ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 288 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:41.924 | ||
2 | (1) | 121. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:44.187 | ||
3 | (5) | 100. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:44.216 | ||
4 | (4) | 136. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:48.092 | ||
- | (3) | 196. | STARCHENKO Mariia | UKR-KHV | - | off track | |
RACE: 289 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 61. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:40.068 | ||
2 | (1) | 102. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.051 | ||
3 | (4) | 195. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:45.281 | ||
4 | (2) | 135. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:57.507 | ||
5 | (3) | 124. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 290 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 91. | YERMEK Malika | KAZ | 1:43.830 | ||
2 | (4) | 159. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:45.226 | ||
3 | (3) | 122. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 1:45.292 | ||
4 | (2) | 137. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:51.304 | ||
5 | (5) | 194. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | NO TIME | finished | |
RACE: 291 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 101. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:42.363 | ||
2 | (4) | 173. | ALBERT Katalin | ROU | 1:42.722 | ||
3 | (1) | 163. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 1:43.483 | ||
4 | (3) | 46. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:52.375 | ||
5 | (2) | 123. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 2:12.487 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 322 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.166 | ||
2 | (2) | 102. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:40.502 | ||
3 | (4) | 91. | YERMEK Malika | KAZ | 1:40.516 | ||
4 | (3) | 163. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 1:40.698 | ||
5 | (5) | 159. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 1:40.771 | ||
RACE: 323 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:41.094 | ||
2 | (2) | 101. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:41.720 | ||
3 | (3) | 173. | ALBERT Katalin | ROU | 1:42.219 | ||
4 | (5) | 100. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:45.618 | ||
5 | (4) | 121. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 1:51.016 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 328 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:37.541 | ||
2 | (4) | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:38.255 | ||
3 | (3) | 91. | YERMEK Malika | KAZ | 1:38.394 | ||
4 | (2) | 102. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:39.821 | ||
5 | (5) | 101. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:41.926 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 61. | SOMODI Maja Dora | HUN | 34 | 1 | 1:37.541 | |||
2. | 2. | 60. | DOBRÁN Flóra | HUN | 21 | 2 | 1:38.255 | |||
3. | 3. | 91. | YERMEK Malika | KAZ | 13 | 3 | 1:38.394 | |||
4. | 4. | 102. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:39.821 | |||
5. | 5. | 101. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 5 | 5 | 1:41.720 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
6. | 3. | 173. | ALBERT Katalin | ROU | 6 | 1:42.219 | ||||
7. | 4. | 163. | DOBOSZ Maria | POL-UKSGM | 7 | 1:40.698 | ||||
8. | 4. | 100. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 8 | 1:44.216 | ||||
9. | 5. | 159. | KRUTYSZA Julia | POL-STOCZ | 9 | 1:40.771 | ||||
10. | 5. | 121. | KRUPIŃSKA (1) Zuzanna | POL-JUV | 10 | 1:44.187 | ||||
HEATS | ||||||||||
11. | 3. | 195. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 11 | 1:45.281 | ||||
12. | 3. | 122. | MAJEWSKA Ada | POL-JUV | 12 | 1:45.292 | ||||
13. | 4. | 136. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 13 | 1:48.092 | ||||
14. | 4. | 137. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 14 | 1:51.304 | ||||
15. | 4. | 46. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 15 | 1:52.375 | ||||
16. | 4. | 135. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 16 | 1:57.507 | ||||
17. | 5. | 123. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 17 | 2:12.487 | ||||
18. | 5. | 194. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 18 | NO TIME | ||||
18. | 5. | 124. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 18 | NO TIME | ||||
- | 196. | STARCHENKO Mariia | UKR-KHV | 20 | ----- |