
3 | (2) | 54. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 47.830 | ||
4 | (4) | 98. | AYGÜN Abdussamet | TUR-EGSK | 52.394 | ||
RACE: 134 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 67. | ABDRAKHIMOV ASKAR | RUS-UFA | 45.520 | ||
2 | (2) | 100. | YANIK Muhammed Burak | TUR-EGSK | 51.972 | ||
3 | (3) | 132. | ÖZENGEZ Yaşar Haktan | TUR-PAL | NO TIME | finished | |
- | (1) | 131. | HISIR Embiya | TUR-PAL | - | impeding->to F | |
RACE: 135 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 44.770 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 55. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 48.825 | ||
3 | (2) | 99. | BOROĞLU Muhammet Eray | TUR-EGSK | 50.193 | ||
RACE: 136 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 44.497 | ||
2 | (2) | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 44.651 | ||
3 | (3) | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 45.853 | ||
4 | (4) | 151. | TAHTACİ Tuncay | TUR | 47.274 | ||
RACE: 137 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 46.849 | ||
2 | (3) | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 46.890 | ||
3 | (4) | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 47.005 | ||
4 | (2) | 149. | KEZER Salih Can | TUR | 47.275 | ||
RACE: 138 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | 45.054 | ||
2 | (2) | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 46.499 | ||
3 | (3) | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 48.150 | ||
- | (4) | 33. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | - | impeding->to E | |
RACE: 139 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 44.880 | ||
2 | (1) | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 44.989 | ||
3 | (3) | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 45.316 | ||
4 | (4) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 48.264 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 142 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 45.874 | ||
2 | (3) | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 46.105 | ||
3 | (4) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 46.698 | ||
- | (2) | 149. | KEZER Salih Can | TUR | - | no start | |
RACE: 143 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 44.742 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 45.018 | ||
3 | (1) | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 46.091 | ||
- | (3) | 151. | TAHTACİ Tuncay | TUR | - | no start | |
RACE: 144 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 45.136 | ||
2 | (3) | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 45.412 | ||
3 | (4) | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 46.035 | ||
- | (2) | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | - | impeding->to C | |
RACE: 145 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 44.779 | ||
2 | (3) | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | 44.925 | ||
3 | (1) | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 46.225 | ||
4 | (4) | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 46.414 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 160 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 48.137 | ||
2 | (4) | 98. | AYGÜN Abdussamet | TUR-EGSK | 49.160 | ||
3 | (6) | 132. | ÖZENGEZ Yaşar Haktan | TUR-PAL | 49.960 | ||
4 | (5) | 131. | HISIR Embiya | TUR-PAL | 50.334 | ||
5 | (2) | 99. | BOROĞLU Muhammet Eray | TUR-EGSK | 50.567 | ||
6 | (3) | 100. | YANIK Muhammed Burak | TUR-EGSK | 52.054 | ||
RACE: 161 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | ABDRAKHIMOV ASKAR | RUS-UFA | 46.066 | ||
2 | (3) | 60. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 46.214 | ||
3 | (4) | 55. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 49.905 | ||
4 | (5) | 33. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 57.998 | ||
- | (2) | 147. | HAN Muhammed Emir | TUR | - | no start | |
RACE: 162 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 45.930 | ||
2 | (2) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 48.853 | ||
RACE: 163 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 45.907 | ||
2 | (4) | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 46.061 | ||
3 | (1) | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 46.264 | ||
4 | (3) | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 46.683 | ||
RACE: 164 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 45.601 | ||
2 | (1) | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 45.855 | ||
3 | (3) | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 46.019 | ||
4 | (2) | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 46.340 | ||
RACE: 165 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 44.263 | ||
2 | (2) | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | 44.361 | ||
3 | (3) | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 44.493 | ||
4 | (4) | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 45.252 |
ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 59. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 34 | 1 | 0:44.263 | ||
2. | A | 2. | 150. | TAHTACİ Murat | TUR | 21 | 2 | 0:44.361 | ||
3. | A | 3. | 13. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 13 | 3 | 0:44.493 | ||
4. | A | 4. | 68. | KABIROV Lim | RUS-UFA | 8 | 4 | 0:45.252 | ||
5. | B | 1. | 56. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 5 | 5 | 0:44.742 | ||
6. | B | 2. | 57. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 3 | 6 | 0:45.855 | ||
7. | B | 3. | 148. | HAN Ömer Faruk | TUR | 2 | 7 | 0:46.019 | ||
8. | B | 4. | 42. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 1 | 8 | 0:44.497 | ||
9. | C | 1. | 43. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 9 | 0:45.316 | |||
10. | C | 2. | 11. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 10 | 0:44.989 | |||
11. | C | 3. | 41. | ANDREYEV Maxim | KAZ | 11 | 0:45.018 | |||
12. | C | 4. | 58. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 12 | 0:46.105 | |||
13. | D | 1. | 10. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 13 | 0:45.853 | |||
14. | D | 2. | 1. | WOLF Tobias | AUT | 14 | 0:46.698 | |||
15. | E | 1. | 67. | ABDRAKHIMOV ASKAR | RUS-UFA | 15 | 0:45.520 | |||
16. | E | 2. | 60. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 16 | 0:46.214 | |||
17. | E | 3. | 55. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 17 | 0:48.825 | |||
18. | E | 4. | 33. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 18 | 0:46.808 | |||
19. | E | - | 147. | HAN Muhammed Emir | TUR | 19 | 0:46.171 | |||
20. | F | 1. | 54. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 20 | 0:47.809 | |||
21. | F | 2. | 98. | AYGÜN Abdussamet | TUR-EGSK | 21 | 0:49.160 | |||
22. | F | 3. | 132. | ÖZENGEZ Yaşar Haktan | TUR-PAL | 22 | 0:49.960 | |||
23. | F | 4. | 131. | HISIR Embiya | TUR-PAL | 23 | 0:49.894 | |||
24. | F | 5. | 99. | BOROĞLU Muhammet Eray | TUR-EGSK | 24 | 0:50.193 | |||
25. | F | 6. | 100. | YANIK Muhammed Burak | TUR-EGSK | 25 | 0:51.972 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
26. | B | - | 151. | TAHTACİ Tuncay | TUR | 26 | 0:47.274 | |||
27. | B | - | 149. | KEZER Salih Can | TUR | 27 | 0:46.751 |