Latvian Championships, Ventspils, LAT (i) LIVE STREAM, 21.12. - 22.12.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 8 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 35. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:48.106 | ||
2 | (4) | 33. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:49.292 | ||
3 | (1) | 36. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 2:49.394 | ||
4 | (2) | 2. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:57.262 | ||
RACE: 9 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 38. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:49.955 | ||
2 | (1) | 34. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:50.104 | ||
3 | (2) | 1. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:52.256 | ||
4 | (5) | 3. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 3:00.783 | ||
5 | (4) | 37. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 3:04.689 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:56.912 | ||
2 | (2) | 3. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 3:00.451 | ||
3 | (3) | 37. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 3:06.208 | ||
RACE: 20 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 35. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:43.380 | ||
2 | (4) | 38. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:43.525 | ||
3 | (2) | 33. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:43.681 | ||
4 | (3) | 36. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 2:49.179 | ||
5 | (6) | 1. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:50.554 | ||
6 | (5) | 34. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:57.498 |
Latvian Championships, Ventspils, LAT (i) LIVE STREAM, 21.12. - 22.12.2019
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 35. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 34 | 1 | 2:43.380 | ||
2. | A | 2. | 38. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 21 | 2 | 2:43.525 | ||
3. | A | 3. | 33. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 13 | 3 | 2:43.681 | ||
4. | A | 4. | 36. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 8 | 4 | 2:49.179 | ||
5. | A | 5. | 1. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 5 | 5 | 2:50.554 | ||
6. | A | 6. | 34. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 3 | 6 | 2:50.104 | ||
7. | B | 1. | 2. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2 | 7 | 2:56.912 | ||
8. | B | 2. | 3. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1 | 8 | 3:00.451 | ||
9. | B | 3. | 37. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 9 | 3:04.689 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | A | 2. | 38. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 21 | 2 | 2:43.525 | ||
2. (3.) | A | 3. | 33. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 13 | 3 | 2:43.681 | ||
3. (4.) | A | 4. | 36. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 8 | 4 | 2:49.179 | ||
4. (5.) | A | 5. | 1. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 5 | 5 | 2:50.554 | ||
5. (6.) | A | 6. | 34. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 3 | 6 | 2:50.104 | ||
6. (7.) | B | 1. | 2. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2 | 7 | 2:56.912 | ||
7. (8.) | B | 2. | 3. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1 | 8 | 3:00.451 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 35. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 34 | 1 | 2:43.380 | ||
2. (9.) | B | 3. | 37. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 9 | 3:04.689 |