ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 102. | BONTOVICS Balázs | HUN | 34 | 1 | 1:30.992 | ||
2. | A | 2. | 59. | DING Jiaqi | CHN | 21 | 2 | 1:30.648 | ||
3. | A | 3. | 195. | AKAR Furkan | TUR | 13 | 3 | 1:30.569 | ||
4. | A | 4. | 61. | SHAO Peng | CHN | 8 | 4 | 1:31.432 | ||
5. | A | 5. | 64. | WAN Chao | CHN | 5 | 5 | 1:31.534 | ||
6. | B | 1. | 65. | XUE Guixiang | CHN | 3 | 6 | 1:32.043 | ||
7. | B | 2. | 67. | ZHAO Jianyu | CHN | 2 | 7 | 1:30.772 | ||
8. | B | 3. | 103. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1 | 8 | 1:30.755 | ||
9. | B | 4. | 176. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 9 | 1:30.975 | |||
10. | B | 5. | 197. | HAN Muhammed Emir | TUR | 10 | 1:31.247 | |||
11. | C | 1. | 196. | ATAN Metehan | TUR | 11 | 1:31.865 | |||
12. | C | 2. | 66. | ZHANG Guoqiang | CHN | 12 | 1:30.555 | |||
13. | D | 1. | 62. | SONG Jiahua | CHN | 13 | 1:30.108 | |||
14. | D | 2. | 104. | SZIGETI Ádám | HUN | 14 | 1:31.362 | |||
15. | D | 3. | 60. | HAN Tianlun | CHN | 15 | 1:30.444 | |||
16. | D | 4. | 83. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 16 | 1:30.593 | |||
17. | D | 5. | 177. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 17 | 1:30.943 | |||
18. | E | 1. | 175. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 18 | 1:31.546 | |||
19. | E | 2. | 188. | DJORDJEVIC Jovan | SRB | 19 | 1:38.897 | |||
20. | E | 3. | 114. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 20 | 1:34.098 | |||
21. | F | 1. | 153. | BERZINS Reinis | LAT | 21 | 1:31.330 | |||
22. | F | 2. | 63. | SUN Zhennan | CHN | 22 | 1:34.148 | |||
23. | F | 3. | 82. | FAJKUS Radek | CZE | 23 | 1:34.736 | |||
24. | F | 4. | 38. | ANGELOV Kaloyan | BUL-SCIS | 24 | 1:35.522 | |||
25. | F | 5. | 125. | VIDA Ádám | HUN-MTK | 25 | 1:34.134 | |||
26. | G | 1. | 113. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 26 | 1:36.300 | |||
27. | G | 2. | 148. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 27 | 1:37.788 | |||
28. | G | 3. | 124. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 28 | 1:36.703 | |||
29. | G | 4. | 39. | DAPCHEV Petko | BUL-SCIS | 29 | 1:38.888 | |||
30. | G | 5. | 168. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 30 | 1:36.899 | |||
31. | H | 1. | 161. | CECH Danielius | LTU | 31 | 1:41.920 | |||
32. | H | 2. | 4. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 32 | 1:40.652 | |||
33. | H | 3. | 123. | BOHN Zsombor | HUN-MTK | 33 | 1:47.690 | |||
34. | H | 4. | 180. | CSILLAG Csongor József | ROU-ISK | 34 | 1:41.143 | |||
35. | H | 5. | 40. | ZOTEV Kostadin | BUL-SCIS | 35 | 1:43.161 | |||
36. | H | - | 187. | BAKA Bojan | SRB | 36 | 1:46.712 |