Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 315 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 85. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:54.305 | ||
2 | (1) | 91. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 1:54.923 | ||
3 | (4) | 52. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 1:54.937 | ||
4 | (2) | 126. | KOTOWSKA Marta | POL-STOCZ | 1:55.086 | ||
5 | (3) | 82. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:02.119 | ||
RACE: 316 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 24. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:50.517 | ||
2 | (1) | 27. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:50.553 | ||
3 | (3) | 25. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:52.447 | ||
4 | (5) | 81. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:52.779 | ||
5 | (2) | 93. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 2:04.093 | ||
- | (6) | 2. | TSYHANOVA Darya | BLR | - | penalty | |
RACE: 317 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 26. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:50.333 | ||
2 | (2) | 214. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 1:50.382 | ||
3 | (1) | 90. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 1:50.603 | ||
4 | (6) | 83. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:52.221 | ||
5 | (3) | 67. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:52.498 | ||
6 | (4) | 89. | POLAK Izabela | POL-JUV | 2:07.135 | ||
RACE: 318 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 86. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:47.745 | ||
2 | (2) | 80. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:47.989 | ||
3 | (3) | 84. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:48.049 | ||
4 | (4) | 92. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:52.497 | ||
5 | (1) | 66. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:18.016 | ||
- | (6) | 78. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 319 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 320 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 51. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:49.610 | ||
2 | (2) | 53. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:49.745 | ||
3 | (4) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:49.837 | ||
4 | (1) | 186. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:50.803 | ||
- | (3) | 79. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 321 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:38.412 | ||
2 | (4) | 54. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.160 | ||
3 | (3) | 215. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:55.689 | ||
4 | (2) | 68. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:01.910 | ||
- | (5) | 199. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 322 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 106. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:47.830 | ||
2 | (3) | 60. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 1:48.276 | ||
3 | (5) | 104. | DAWIDOWSKI Kamil | POL-JUV | 1:48.284 | ||
4 | (4) | 129. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL-STOCZ | 1:50.251 | ||
5 | (7) | 46. | MAGAZEINS Patriks | LAT-KSS | 1:52.742 | ||
6 | (2) | 109. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 2:06.021 | ||
7 | (6) | 47. | SETS Nils | LAT-KSS | 2:08.779 | ||
RACE: 323 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 1:41.287 | ||
2 | (3) | 107. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 1:41.423 | ||
3 | (5) | 128. | DOŁKOWSKI Jakub | POL-STOCZ | 1:46.283 | ||
4 | (4) | 110. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:56.201 | ||
5 | (2) | 112. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 2:14.930 | ||
RACE: 324 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 130. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 1:39.302 | ||
2 | (5) | 32. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:39.981 | ||
3 | (1) | 220. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 1:40.491 | ||
4 | (4) | 105. | GRODZKI Wojciech | POL-JUV | 1:42.117 | ||
- | (3) | 108. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 325 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 205. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 1:37.969 | ||
2 | (1) | 11. | AMELIN Matvei | BLR | 1:38.058 | ||
3 | (4) | 13. | KISLITSYN Ivan | BLR | 1:39.821 | ||
4 | (2) | 219. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:39.946 | ||
RACE: 326 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 206. | VAREGIN Aleksandr | RUS-PET | 1:34.360 | ||
2 | (4) | 192. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:36.014 | ||
3 | (2) | 12. | KAMAROVSKI Yahor | BLR | 1:36.124 | ||
4 | (3) | 191. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:36.209 | ||
5 | (5) | 111. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1:36.519 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 327 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | SVIRYD VOLHA | BLR | 1:48.295 | ||
2 | (2) | 127. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:52.377 | ||
RACE: 328 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 100. | ŚLIŻEWSKA Sara | POL-JUV | 1:56.133 | ||
2 | (2) | 132. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 1:56.205 | ||
3 | (5) | 189. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 1:56.645 | ||
4 | (1) | 98. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:58.645 | ||
5 | (3) | 103. | ŻEMIEROWSKA Gabriela | POL-JUV | 2:00.645 | ||
RACE: 329 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 99. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:40.149 | ||
2 | (2) | 97. | DRUMSKA Marta | POL-JUV | 1:40.594 | ||
3 | (1) | 213. | KHOCHYNA Sofiia | UKR-KHV | 1:41.207 | ||
4 | (5) | 96. | CZABAN Aleksandra | POL-JUV | 1:41.446 | ||
5 | (4) | 30. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:46.226 | ||
RACE: 330 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 218. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 1:43.879 | ||
2 | (1) | 101. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:44.004 | ||
3 | (2) | 188. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:44.980 | ||
4 | (3) | 190. | STEKLENEVA EKATERINA | RUS-KAL | 1:45.540 | ||
5 | (5) | 102. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 2:15.292 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 331 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 18. | PAPOU Mikita | BLR | 1:43.639 | ||
2 | (1) | 131. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:43.781 | ||
3 | (4) | 123. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 2:03.828 | ||
- | (2) | 77. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | - | impeding | |
- | (5) | 76. | CECH Danielius | LTU | - | no finish | |
RACE: 332 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 195. | RYATSEN Sergei | RUS-KAL | 1:35.138 | ||
2 | (3) | 118. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:36.916 | ||
3 | (5) | 193. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 1:37.834 | ||
- | (1) | 196. | SUKHORUKOV DANIL | RUS-KAL | - | kicking out | |
- | (2) | 223. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | - | off track | |
RACE: 333 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 210. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:45.262 | ||
2 | (2) | 194. | KHODUS ALEKSEY | RUS-KAL | 1:45.414 | ||
3 | (1) | 224. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KYIV | 1:45.475 | ||
4 | (4) | 225. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 1:47.035 | ||
RACE: 334 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 222. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:29.900 | ||
2 | (2) | 120. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL-JUV | 1:30.146 | ||
3 | (5) | 122. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:30.306 | ||
4 | (1) | 121. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 1:31.040 | ||
5 | (3) | 119. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 1:31.208 |