ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 8 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 27. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:53.381 | ||
2 | (6) | 33. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:55.020 | ||
3 | (1) | 88. | VÁGFALVI Máté | HUN-SZKE | 1:56.716 | ||
4 | (4) | 84. | WU JIA WEI Dávid | HUN-MTK | 1:56.866 | ||
5 | (5) | 132. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 2:10.829 | ||
6 | (2) | 149. | OLAK Jakub | POL-ORZEL | NO TIME | finished | |
RACE: 9 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | POPL Matěj | CZE | 1:47.805 | ||
2 | (3) | 54. | VÍZI Boldizsár | HUN-DJKSE | 1:48.409 | ||
3 | (4) | 161. | DOŁKOWSKI Jakub | POL-UKSGDA | 1:57.144 | ||
4 | (2) | 87. | NAGY Imre Ákos | HUN-SZKE | 1:59.256 | ||
5 | (6) | 177. | VASTUSKO Sergej | SVK-STEZ | 2:03.059 | ||
6 | (1) | 148. | KRAUSE Michał | POL-ORZEL | 2:04.969 | ||
RACE: 10 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1:49.128 | ||
2 | (1) | 26. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:49.215 | ||
3 | (3) | 41. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 1:51.774 | ||
4 | (4) | 53. | KÓKAI Balázs | HUN-DJKSE | 1:51.836 | ||
5 | (6) | 205. | MELNYK Volodymyr | UKR-KHV | 1:57.537 | ||
6 | (5) | 162. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL-UKSGDA | 2:03.876 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | POPL Matěj | CZE | 1:43.931 | ||
2 | (5) | 27. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:44.016 | ||
3 | (4) | 26. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:53.500 | ||
4 | (6) | 33. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 2:07.411 | ||
5 | (2) | 54. | VÍZI Boldizsár | HUN-DJKSE | 2:10.189 | ||
- | (3) | 133. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | - | impeding |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 52. | POPL Matěj | CZE | 34 | 1 | 1:43.931 | |||
2. | 2. | 27. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 21 | 2 | 1:44.016 | |||
3. | 3. | 26. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 13 | 3 | 1:49.215 | |||
4. | 4. | 33. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 8 | 4 | 1:55.020 | |||
5. | 5. | 54. | VÍZI Boldizsár | HUN-DJKSE | 5 | 5 | 1:48.409 | |||
6. | - | 133. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 6 | 1:49.128 | ||||
HEATS | ||||||||||
7. | 3. | 41. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 7 | 1:51.774 | ||||
8. | 3. | 88. | VÁGFALVI Máté | HUN-SZKE | 8 | 1:56.716 | ||||
9. | 3. | 161. | DOŁKOWSKI Jakub | POL-UKSGDA | 9 | 1:57.144 | ||||
10. | 4. | 53. | KÓKAI Balázs | HUN-DJKSE | 10 | 1:51.836 | ||||
11. | 4. | 84. | WU JIA WEI Dávid | HUN-MTK | 11 | 1:56.866 | ||||
12. | 4. | 87. | NAGY Imre Ákos | HUN-SZKE | 12 | 1:59.256 | ||||
13. | 5. | 205. | MELNYK Volodymyr | UKR-KHV | 13 | 1:57.537 | ||||
14. | 5. | 177. | VASTUSKO Sergej | SVK-STEZ | 14 | 2:03.059 | ||||
15. | 5. | 132. | BIELAWIEC Bartosz | POL-JUV | 15 | 2:10.829 | ||||
16. | 6. | 162. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL-UKSGDA | 16 | 2:03.876 | ||||
17. | 6. | 148. | KRAUSE Michał | POL-ORZEL | 17 | 2:04.969 | ||||
18. | 6. | 149. | OLAK Jakub | POL-ORZEL | 18 | NO TIME |