ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 200 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:26.755 | ||
2 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:26.879 | ||
3 | (2) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:29.573 | ||
4 | (5) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:29.714 | ||
5 | (1) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:37.783 | ||
RACE: 201 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:24.356 | ||
2 | (4) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:25.541 | ||
3 | (3) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:26.093 | ||
4 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:27.865 | ||
RACE: 202 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:26.172 | ||
2 | (4) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:26.297 | ||
3 | (2) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:27.190 | ||
4 | (3) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:29.809 | ||
5 | (5) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:40.404 | ||
RACE: 203 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:23.889 | ||
2 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:25.435 | ||
3 | (2) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:29.563 | ||
4 | (4) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:30.336 | ||
5 | (1) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:31.294 | ||
RACE: 204 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:28.302 | ||
2 | (5) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:30.401 | ||
3 | (3) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:31.974 | ||
4 | (4) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:35.271 | ||
5 | (1) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:42.654 | ||
RACE: 205 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:26.519 | ||
2 | (2) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:27.376 | ||
3 | (3) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:29.554 | ||
4 | (5) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:33.224 | ||
5 | (1) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:37.508 | ||
RACE: 206 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:27.457 | ||
2 | (1) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:27.687 | ||
3 | (4) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:32.494 | ||
4 | (5) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:34.883 | ||
5 | (3) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:40.608 | ||
RACE: 207 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:27.994 | ||
2 | (2) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:31.393 | ||
3 | (1) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:38.845 | ||
4 | (5) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:47.267 | ||
5 | (3) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:51.023 | ||
RACE: 208 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:24.564 | ||
2 | (2) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:27.057 | ||
3 | (3) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:29.011 | ||
4 | (1) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:30.258 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 242 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:31.455 | ||
2 | (1) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:31.645 | ||
3 | (3) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:32.077 | ||
4 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:44.284 | ||
RACE: 243 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:29.053 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:29.732 | ||
3 | (3) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:29.847 | ||
4 | (4) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:36.050 | ||
RACE: 244 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:25.173 | ||
2 | (2) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:26.638 | ||
3 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:26.681 | ||
4 | (3) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:29.541 | ||
5 | (4) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:30.732 | ||
RACE: 245 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:26.098 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:26.172 | ||
3 | (3) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:26.985 | ||
4 | (5) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:35.664 | ||
5 | (4) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:35.880 | ||
RACE: 246 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:28.091 | ||
2 | (2) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:28.910 | ||
3 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:29.390 | ||
4 | (4) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:38.643 | ||
5 | (5) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:38.950 | ||
RACE: 247 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:22.384 | ||
2 | (1) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:22.557 | ||
3 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:23.459 | ||
4 | (5) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:24.037 | ||
5 | (2) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:24.808 | ||
RACE: 248 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:22.680 | ||
2 | (4) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:22.770 | ||
3 | (5) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:23.748 | ||
4 | (2) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:24.290 | ||
5 | (3) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:25.120 | ||
RACE: 249 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:25.993 | ||
2 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:30.541 | ||
3 | (1) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:36.819 | advanced->to A | |
- | (2) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | - | impeding->to C | |
- | (4) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | - | impeding->to C | |
RACE: 250 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:20.060 | ||
2 | (4) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:20.194 | ||
3 | (1) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:20.336 | ||
4 | (2) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:21.403 | ||
5 | (5) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:27.904 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 257 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:28.854 | ||
2 | (2) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:32.198 | ||
3 | (3) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:36.273 | ||
4 | (4) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:36.747 | ||
RACE: 258 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:28.182 | ||
2 | (3) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:28.949 | ||
3 | (2) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:29.287 | ||
4 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:45.878 | ||
RACE: 259 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:28.503 | ||
2 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:28.754 | ||
3 | (4) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:33.533 | ||
4 | (3) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:35.353 | ||
5 | (5) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:37.393 | ||
RACE: 260 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:23.527 | ||
2 | (1) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:26.241 | ||
3 | (4) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:28.018 | ||
4 | (2) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:30.862 | ||
5 | (3) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 261 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:24.196 | ||
2 | (1) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:25.258 | ||
3 | (3) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:25.500 | ||
4 | (4) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:25.740 | ||
5 | (2) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:26.152 | ||
RACE: 262 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:25.685 | ||
2 | (4) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:25.898 | ||
3 | (2) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:26.095 | ||
4 | (3) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:26.655 | ||
RACE: 263 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:26.116 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:26.565 | ||
3 | (3) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:26.579 | ||
4 | (4) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:27.030 | ||
RACE: 264 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:20.871 | ||
2 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:21.067 | ||
3 | (6) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:22.235 | ||
4 | (3) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:22.349 | ||
5 | (4) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:22.787 | ||
6 | (5) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:34.460 | ||
RACE: 265 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:21.234 | ||
2 | (2) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:21.399 | ||
3 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:28.542 | ||
4 | (3) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:41.325 | ||
- | (4) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | - | impeding->to C | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 277 HEAT: 1 GROUP: I Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:38.155 | ||
2 | (2) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:38.334 | ||
3 | (3) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:44.138 | ||
RACE: 278 HEAT: 2 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:34.021 | ||
2 | (5) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:35.192 | ||
3 | (4) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:37.681 | ||
4 | (3) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:51.003 | ||
- | (1) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | - | false start | |
RACE: 279 HEAT: 3 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:29.296 | ||
2 | (4) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:29.404 | ||
3 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:29.544 | ||
4 | (2) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:29.812 | ||
5 | (5) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:29.998 | ||
RACE: 280 HEAT: 4 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:29.176 | ||
2 | (1) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:31.005 | ||
3 | (4) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:31.239 | ||
4 | (5) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:31.347 | ||
5 | (3) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:44.768 | ||
RACE: 281 HEAT: 5 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:21.240 | ||
2 | (1) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:21.479 | ||
3 | (5) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:26.976 | ||
4 | (4) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:30.125 | ||
5 | (3) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:56.144 | ||
RACE: 282 HEAT: 6 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:28.532 | ||
2 | (1) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:28.562 | ||
3 | (3) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:28.738 | ||
RACE: 283 HEAT: 7 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:23.796 | ||
2 | (3) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:24.233 | ||
3 | (5) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:41.716 | ||
- | (2) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | - | impeding | |
- | (4) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | - | no start | |
RACE: 284 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:21.629 | ||
2 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:21.690 | ||
3 | (2) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:21.811 | ||
4 | (6) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:22.193 | ||
5 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:23.201 | ||
6 | (3) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:29.152 | ||
RACE: 285 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:19.095 | ||
2 | (2) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:19.167 | ||
3 | (5) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:19.639 | ||
4 | (4) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:19.882 | ||
- | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | - | impeding |
ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 34 | 1 | 1:19.095 | ||
2. | A | 2. | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 21 | 2 | 1:19.167 | ||
3. | A | 3. | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 13 | 3 | 1:19.639 | ||
4. | A | 4. | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 8 | 4 | 1:19.882 | ||
5. | A | - | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 3 | 5 | 1:20.060 | ||
6. | B | 1. | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 3 | 6 | 1:20.336 | ||
7. | B | 2. | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 2 | 7 | 1:21.690 | ||
8. | B | 3. | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1 | 8 | 1:21.811 | ||
9. | B | 4. | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 9 | 1:22.193 | |||
10. | B | 5. | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 10 | 1:23.201 | |||
11. | B | 6. | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 11 | 1:28.542 | |||
12. | C | 1. | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 12 | 1:21.403 | |||
13. | C | 2. | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 13 | 1:24.037 | |||
14. | C | 3. | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 14 | 1:25.993 | |||
15. | C | - | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 15 | 1:25.898 | |||
16. | C | - | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 16 | 1:24.808 | |||
17. | D | 1. | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 17 | 1:25.120 | |||
18. | D | 2. | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 18 | 1:26.579 | |||
19. | D | 3. | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 19 | 1:27.030 | |||
20. | E | 1. | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 20 | 1:21.240 | |||
21. | E | 2. | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 21 | 1:21.479 | |||
22. | E | 3. | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 22 | 1:26.241 | |||
23. | E | 4. | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 23 | 1:25.500 | |||
24. | E | 5. | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 24 | 1:25.173 | |||
25. | F | 1. | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 25 | 1:26.152 | |||
26. | F | 2. | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 26 | 1:25.740 | |||
27. | F | 3. | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 27 | 1:29.732 | |||
28. | F | 4. | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 28 | 1:31.347 | |||
29. | F | 5. | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 29 | 1:28.018 | |||
30. | G | 1. | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 30 | 1:28.754 | |||
31. | G | 2. | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 31 | 1:26.985 | |||
32. | G | 3. | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 32 | 1:26.681 | |||
33. | G | 4. | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 33 | 1:28.503 | |||
34. | G | 5. | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 34 | 1:28.949 | |||
35. | H | 1. | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 35 | 1:29.847 | |||
36. | H | 2. | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 36 | 1:35.192 | |||
37. | H | 3. | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 37 | 1:35.353 | |||
38. | H | 4. | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 38 | 1:33.533 | |||
39. | H | - | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 39 | 1:29.287 | |||
40. | I | 1. | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 40 | 1:36.747 | |||
41. | I | 2. | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 41 | 1:37.393 | |||
42. | I | 3. | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 42 | 1:44.138 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
43. | A | 4. | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 43 | 1:24.290 |