Tiburon Cup 2023, Prešov, 26.02. - 26.02.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR F HEATS 500 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 34. | GLIGANIC Viktor | SVK-SKMA | 1:15.050 | ||
2 | (1) | 29. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 1:18.704 | ||
3 | (3) | 1. | HAVASI Benjamin Noel | HUN-DVTK | 1:27.874 | ||
4 | (5) | 36. | SOLTISOVA Sona | SVK-SKMA | 1:37.602 | ||
- | (2) | 43. | PISARCIKOVA Laura | SVK-SKMA | - | impeding | |
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 30. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 56.626 | ||
2 | (1) | 45. | MARCINOVA Annamaria | SVK-SKMA | 1:06.912 | ||
3 | (4) | 35. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 1:27.935 | ||
4 | (2) | 39. | DEMJANOVICOVA Diana | SVK-SKMA | NO TIME | ||
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | ANDRAS Kevin | ROU-SCMC | 1:07.487 | ||
2 | (4) | 9. | TOMKOVICS Lotti | HUN-DVTK | 1:08.126 | ||
3 | (3) | 47. | RITOCHOVA Tereza | SVK-SKMA | 1:15.737 | ||
4 | (2) | 38. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 1:40.953 | ||
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | MICHALCIK Darja | SVK-SKMA | 1:03.769 | ||
2 | (4) | 41. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 1:36.293 | ||
3 | (2) | 48. | LESKOVA Lenka | SVK-SKMA | 1:36.844 | ||
- | (3) | 23. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | - | off track | |
RACE: 5 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 31. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 59.828 | ||
2 | (4) | 44. | VERESPEJOVA Vanesa | SVK-SKMA | 1:07.126 | ||
3 | (3) | 14. | SZABÓ Dominik | HUN-DVTK | 1:07.843 | ||
4 | (2) | 32. | RADVANSKY Marek | SVK-SKMA | 1:11.199 | ||
5 | (1) | 40. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 1:28.875 | ||
JUNIOR F FINAL 500 m | |||||||
RACE: 16 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 43. | PISARCIKOVA Laura | SVK-SKMA | 1:06.845 | ||
2 | (4) | 23. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 1:13.093 | ||
3 | (1) | 40. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 1:34.067 | ||
4 | (2) | 38. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 1:38.375 | ||
RACE: 17 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 32. | RADVANSKY Marek | SVK-SKMA | 1:11.150 | ||
2 | (3) | 48. | LESKOVA Lenka | SVK-SKMA | 1:28.804 | ||
3 | (4) | 36. | SOLTISOVA Sona | SVK-SKMA | 1:34.646 | ||
4 | (1) | 39. | DEMJANOVICOVA Diana | SVK-SKMA | 1:37.077 | ||
RACE: 18 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 14. | SZABÓ Dominik | HUN-DVTK | 1:06.346 | ||
2 | (2) | 47. | RITOCHOVA Tereza | SVK-SKMA | 1:07.017 | ||
3 | (3) | 1. | HAVASI Benjamin Noel | HUN-DVTK | 1:21.128 | ||
4 | (4) | 35. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 1:26.448 | ||
RACE: 19 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 29. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 1:02.929 | ||
2 | (1) | 45. | MARCINOVA Annamaria | SVK-SKMA | 1:06.242 | ||
3 | (3) | 9. | TOMKOVICS Lotti | HUN-DVTK | 1:06.462 | ||
4 | (2) | 44. | VERESPEJOVA Vanesa | SVK-SKMA | 1:06.754 | ||
5 | (5) | 41. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 1:33.391 | ||
RACE: 20 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 31. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 59.003 | ||
2 | (3) | 46. | MICHALCIK Darja | SVK-SKMA | 1:02.378 | ||
3 | (1) | 30. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 1:03.396 | ||
4 | (4) | 26. | ANDRAS Kevin | ROU-SCMC | 1:05.377 | ||
5 | (5) | 34. | GLIGANIC Viktor | SVK-SKMA | 1:30.344 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR F HEATS 222 m | |||||||
RACE: 33 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 30. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 27.034 | ||
2 | (4) | 48. | LESKOVA Lenka | SVK-SKMA | 39.258 | ||
3 | (1) | 41. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 39.519 | ||
4 | (2) | 1. | HAVASI Benjamin Noel | HUN-DVTK | 44.987 | ||
RACE: 34 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 29. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 27.575 | ||
2 | (1) | 32. | RADVANSKY Marek | SVK-SKMA | 31.097 | ||
3 | (4) | 39. | DEMJANOVICOVA Diana | SVK-SKMA | 34.543 | ||
4 | (3) | 34. | GLIGANIC Viktor | SVK-SKMA | 39.970 | ||
RACE: 35 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 45. | MARCINOVA Annamaria | SVK-SKMA | 29.415 | ||
2 | (3) | 43. | PISARCIKOVA Laura | SVK-SKMA | 29.775 | ||
3 | (2) | 26. | ANDRAS Kevin | ROU-SCMC | 30.208 | ||
4 | (1) | 35. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 37.589 | ||
RACE: 36 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 31. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 27.561 | ||
2 | (2) | 44. | VERESPEJOVA Vanesa | SVK-SKMA | 29.601 | ||
3 | (4) | 14. | SZABÓ Dominik | HUN-DVTK | 29.999 | ||
4 | (1) | 36. | SOLTISOVA Sona | SVK-SKMA | 41.739 | ||
5 | (3) | 40. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 46.876 | ||
RACE: 37 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 46. | MICHALCIK Darja | SVK-SKMA | 28.016 | ||
2 | (5) | 9. | TOMKOVICS Lotti | HUN-DVTK | 30.293 | ||
3 | (3) | 47. | RITOCHOVA Tereza | SVK-SKMA | 30.493 | ||
4 | (1) | 23. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 33.059 | ||
5 | (4) | 38. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 43.227 | ||
JUNIOR F SEMI-FINAL 222 m | |||||||
RACE: 47 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 27.438 | ||
2 | (2) | 29. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 27.897 | ||
3 | (3) | 44. | VERESPEJOVA Vanesa | SVK-SKMA | 29.953 | ||
4 | (4) | 43. | PISARCIKOVA Laura | SVK-SKMA | 30.196 | ||
5 | (5) | 48. | LESKOVA Lenka | SVK-SKMA | 39.753 | ||
RACE: 48 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 30. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 26.810 | ||
2 | (2) | 46. | MICHALCIK Darja | SVK-SKMA | 27.937 | ||
3 | (3) | 45. | MARCINOVA Annamaria | SVK-SKMA | 29.604 | ||
4 | (5) | 32. | RADVANSKY Marek | SVK-SKMA | 30.768 | ||
5 | (4) | 9. | TOMKOVICS Lotti | HUN-DVTK | 30.829 | ||
JUNIOR F FINAL 222 m | |||||||
RACE: 55 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 1. | HAVASI Benjamin Noel | HUN-DVTK | 37.471 | ||
2 | (4) | 40. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 40.039 | ||
3 | (2) | 38. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 41.670 | ||
4 | (1) | 36. | SOLTISOVA Sona | SVK-SKMA | 42.198 | ||
RACE: 56 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 34. | GLIGANIC Viktor | SVK-SKMA | 32.885 | ||
2 | (1) | 23. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 33.112 | ||
3 | (2) | 35. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 37.141 | ||
4 | (3) | 41. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 37.707 | ||
RACE: 57 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | ANDRAS Kevin | ROU-SCMC | 29.871 | ||
2 | (1) | 14. | SZABÓ Dominik | HUN-DVTK | 30.012 | ||
3 | (3) | 47. | RITOCHOVA Tereza | SVK-SKMA | 30.487 | ||
4 | (4) | 39. | DEMJANOVICOVA Diana | SVK-SKMA | 33.979 | ||
RACE: 58 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | VERESPEJOVA Vanesa | SVK-SKMA | 29.400 | ||
2 | (2) | 43. | PISARCIKOVA Laura | SVK-SKMA | 29.786 | ||
3 | (4) | 9. | TOMKOVICS Lotti | HUN-DVTK | 30.647 | ||
4 | (3) | 32. | RADVANSKY Marek | SVK-SKMA | 31.721 | ||
5 | (5) | 48. | LESKOVA Lenka | SVK-SKMA | 37.341 | ||
RACE: 59 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 30. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 26.676 | ||
2 | (2) | 31. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 26.787 | ||
3 | (3) | 29. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 27.636 | ||
4 | (4) | 46. | MICHALCIK Darja | SVK-SKMA | 28.079 | ||
5 | (5) | 45. | MARCINOVA Annamaria | SVK-SKMA | 30.484 |
Tiburon Cup 2023, Prešov, 26.02. - 26.02.2023
Overall Classification
JUNIOR F | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 31. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 1. 2. | 55 | 3 | |
2. | 30. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 3. 1. | 47 | 4 | |
3. | 46. | MICHALCIK Darja | SVK-SKMA | 2. 4. | 29 | 6 | |
4. | 29. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 6. 3. | 16 | 9 | |
5. | 26. | ANDRAS Kevin | ROU-SCMC | 4. 11. | 8 | 15 | |
6. | 45. | MARCINOVA Annamaria | SVK-SKMA | 7. 5. | 7 | 12 | |
7. | 34. | GLIGANIC Viktor | SVK-SKMA | 5. 15. | 5 | 20 | |
8. | 44. | VERESPEJOVA Vanesa | SVK-SKMA | 9. 6. | 3 | 15 | |
9. | 9. | TOMKOVICS Lotti | HUN-DVTK | 8. 8. | 2 | 16 | |
10. | 43. | PISARCIKOVA Laura | SVK-SKMA | 19. 7. | 2 | 26 | |
11. | 14. | SZABÓ Dominik | HUN-DVTK | 11. 12. | 23 | ||
12. | 32. | RADVANSKY Marek | SVK-SKMA | 15. 9. | 24 | ||
13. | 47. | RITOCHOVA Tereza | SVK-SKMA | 12. 13. | 25 | ||
14. | 48. | LESKOVA Lenka | SVK-SKMA | 16. 10. | 26 | ||
15. | 41. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 10. 18. | 28 | ||
16. | 35. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 14. 17. | 31 | ||
17. | 1. | HAVASI Benjamin Noel | HUN-DVTK | 13. 19. | 32 | ||
18. | 39. | DEMJANOVICOVA Diana | SVK-SKMA | 18. 14. | 32 | ||
19. | 23. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 20. 16. | 36 | ||
20. | 36. | SOLTISOVA Sona | SVK-SKMA | 17. 22. | 39 | ||
21. | 40. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 21. 20. | 41 | ||
22. | 38. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 22. 21. | 43 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR F GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (1.) | 31. | ANDRAS Vivien | ROU-SCMC | 1. 2. | 55 | 3 | |
2. (2.) | 30. | LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika | ROU-SCMC | 3. 1. | 47 | 4 | |
3. (3.) | 46. | MICHALCIK Darja | SVK-SKMA | 2. 4. | 29 | 6 | |
4. (4.) | 29. | VERESS Klára | ROU-SCMC | 6. 3. | 16 | 9 | |
5. (6.) | 45. | MARCINOVA Annamaria | SVK-SKMA | 7. 5. | 7 | 12 | |
6. (8.) | 44. | VERESPEJOVA Vanesa | SVK-SKMA | 9. 6. | 3 | 15 | |
7. (9.) | 9. | TOMKOVICS Lotti | HUN-DVTK | 8. 8. | 2 | 16 | |
8. (10.) | 43. | PISARCIKOVA Laura | SVK-SKMA | 19. 7. | 2 | 26 | |
9. (13.) | 47. | RITOCHOVA Tereza | SVK-SKMA | 12. 13. | 25 | ||
10. (14.) | 48. | LESKOVA Lenka | SVK-SKMA | 16. 10. | 26 | ||
11. (15.) | 41. | NEUPAUEROVA Natalia | SVK-SKMA | 10. 18. | 28 | ||
12. (16.) | 35. | LISSIOUID Amira | SVK-SKMA | 14. 17. | 31 | ||
13. (18.) | 39. | DEMJANOVICOVA Diana | SVK-SKMA | 18. 14. | 32 | ||
14. (19.) | 23. | OCHAŁA Klara | POL-MOSIR | 20. 16. | 36 | ||
15. (20.) | 36. | SOLTISOVA Sona | SVK-SKMA | 17. 22. | 39 | ||
16. (21.) | 40. | MINDASOVA Tilly | SVK-SKMA | 21. 20. | 41 | ||
17. (22.) | 38. | HUTYROVA Lujza | SVK-SKMA | 22. 21. | 43 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR F BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (5.) | 26. | ANDRAS Kevin | ROU-SCMC | 4. 11. | 8 | 15 | |
2. (7.) | 34. | GLIGANIC Viktor | SVK-SKMA | 5. 15. | 5 | 20 | |
3. (11.) | 14. | SZABÓ Dominik | HUN-DVTK | 11. 12. | 23 | ||
4. (12.) | 32. | RADVANSKY Marek | SVK-SKMA | 15. 9. | 24 | ||
5. (17.) | 1. | HAVASI Benjamin Noel | HUN-DVTK | 13. 19. | 32 |