ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 251 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:36.486 | ||
2 | (1) | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:37.089 | ||
3 | (5) | 2. | WOLF Tobias | AUT | 1:40.486 | ||
4 | (4) | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 1:46.905 | ||
5 | (3) | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 252 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 1:35.169 | ||
2 | (3) | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:35.608 | ||
3 | (1) | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:37.569 | ||
4 | (2) | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 1:51.030 | ||
RACE: 253 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:40.536 | ||
2 | (3) | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:40.652 | ||
3 | (1) | 120. | CECH Danielius | LTU | 1:42.717 | ||
4 | (4) | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 1:44.740 | ||
RACE: 254 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:37.910 | ||
2 | (3) | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 1:38.008 | ||
3 | (2) | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 1:39.439 | ||
4 | (5) | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 1:42.702 | ||
5 | (1) | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 1:45.522 | ||
RACE: 255 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:52.398 | ||
2 | (1) | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:52.485 | ||
3 | (4) | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:52.528 | ||
4 | (2) | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:53.214 | ||
- | (5) | 1. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | - | no finish->to B | |
RACE: 256 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:39.708 | ||
2 | (1) | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 1:40.428 | ||
3 | (4) | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:41.128 | ||
4 | (5) | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 1:44.751 | ||
5 | (2) | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 1:48.891 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 281 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 1:44.305 | ||
2 | (2) | 2. | WOLF Tobias | AUT | 1:44.572 | ||
3 | (4) | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 1:45.566 | ||
4 | (3) | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 1:49.282 | ||
RACE: 282 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:32.074 | ||
2 | (1) | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:35.238 | ||
3 | (2) | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:35.433 | ||
4 | (3) | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 1:39.694 | ||
RACE: 283 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:39.604 | ||
2 | (1) | 120. | CECH Danielius | LTU | 1:40.857 | ||
3 | (2) | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 1:41.755 | ||
4 | (3) | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 1:51.763 | ||
- | (5) | 1. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | - | no start | |
RACE: 284 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:55.951 | ||
2 | (4) | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:58.861 | ||
3 | (2) | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 1:59.620 | ||
4 | (3) | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 1:59.878 | ||
5 | (5) | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 285 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:29.860 | ||
2 | (2) | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:30.127 | ||
3 | (1) | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:30.530 | ||
4 | (5) | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:30.704 | ||
5 | (4) | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 1:32.505 | ||
RACE: 286 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:31.456 | ||
2 | (1) | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 1:31.516 | ||
3 | (3) | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 1:31.604 | ||
4 | (5) | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:54.090 | advanced | |
5 | (2) | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | NO TIME | finished | |
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 316 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:36.493 | ||
2 | (1) | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 1:48.783 | ||
RACE: 317 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 1:38.026 | ||
2 | (1) | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 1:38.711 | ||
3 | (5) | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 1:41.338 | ||
4 | (4) | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 1:43.066 | ||
5 | (3) | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 1:47.187 | ||
RACE: 318 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:46.343 | ||
2 | (1) | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:46.449 | ||
3 | (2) | 120. | CECH Danielius | LTU | 1:46.941 | ||
4 | (3) | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 1:47.760 | ||
- | (4) | 2. | WOLF Tobias | AUT | - | impeding | |
RACE: 319 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:31.600 | ||
2 | (5) | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:31.941 | ||
3 | (2) | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:34.037 | ||
4 | (4) | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 1:35.869 | ||
- | (3) | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | - | no finish | |
RACE: 320 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:36.662 | ||
2 | (4) | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:36.696 | ||
3 | (2) | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 1:36.889 | ||
4 | (3) | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 1:38.172 | ||
RACE: 321 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:32.087 | ||
2 | (5) | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 1:32.620 | ||
3 | (2) | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:33.072 | ||
4 | (3) | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:33.106 | ||
5 | (6) | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:34.755 | ||
- | (4) | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | - | impeding |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 34 | 1 | 1:29.860 | ||
2. | A | 2. | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 21 | 2 | 1:31.516 | ||
3. | A | 3. | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 13 | 3 | 1:30.127 | ||
4. | A | 4. | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 8 | 4 | 1:30.530 | ||
5. | A | 5. | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 5 | 5 | 1:34.755 | ||
6. | A | - | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | 2 | 6 | 1:31.456 | ||
7. | B | 1. | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 2 | 7 | 1:30.704 | ||
8. | B | 2. | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1 | 8 | 1:36.696 | ||
9. | B | 3. | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 9 | 1:31.604 | |||
10. | B | 4. | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 10 | 1:32.505 | |||
11. | C | 1. | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 11 | 1:31.600 | |||
12. | C | 2. | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 12 | 1:31.941 | |||
13. | C | 3. | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 13 | 1:34.037 | |||
14. | C | 4. | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 14 | 1:35.869 | |||
15. | C | - | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | 15 | 1:39.604 | |||
16. | D | 1. | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 16 | 1:46.343 | |||
17. | D | 2. | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 17 | 1:35.433 | |||
18. | D | 3. | 120. | CECH Danielius | LTU | 18 | 1:40.857 | |||
19. | D | 4. | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 19 | 1:41.755 | |||
20. | D | - | 2. | WOLF Tobias | AUT | 20 | 1:40.486 | |||
21. | E | 1. | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 21 | 1:38.026 | |||
22. | E | 2. | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 22 | 1:38.711 | |||
23. | E | 3. | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 23 | 1:41.338 | |||
24. | E | 4. | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 24 | 1:43.066 | |||
25. | E | 5. | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 25 | 1:46.905 | |||
26. | F | 1. | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 26 | 1:36.493 | |||
27. | F | 2. | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 27 | 1:48.783 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
B | - | 1. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 28 | NO TIME |