Winter World Masters Games, Innsbruck, AUT, 10.01. - 12.01.2020


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
MEN JOINT 50-59  FINAL  1000 m
RACE: 168    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 80.  MOORE Tim USA USA 2:01.359  
2 (2) 73.  FISCHER Thomas SUI SUI 2:02.922  
3 (3) 62.  KIESGEN Marco LUX LUX 2:10.908  
4 (4) 64.  BATORGIL Batchuluun MGL MGL 2:25.108  
RACE: 169    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  BLACK Robert AUS AUS 1:53.450  
2 (2) 81.  RIEHL Russell USA USA 1:54.580  
3 (3) 31.  KLAPSTEIN Kim CAN CAN 1:55.553  
4 (4) 75.  WINZELER Bruno SUI SUI 1:59.379  
RACE: 170    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  ROBIN Armand FRA FRA 1:45.647  
2 (1) 30.  HINTON Marc CAN CAN 1:45.877  
3 (3) 79.  HAIRE Martin USA USA 1:47.664  
4 (4) 74.  INHELDER Erich SUI SUI 1:48.842  
RACE: 171    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 29.  BEAUDRY Martin CAN CAN 2:03.128  
2 (4) 5.  LABICHE Herbie AUS AUS 2:03.348  
3 (1) 15.  MCMILLEN Mike BEL BEL 2:03.518  
4 (2) 58.  PERETTI Enrico ITA ITA 2:05.706  
 
MEN JOINT 60-79  FINAL  777 m
RACE: 172    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  BASLER Hans Peter SUI SUI 1:50.324  
2 (2) 59.  BOICELLI Emilio ITA ITA 1:50.911  
3 (3) 65.  VAN DER VEEN Guido NED NED 1:53.506  
RACE: 173    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  GUINEL Christian FRA FRA 1:33.368  
2 (1) 34.  SUGDEN Barry CAN CAN 1:36.278  
3 (4) 87.  LUVSANDORJ Battsengel MGL MGL 1:41.115  
4 (3) 83.  GARNEAU Yves CAN CAN 1:45.489  
RACE: 174    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  RIGON Flavio ITA ITA 1:33.090  
2 (2) 68.  YUNUSOV Farid RUS RUS 1:33.853  
3 (3) 57.  FUSS Otto GER GER 1:35.697  
4 (4) 53.  O DEA Michael GBR GBR 1:36.818  
RACE: 175    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 32.  BOYD Cameron CAN CAN 1:28.942  
2 (2) 54.  WINSTANLEY Nigel GBR GBR 1:30.728  
3 (4) 6.  LYNCH James AUS AUS 1:32.260  
4 (3) 33.  RALPHS Chris CAN CAN 1:36.000  
 
1. Distance 
RELAY MASTER MIXED B  FINAL  2000 m
RACE: 176    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  FRANCE RELAY FRA FRA 3:51.764  
2 (5) 3.  MIXED1 RELAY MIX-MIXED1 MIX 4:10.948  
3 (3) 8.  MIXED4 RELAY MIX-MIXED4 MIX 4:15.968  
- (1) 6.  MONGOLIA RELAY MGL MGL PEN. rel. 2 laps
- (4) 4.  MIXED2 RELAY MIX-MIXED2 MIX PEN. non touch
RACE: 177    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  CANADA RELAY CAN CAN 3:35.588  
2 (1) 5.  MIXED3 RELAY MIX-MIXED3 MIX 3:39.107  
3 (4) 9.  MIXED5 RELAY MIX-MIXED5 MIX 3:43.659  
4 (3) 7.  UNITED STATES RELAY USA USA 3:43.842  
 
RELAY MASTER MIXED  FINAL  3000 m
RACE: 178    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  AUSTRIA RELAY AUT AUT 4:58.809  
2 (1) 3.  FRANCE RELAY FRA FRA 5:00.716  
3 (2) 6.  SWISS RELAY SUI SUI 5:02.320  
RACE: 179    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  MIXED2 RELAY MIX-MIXED2 MIX 4:34.834  
2 (2) 1.  CANADA RELAY CAN CAN 4:41.797  
3 (3) 2.  FRANCE RELAY FRA FRA 4:45.550  
4 (4) 4.  MIXED1 RELAY MIX-MIXED1 MIX 5:09.771