ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
RELAY C-D GIRLS  FINAL  2000 m
RACE: 35    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  SPARS-VENTSPILS RELAY LAT-SPARS LAT 3:11.471  
7 (3) 9.  JUVENIA BIALYSTOK RELAY POL-JUV POL 3:24.017  
10 (4) 7.  SLOVAKIA RELAY SVK SVK 3:35.734  
- (2) 5.  METEOR RELAY CRO-METEOR CRO PEN. impeding
RACE: 36    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
3 (2) 8.  SLOVAKIA RELAY SVK SVK 3:19.298  
5 (4) 12.  MIXED1 RELAY MIX-MIXED1 MIX 3:20.860  
8 (3) 6.  STCZ ZDAR RELAY CZE CZE 3:25.651  
9 (1) 1.  LITHUANIA RELAY LTU LTU 3:33.549  
RACE: 37    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (3) 3.  SPARS-VENTSPILS RELAY LAT-SPARS LAT 3:18.725  
4 (4) 4.  KSB RELAY CZE-KSB CZE 3:19.873  
6 (1) 10.  JUVENIA BIALYSTOK RELAY POL-JUV POL 3:23.637  
- (2) 11.  POLAND RELAY POL POL PEN. impeding



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


RELAY C-D GIRLS 2000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 2.  SPARS-VENTSPILS RELAY LAT-SPARS LAT 1 3:11.471
  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT
  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT
  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT
  2. 2. 3.  SPARS-VENTSPILS RELAY LAT-SPARS LAT 2 3:18.725
  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT
  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT
  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT
  3. 3. 8.  SLOVAKIA RELAY SVK SVK 3 3:19.298
  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK
  LESKOVA Radovana SVK SVK
  TOKAROVA Tamara SVK SVK
  4. 4. 4.  KSB RELAY CZE-KSB CZE 4 3:19.873
  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE
  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE
  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE
  5. 5. 12.  MIXED1 RELAY MIX-MIXED1 MIX 5 3:20.860
  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE
  LE Anna AUS-SYD AUS
  LE Annie AUS-SYD AUS
  6. 6. 10.  JUVENIA BIALYSTOK RELAY POL-JUV POL 6 3:23.637
  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL
  SZPUDA Maja POL-JUV POL
  ZIELENKIEWICZ Natalia POL-JUV POL
  7. 7. 9.  JUVENIA BIALYSTOK RELAY POL-JUV POL 7 3:24.017
  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL
  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL
  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL
  8. 8. 6.  STCZ ZDAR RELAY CZE CZE 8 3:25.651
  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE
  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE
  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE
  9. 9. 1.  LITHUANIA RELAY LTU LTU 9 3:33.549
  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU
  MILAKNYTE Indre LTU LTU
  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU
  10. 10. 7.  SLOVAKIA RELAY SVK SVK 10 3:35.734
  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK
  BARICOVÁ Ema SVK SVK
  IZAROVÁ Michaela SVK SVK
  5.  METEOR RELAY CRO-METEOR CRO 11 -----
  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO
  AŠČIĆ Petra CRO-METEOR CRO
  SMOGAR Patricia CRO-METEOR CRO
  11.  POLAND RELAY POL POL 11 -----
  KRUTYSZA Julia POL POL
  MAJEWSKA Ada POL POL
  TYLMAN Kamila POL POL