Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 182 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 9. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:51.471 | ||
2 | (5) | 69. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:51.562 | ||
3 | (6) | 39. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:51.731 | ||
4 | (4) | 26. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:55.972 | ||
5 | (1) | 45. | ZACHOWICZ Aleksandra | POL-JUV | 2:02.075 | ||
6 | (3) | 156. | KHISAMOVA RINATA | RUS-UFA | 2:11.787 | ||
RACE: 183 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 13. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:45.038 | ||
2 | (5) | 124. | EVTYUCHOVA Viktoriya | RUS-PET | 1:46.418 | ||
3 | (1) | 25. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:47.156 | ||
4 | (2) | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:47.286 | ||
5 | (3) | 41. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:51.980 | ||
RACE: 184 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 70. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 1:44.400 | ||
2 | (1) | 10. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:44.477 | ||
3 | (6) | 125. | LOCH Angelina | RUS-PET | 1:44.560 | ||
4 | (5) | 5. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:48.012 | ||
5 | (4) | 42. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:50.787 | ||
- | (2) | 44. | SUHAK Karolina | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 185 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 43. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:49.337 | ||
2 | (3) | 126. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:49.385 | ||
3 | (1) | 12. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:50.053 | ||
4 | (2) | 40. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:02.425 | ||
5 | (6) | 71. | ZOLOTYKH KRISTINA | RUS-KAL | 2:08.561 | ||
6 | (4) | 55. | BILLER Weronika | POL | 2:19.088 | ||
RACE: 186 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:47.856 | ||
2 | (2) | 56. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:48.950 | ||
3 | (5) | 155. | KOZLOVA Polina | RUS-TVER | 1:52.602 | ||
4 | (4) | 4. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:04.298 | ||
- | (3) | 37. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | - | kicking out | |
RACE: 187 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 57. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:48.783 | ||
2 | (3) | 123. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:49.354 | ||
3 | (1) | 38. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:50.080 | ||
4 | (5) | 28. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:52.999 | ||
5 | (4) | 11. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 2:02.685 | ||
JUNIOR C GIRLS QUATER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 208 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:43.901 | ||
2 | (2) | 123. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:43.970 | ||
3 | (4) | 9. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:57.616 | ||
- | (3) | 38. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 209 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 27. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:43.881 | ||
2 | (4) | 126. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:43.967 | ||
3 | (2) | 25. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:44.419 | ||
4 | (1) | 124. | EVTYUCHOVA Viktoriya | RUS-PET | 1:44.752 | ||
RACE: 210 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.466 | ||
2 | (4) | 12. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:41.873 | ||
3 | (3) | 43. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:42.729 | ||
4 | (2) | 56. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:43.956 | ||
RACE: 211 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 57. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:48.267 | ||
2 | (1) | 70. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 1:48.451 | ||
3 | (2) | 125. | LOCH Angelina | RUS-PET | 1:50.282 | ||
4 | (4) | 69. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:57.649 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 220 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:40.974 | ||
2 | (4) | 70. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 1:41.051 | ||
3 | (3) | 27. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:41.207 | ||
4 | (2) | 12. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:44.535 | ||
RACE: 221 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 126. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:44.519 | ||
2 | (3) | 123. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:44.615 | ||
3 | (4) | 57. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:44.749 | ||
4 | (1) | 10. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:46.507 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 235 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 71. | ZOLOTYKH KRISTINA | RUS-KAL | 1:50.196 | ||
2 | (5) | 55. | BILLER Weronika | POL | 1:50.259 | ||
3 | (1) | 45. | ZACHOWICZ Aleksandra | POL-JUV | 1:52.429 | ||
4 | (2) | 11. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 1:56.693 | ||
5 | (4) | 156. | KHISAMOVA RINATA | RUS-UFA | NO TIME | finished | |
RACE: 236 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 26. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:48.799 | ||
2 | (2) | 41. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:49.352 | ||
3 | (1) | 42. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:50.887 | ||
4 | (5) | 4. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:54.841 | ||
5 | (4) | 40. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:57.943 | ||
RACE: 237 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 39. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:45.417 | ||
2 | (1) | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:46.456 | ||
3 | (5) | 28. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:46.847 | ||
4 | (2) | 5. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:46.947 | ||
5 | (4) | 155. | KOZLOVA Polina | RUS-TVER | 1:48.623 | ||
RACE: 238 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 69. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:50.753 | ||
2 | (2) | 124. | EVTYUCHOVA Viktoriya | RUS-PET | 1:51.160 | ||
3 | (1) | 56. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:51.643 | ||
RACE: 239 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:49.756 | ||
2 | (4) | 9. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:49.838 | ||
3 | (3) | 125. | LOCH Angelina | RUS-PET | 1:51.237 | ||
4 | (2) | 25. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:08.093 | ||
RACE: 240 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:41.265 | ||
2 | (2) | 12. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:44.679 | ||
3 | (4) | 10. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:46.019 | ||
- | (3) | 57. | PARCZEWSKA Karolina | POL | - | impeding | |
RACE: 241 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:40.187 | ||
2 | (2) | 70. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 1:40.247 | ||
3 | (4) | 123. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 1:40.435 | ||
4 | (3) | 126. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 1:41.517 |
Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 13. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 34 | 1 | 1:40.187 | ||
2. | A | 2. | 70. | KUZNECOVA Kristina | RUS-KAL | 21 | 2 | 1:40.247 | ||
3. | A | 3. | 123. | BAKHIIA Arina | RUS-PET | 13 | 3 | 1:40.435 | ||
4. | A | 4. | 126. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | 8 | 4 | 1:41.517 | ||
5. | B | 1. | 27. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 5 | 5 | 1:41.207 | ||
6. | B | 2. | 12. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 3 | 6 | 1:41.873 | ||
7. | B | 3. | 10. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2 | 7 | 1:43.901 | ||
8. | B | - | 57. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 8 | 1:44.749 | |||
9. | C | 1. | 43. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 9 | 1:42.729 | |||
10. | C | 2. | 9. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 10 | 1:49.838 | |||
11. | C | 3. | 125. | LOCH Angelina | RUS-PET | 11 | 1:44.560 | |||
12. | C | 4. | 25. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 12 | 1:44.419 | |||
13. | D | 1. | 69. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 13 | 1:50.753 | |||
14. | D | 2. | 124. | EVTYUCHOVA Viktoriya | RUS-PET | 14 | 1:44.752 | |||
15. | D | 3. | 56. | GRUDYSZ Malwina | POL | 15 | 1:43.956 | |||
QUATER FINAL | ||||||||||
16. | A | - | 38. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 16 | 1:50.080 | |||
FINAL | ||||||||||
17. | E | 1. | 39. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 17 | 1:45.417 | |||
18. | E | 2. | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 18 | 1:46.456 | |||
19. | E | 3. | 28. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 19 | 1:46.847 | |||
20. | E | 4. | 5. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 20 | 1:46.947 | |||
21. | E | 5. | 155. | KOZLOVA Polina | RUS-TVER | 21 | 1:48.623 | |||
22. | F | 1. | 26. | MILAKNYTE Indre | LTU | 22 | 1:48.799 | |||
23. | F | 2. | 41. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 23 | 1:49.352 | |||
24. | F | 3. | 42. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 24 | 1:50.787 | |||
25. | F | 4. | 4. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 25 | 1:54.841 | |||
26. | F | 5. | 40. | GOSK Olga | POL-JUV | 26 | 1:57.943 | |||
27. | G | 1. | 71. | ZOLOTYKH KRISTINA | RUS-KAL | 27 | 1:50.196 | |||
28. | G | 2. | 55. | BILLER Weronika | POL | 28 | 1:50.259 | |||
29. | G | 3. | 45. | ZACHOWICZ Aleksandra | POL-JUV | 29 | 1:52.429 | |||
30. | G | 4. | 11. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 30 | 1:56.693 | |||
31. | G | 5. | 156. | KHISAMOVA RINATA | RUS-UFA | 31 | 2:11.787 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 37. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 32 | NO TIME | ||||
A | - | 44. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 32 | NO TIME |