ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 54 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 2:41.178 | ||
2 | (2) | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 2:47.224 | ||
3 | (3) | 1. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 2:48.715 | ||
4 | (5) | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 2:49.499 | ||
5 | (4) | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | NO TIME | advanced->to A | |
- | (1) | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | - | impeding->to B | |
RACE: 55 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:35.202 | ||
2 | (2) | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 2:35.304 | ||
3 | (3) | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | 2:36.866 | ||
4 | (4) | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 3:02.277 | advanced->to A | |
5 | (1) | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 3:10.538 | ||
RACE: 56 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 2:42.516 | ||
2 | (1) | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:42.743 | ||
3 | (4) | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 2:43.146 | ||
4 | (5) | 2. | WOLF Tobias | AUT | 2:46.493 | ||
5 | (6) | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 2:46.723 | ||
6 | (3) | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 2:52.897 | ||
RACE: 57 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 2:38.215 | ||
2 | (2) | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:38.442 | ||
3 | (4) | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 2:41.521 | advanced->to A | |
4 | (5) | 120. | CECH Danielius | LTU | 2:43.860 | ||
- | (1) | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | - | impeding->to B | |
RACE: 58 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 2:45.475 | ||
2 | (3) | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 2:46.624 | ||
3 | (6) | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 2:46.647 | advanced->to A | |
4 | (4) | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 2:46.905 | advanced->to A | |
5 | (5) | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 2:52.459 | ||
- | (1) | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | - | impeding->to B | |
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 70 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 2:47.019 | ||
2 | (2) | 2. | WOLF Tobias | AUT | 2:47.403 | ||
3 | (1) | 120. | CECH Danielius | LTU | 2:47.532 | ||
4 | (4) | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 2:47.833 | ||
5 | (3) | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 2:48.594 | ||
6 | (6) | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 71 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 2:35.226 | ||
2 | (5) | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2:36.225 | ||
3 | (4) | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 2:39.131 | ||
4 | (2) | 1. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 2:39.143 | ||
5 | (3) | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 2:39.432 | ||
RACE: 72 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 2:41.768 | ||
2 | (5) | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 2:42.299 | ||
3 | (4) | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:42.601 | ||
4 | (2) | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | 2:43.434 | ||
5 | (7) | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 2:43.789 | ||
6 | (6) | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 2:55.310 | ||
7 | (8) | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 2:59.583 | ||
8 | (1) | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | NO TIME | finished | |
RACE: 73 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:30.405 | ||
2 | (3) | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 2:30.620 | ||
3 | (5) | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 2:31.160 | ||
4 | (7) | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 2:32.065 | ||
5 | (4) | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:32.727 | ||
6 | (2) | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 2:34.816 | ||
7 | (8) | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 2:36.600 | ||
8 | (6) | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:37.094 | ||
9 | (9) | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 2:46.140 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 86 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 3:17.272 | ||
2 | (4) | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 3:19.324 | ||
3 | (1) | 1. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 3:20.451 | ||
4 | (3) | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 3:29.297 | ||
5 | (2) | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 3:33.330 | ||
RACE: 87 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 2:41.577 | ||
2 | (1) | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 2:41.747 | ||
3 | (5) | 2. | WOLF Tobias | AUT | 2:42.225 | ||
4 | (2) | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2:43.243 | ||
5 | (6) | 120. | CECH Danielius | LTU | 2:43.530 | ||
6 | (3) | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 2:47.158 | ||
RACE: 88 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (9) | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 2:30.638 | ||
2 | (1) | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:30.822 | ||
3 | (7) | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 2:30.859 | ||
4 | (5) | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 2:32.104 | ||
5 | (4) | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 2:35.315 | ||
6 | (2) | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 2:35.763 | ||
7 | (6) | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 2:43.187 | ||
8 | (3) | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 2:47.146 | ||
9 | (8) | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 2:49.176 | ||
RACE: 89 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2:28.732 | ||
2 | (2) | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 2:28.884 | ||
3 | (5) | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 2:29.041 | ||
4 | (7) | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2:29.105 | ||
5 | (3) | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 2:31.626 | ||
6 | (8) | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | 2:32.121 | ||
7 | (6) | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 2:35.408 | ||
8 | (4) | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 2:45.252 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 34 | 1 | 2:28.732 | ||
2. | A | 2. | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 21 | 2 | 2:28.884 | ||
3. | A | 3. | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 13 | 3 | 2:29.041 | ||
4. | A | 4. | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | 8 | 4 | 2:29.105 | ||
5. | A | 5. | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 5 | 5 | 2:31.160 | ||
6. | A | 6. | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | 3 | 6 | 2:32.121 | ||
7. | A | 7. | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 2 | 7 | 2:35.408 | ||
8. | A | 8. | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1 | 8 | 2:32.065 | ||
9. | B | 1. | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 9 | 2:30.638 | |||
10. | B | 2. | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 10 | 2:30.822 | |||
11. | B | 3. | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 11 | 2:30.859 | |||
12. | B | 4. | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 12 | 2:32.104 | |||
13. | B | 5. | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 13 | 2:35.315 | |||
14. | B | 6. | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 14 | 2:34.816 | |||
15. | B | 7. | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 15 | 2:43.187 | |||
16. | B | 8. | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 16 | 2:36.600 | |||
17. | B | 9. | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 17 | 2:47.224 | |||
18. | C | 1. | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 18 | 2:41.577 | |||
19. | C | 2. | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 19 | 2:35.226 | |||
20. | C | 3. | 2. | WOLF Tobias | AUT | 20 | 2:42.225 | |||
21. | C | 4. | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 21 | 2:36.225 | |||
22. | C | 5. | 120. | CECH Danielius | LTU | 22 | 2:43.530 | |||
23. | C | 6. | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 23 | 2:39.131 | |||
24. | D | 1. | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 24 | 3:17.272 | |||
25. | D | 2. | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 25 | 2:48.594 | |||
26. | D | 3. | 1. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 26 | 2:39.143 | |||
27. | D | 4. | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 27 | 2:47.833 | |||
28. | D | 5. | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 28 | 2:39.432 |