Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 10 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 175. | SKUDYAKOV Gleb | RUS-MOSC | 2:37.426 | ||
2 | (4) | 182. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 2:38.456 | ||
3 | (2) | 163. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 2:39.430 | ||
4 | (1) | 29. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:40.441 | ||
5 | (3) | 28. | KUBLINS Otto | LAT-JLSS | 2:58.615 | ||
6 | (6) | 49. | SETS Nils | LAT-KSS | 3:35.336 | ||
RACE: 11 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 6. | AMELIN Matvei | BLR | 2:49.762 | ||
2 | (3) | 31. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 2:51.510 | ||
3 | (4) | 103. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 2:58.224 | ||
4 | (1) | 30. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 3:23.934 | ||
- | (2) | 162. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS FINAL B 1500 m | |||||||
RACE: 21 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2:53.914 | ||
2 | (2) | 28. | KUBLINS Otto | LAT-JLSS | 3:05.786 | ||
3 | (3) | 30. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 3:15.508 | ||
4 | (4) | 49. | SETS Nils | LAT-KSS | 3:33.783 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 22 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 175. | SKUDYAKOV Gleb | RUS-MOSC | 3:19.405 | ||
2 | (4) | 6. | AMELIN Matvei | BLR | 3:21.213 | ||
3 | (2) | 182. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 3:23.997 | ||
4 | (5) | 31. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 3:25.723 | ||
5 | (3) | 163. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 3:30.291 | ||
6 | (6) | 103. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 3:35.383 |
Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 175. | SKUDYAKOV Gleb | RUS-MOSC | 34 | 1 | 2:37.426 | |||
2. | 2. | 6. | AMELIN Matvei | BLR | 21 | 2 | 2:49.762 | |||
3. | 3. | 182. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 13 | 3 | 2:38.456 | |||
4. | 4. | 31. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 8 | 4 | 2:51.510 | |||
5. | 5. | 163. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 5 | 5 | 2:39.430 | |||
6. | 6. | 103. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 3 | 6 | 2:58.224 | |||
FINAL B | ||||||||||
7. | 1. | 29. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 2 | 7 | 2:40.441 | |||
8. | 2. | 28. | KUBLINS Otto | LAT-JLSS | 1 | 8 | 2:58.615 | |||
9. | 3. | 30. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 9 | 3:15.508 | ||||
10. | 4. | 49. | SETS Nils | LAT-KSS | 10 | 3:33.783 | ||||
HEATS | ||||||||||
- | 162. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 11 | ----- |